1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    EL NINO CFC and aNaToMiC ! like this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Bez obzira na stivijevu ljubav prema xiaomiju,tesko je razumjeti ove neke njihove odluke oko naziva modela i trzista na kojima se neki model prodaje.
    Ali ovo sada rade svi...ubaci u naziv 5G a to je u biti potpuno drugaciji model...pa kod Samsunga imas nazivno skoro pa iste modele a karakteristike uredjaja nemaju veze jedna sa drugim.

    Cirkus

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 23, 2022
  3. selvin

    selvin Moderator

    Je li ono kod samsunga bila ona serija gdje je, lupam, a30 bio bolji od a40?

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A30s je bio prepakovani a50

    A32 je miljama ispred a32 5G

    Sada a53 je prepakovani A52s

    Ima jos tih modela,ovo ono iz glave

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Slazem se da Xiaomi stanca telefone kao sibice, samo treba razumjeti jednu stvar, sa tog spiska nisu svi telefoni za isto trziste. Imaju EU, Indiju/Aziju i posebno Kinu. Nisam siguran za US.

    Zbog toga imaju razliciti softwer i hardwer, prilagodjen svakom trzistu. Na to kad dodas globalnu nestasicu cipova i rebranding, dobijes ovakvu salatu. Vjerujem da se i gsmareni zgadilo za svaki posebno raditi review.

    Za nas konkretno, 2/3 tih telefona nikada necemo vidjeti.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nećeš ali neko ko ne zna pogledat će review jednog modela i kupiti pogrešan jer im je naziv isti.
    Samsung još u iste modele za različita tržišta fura snapdragon i exinos, praktično različiti telefoni a naziv i cijena ista.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U ovom slucaju sa zadnjom serijom sam se i ja pogubio, koji i nesto znam jer su izbacili sve odjednom.
    Sa druge strane, veliki izbor je i dobra stvar, ako znas sta zelis i gdje da gledas.
    Prosle godine izasao A52, pa A52 5G, na kraju A52s 5G, dok je Note 10 Pro bio samo jedan model.
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ja npr naručio masku za a71, a poslali pogrešno za a71 5g
    Jer je ime skoro pa isto, a telefon ni nalik. I to firma koja radi s time pa pogriješili...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    zippoo and Haker like this.
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Evo i na Mi 10T napokon.

    [​IMG]

    Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 6, 2022
    zippoo likes this.
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Trebao bi doci i na poco x3 nfc miui 13? Kontam puknuti jedan reset radi baterije nisam nikad a ako ce to biti zadnji update da sacekam.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma doci ce na sve ove novije telefone...mada je to u biti isto sto i MIUI 12.5
    Jedino 12ka donosi neko povecanja RAMA...sada ne znam koliko je to stvarno RAM koji koristi telefon ili samo tako pise u opcijama.

    Najbitnije je da nema bugova...ni na 12.5 ni na 13...dobro su ih ispeglali i nisam primjetio da se neko zali na bugove na ovim verzijama .
    Ni ja licno nisam imao nijedan bug na ovim verzijama.
     
    forzamilan likes this.
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma nije meni do bugova nemam ih cak sad i notifikacije dolaze nego ako je 13ka iza ugla mrsko mi 2x sve stimati nakon reseta jedino sto je baterija oslabila cak cesto dopunjavam a prije 2 dana isla baterija sigurno je i malo degradirala.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma sacekaj onda dolazak ,doci ce a sve ti radi i nista i ne dobijas sa novim MIUI-jem...samo da se ne zezas dva puta.
    I ja sam tako na ovaj novi telefon ...dosao update cim sam ga upalio,odradio update,resetovao ponovo na fabricke i onda nastimao.

    Uradi backup na racunar ili na SD karticu ili na mi account i onda zacas sve vratis ponovo na telefon,da se ne zezas sa novim stimanjem i instaliranjem aplikacija.
    Mozes cak i preko googla uraiti update i onda kada resetujes telefon,na pocetku imas onaj google wizard za podesavanje
     
    EL NINO CFC likes this.
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja se vratio na MIUI, odnosno na Xiaom EU.

    Ram management na MIUI je katastrofa naspram custom romova.

    Onda na MIUI 13 smoriše sa permisijiama, svako malo moras dopustati da aplikacija ima pristup clipboardu kad kopiras neki link.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Rješenje za to (makar na 12 i 12.5) je da u search upišeš "More Dark Mode options". Kada tako otvoriš opciju izlista ti sve aplikacije da pojedinačno podešavaš forsiranu temu.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hajde ti koristi nekada global rom pa javi utiske.
    EU rom je fakticki kineski rom i svi kukaju na njega nesto.
    Evo ja nemam niti sam imao ikakvih problema sa MIUI a uvijek sam kupovao global verzije.


    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Kod mene je EU rom i nakon MIUI 12.5 ne vidim nikakvih vecih bugova.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nema sanse. na f3 je od poco software, dosta manje feature ima. a i dosta je bolji optimizovan ovaj. Samo je ram management tanak. Otvorim 6 tabova, kad krenem se prebacivati nakon par minuta on reloada stranice. Na custom romu sam znao imati bruku tabova i jako dobro ih je drzao u pozadini. MIUI je bas agresivan, pa i za aplikacije sam morao iskljucivati optimizaciju za bateriju jer mi nisu notifikacije stizale. Nazovu me mater i ćaća preko dua, meni samo dodje notifikacija za propusten poziv.

    Ne pricam ja o bugovima, nego jednostavno kako MIUI radi. Recimo isto sta smeta jeste ovaj njihov retardirani share menu. Banalna stvar jeste zbog njihovog custo izgleda, ja ne mogu u linked in-u kopirati link od svog profila, jer nema te opcije nikako.
     
    zippoo likes this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Znam ja sta ti govoris,jeste miui agresivan sa ramom i optimizacijom ali na novijim verzijama ja nemam toga
    Za chat aplikacije i aplikacije koje imaju notifikacije,ugasim battery saver i nemam nikakvih problema.Evo bas sam sada probao,imam otvorenih aplikacija i ne loada ih ponovo,otvoreno ono sto je bilo zadnje.

    Ovako ke na miui global,ne znam na miui za poco sli vjerujem da se da nastimati da radi normalno,samo treba malo se zaroviti.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk