1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa čim ima toliko ljudi da se žale, problemi postoje.
    Zavisi kako ko koristi telefon. Ima ljudi da mu se samo ne resetuje on ne bi primijetio, neko maksimalno koristi i generalno je upućen u tehniku pa primjeri svaku sitnicu. Drug koristi ovaj poco, ja mu upalim 120hz ekran on pojma nema, u settings nije ušao otkako je kupio telefon.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ja ti pisem iz licnog iskustva a ne rekla-kazala.
    Evo nemoguce je da ja koristim istu verziju MIUI softwarea a da nemam bas nijednu navedenu gresku.
    Ako sam koje probleme i imao,pisao sam i o tome...imao sam samo redmi note 8 pro da povremeno iako bude konektovan na wifi,nestane interneta i pomagao je reset telefona.Sreca pa je reset na tom modelu bio munjevit,pa nije bilo toliko neugodno.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Hajd ok 120hz to je novo tek krenulo prije 2-3 god.
    Al brate kad sam vidjeo ne koriste fingerprint za otkljucavanje moba nego npr povlace one linije po mobu jbg :D

    Oduševe se otiskom prsta.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Eto kolega sa foruma i ja imamo iste telefone iste verzije androida isto sve osim, kod njega je global, kod mene EU i nikad nije imao bugove koje ja imam. Njemu mislim radi i onaj super wallpaper a kod mene ne itd.

    Jednostavno je XIAOMI lutriuja. Puno vise nude, ali je kocka. jbg. Hardware je top a software je kako te zapadne. Sestrin se eno note 9 restartuje svako malo iz cista mira. Ima mu mislim godina. Kontam da joj svoj dam jer je sada ispeglan.

    A trenutno je bas lame vrijeme kupovine nekog novog telefona. Dostegli su plafon. Opet kontam mozda mi xiaomi bude naredni telefon radi tog 120hz ekrana i sto me je smorio otisak prsta sa kerana. Otisak kod 11t je sjajan. Samsung, google itd, sve truba.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma, njihovih 90Hz je kao 60Hz na iPhone. Xiaomi na 60Hz je bio neupotrebljiv, strasno kako sve "trza", obicne animacije i scrolling nisu fluidni.

    Tolike godine smo koristili 60Hz i sad je odjednom sve ispod 120 malo. :D
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ja lijepo govorim,kupujte global uvijek a to ko kupi nesto drugo,to je onda do kupca.
    Kod mene uvijek i iskljucivo samo xiaomi global verzije.

    I samo da i ja pohvalim fingerprint na xiaomi 11T...do sada ubjedljivo najbrzi senzor od svih telefona koje sam koristio...nevjerovatno je brz,instant.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Kupljen u Eronetu tako da nije bilo izbora.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kako to da oni prodaju telefone sa EU rom koji je baziran na chinese ROMu ?
    Cudno mi to.

    Ja od prvog xiaomi telefona kojeg sam kupio (redmi 5 plus) koristim global verzije,sa neta sam narucivao iskljucivo global koje su bile skuplje po 20-30 dolara i licno uvijek global i eto bukvalno skoro nikakvih problema.

    Kada se neko zali na xiaomi,treba odmah napisati i koja mu je verzija...da bi stvari bile jasnije.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam na RN10 pro evo godinu i zadovoljan sam, nemam zamjerki. Pogotovo ne tog trzanja, random restarta i pregrijavanja iz cista mira.
    Softwer dobar, ekran je posebno dobar, nebo i zemlja u odnosu na LCD iz RN9 pro i Poco X3.

    Naravno u igrama ili kada je izlozen direktno suncu da se zagrije, to je valjda normala na svakom telefonu.
    Sve u svemu, sto bi svabe rekle, Fazit: Sehr gut :D

    Ako i budem mijenjao to ce biti jer mi dosadi, kao prosli Note 5 AI.
    Pixel 6 mi se svidja, volio bih to nekad probati.
     
    zippoo likes this.
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Sjećam se kad si ga ti kupio, par dana nakon što sam ja uzeo A52, a meni je danas puna godina. Jer sam i ja gledao taj, ali slaba ponuda bila, jedan samo na Olx bio, kroz par dana počeli da se pojavljuju intenzivno...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, cekao sam ga i ja par sedmica.

    Kad sam vidio da ga nema dvoumio se izmedju Mi 10T 5G i Poco X3 Pro, i u 5 minuta izleti kod istog prodavaca ovaj.

    Cijena je bila oko 580, dobio nekog popusta jer sam uzeo i Samsung tablet djetetu. I eto, dobro se pokazao.
     
    dams82 likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kao da imaš dionice u appelu.
    Radi ekran kao i svaki drugi od 60hz.
    Po meni ko kupuje nov telefon 90 je minimum jer je najveći skok i performansama telefona.
    I ako hoćeš baš meni je gori ekran na mom iPad pro of 120hz nego ovaj na pixelu od 90, posebno kako je prešao na iOS 15, tačno su ga usporili.
    Ne zaboravimo da je Apple kompanija koja je namjerno usporavala uređaje pa kada su ih provalili uvalili ovaj battery health koja je podjednako podvala.



    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa evo prije par dana su uhvatili i Samsung da su preko nekog servisa usporavali telefone i to su i priznali,kada se digla kuka i motka :D
     
    Haker likes this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E vidis nije, nijedan Android koji sam ikad imao nije na 60Hz isti kao nijedan iPhone koji sam imao! Cak i Windows Phone je bio bolji nego Android.

    90Hz vec spasava stvar.

    I bas mene briga za Apple, supacka su kompanije jer im se moze.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa Samsung je govno i nov. S22 Ultra Exynos ne radi ispravno u nativnoj rezoluciji.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    iOS ima skroz drugacije animacije i zbog toga izgleda fluidno uvijek.
    Android ima drugacije animacije i osjecaj koristenja telefona je drugaciji.

    Ali ne moze se reci da jaci android telefoni,flagshipi isto nisu fluidni i da rade odlicno...ako ne racunamo te bugove i ostalo.
    Ne znam ali ja nikada nisam pravio nikakvu nauku oko telefona a radim sa njima ...vi ovdje u vecini slucajeva pretjerujete u mnogim stvarima.
    Jedni pljuju maksimalno,drugi dizu u nebesa maksimalno a istina je negdje u sredi :D

    Pa i apple je imao bugova i provala u ovih 10 godina ,Samsung isto ,ma svi bukvalno,nego eto svi brane ono sto trenutno koriste a kada probaju i nesto drugo,onda promijene misljenje.

    Ja uvijek pisem objektivno i iz licnog iskustva,pa kakvo god da je to iskustvo,bez da velicam nesto ili da sam fanboy.
    Ja nisam fanboy niti jednog brenda u bilo cemu,meni je to sve roba kao roba,neka kvalitetnija,neka manje kvalitetna...gledam obicno best buy u zivotu i za sada mi ta formula donosi dobre rezultate u svemu.
     
  17. mirseth

    mirseth Aktivista

    Meni je subjektivni osjecaj da mi je redmi note 9 pro sa MIUI 12.5.4 i androidom 11 fluidnije radio nego sada A52s 5g sa UI 4.0 i androidom 12. Ni na jednom nisam radio reset poslije update-a.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakva ti je baterija na android 12 u odnosu na 11?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. mirseth

    mirseth Aktivista

    Uradio sam update na android 12 cim sam ga kupio tako da ne znam.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 kakva je tebi baterija na 12 u odnosu na 11?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk