Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    forzamilan
    Probaj malo centrirati kliješta. Disk jeste kriv i struze jednu stranu ali ako malo pomaknes klijesta onda ce strugati u obe strane ali nece prisilno da se cuje. Znaci popusti klijesta, stisni kočnicu da se sama cetrira po disku, i onda stegni pa vidi. Upravo se meni ljetos desiloi kad pogledah, disk kriv. Ako sam nekak ocentrirao da se ne cuje. Ako ne pomogne, onda mijenjaj disk.
     
    forzamilan likes this.
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja sam taptalk davno obriso. Sve manje i manje foruma ga podrzava.

    Imate brate uzet alat za ispravljanje diskova. Ili otidjite, to je 5 min posla ako disk nije sjeban skroz.

    A rijetko kad je disk, nije se bas lako nabit na njega.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    "A rijetko kad je disk, nije se bas lako nabit na njega." Zavisi koji je disk. Jednostavno se savije od toplote, uslova, da li voda naleti i nakon godinu-dvije se malo po malo deformise da struze. Opet, više se primjeti na 180mm nego na 160mm itd.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Raja kakvi ste sa e bike iskustva da ne listam temu? Razmisljam E MTB uzeti kakav na poso s posla sad dok malo ugrije nekih 10-ak km i nekad ture 30km u jednom smjeru makadamom. Nemam iskustva nikakva niti sam kad vozio ebike. Na sta obratiti pozornost? Vidim imaju bosch i yamahe pretezno motorici. Za oko mi zapeo https://www.cube.eu/2022/e-bikes/mo...rid/cube-reaction-hybrid-one-625-blacknmetal/ on je oko 2750 eur kao neki solidan buy i to je neka granica koliko bi se pruzio. Svaki savjet dobrodosao.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Banfang motor sebi uzmeš i stavis na koji hoćeš ram. Mislim da je dosta isplativije napraviti svoj nego ganjati da kupiš off shelf. Radim na tom projektu ali sam pauzirao zbog drugih projekata.

    Imaju čak i carbon ramove. Kupiš ostatak za te pare dobiješ bolje nego što možeš nigdje naći off shelf.

    Na mob sam trenutno. Mogu kansije poslati neke linkove.
     
  6. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Taj Cube nije los, samo kad vidim da za 2750€ stave tu jeftinu coil viljusku, bajk ionako 22-23kg tezak...entry level hidraulicne kocnice, ostatak komponenti nije los. Za ono sto tebi treba sigurno dobar.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Molio bih za misljenje, planirao sam proslu sezonu uzimati novi bajk, otprilike je budzet oko 500-600, nista pretjerano, vozio bih ga vecinom po ravnom, nikakva ekstremna offroad voznja, da li je ok polovan npr gledao sam Specialized Stumpjumper ili mozda uzeti nov neki za slicnu cijenu npr Cross 29” sam gledao:

    https://www.m-bikeshop.com/proizvod/cross-grx-7-vb-29-2021/

    Ovo je taj stumpjumper:

    https://www.olx.ba/artikal/46601806/specialized-stumpjumper-m-deore-hidraulika/

    Visok sam 175, vjerujem da bi to bio M ili L ram.
    Trenutno imam Btwin Rockrider 340 26”
    Btw, nisam fan onih el.trotineta :D

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema šanse da je ovaj specialized 2016 godište, prije 2006.
    Ja bih novo u oovn slučaju ako je samo za grada od tačke a do tačke b

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ponudi tom 400KM za bajk pa vidi. Poskupila su bicikla ali je taj sa slika jako star.

    Ako je od A do B, uzmi onda stari GT Avalanche. Navozali smo ga se i ja i Haker. Bude jako finih na piku. Ja sam svoj prodavao za 200-300 prije 3g.
     
    Reznor likes this.
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zahvaljujem :)
    Bice najvjerovatnije nov, najcesca ruta mi je ponekad na posao, jer ga mogu u officu ostaviti, ponekad do Velike Aleje i do grada i to je to, nista posebno ekstremno.
    Ovaj sam proslu sezonu vozio na servis i sredio i sad ide dobro, ali mi se cini premalen, ne znam je li M ram ili jos manji, vozio sam prije cestovni bajk s tockovima od 28" a koji samim time ima i veci ram, pa mozda zbog toga :D
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Odustao sam od ebike jednostavno preskupo a nije mi se dalo uzimati one konverter kitove. Ovi do 3k imaju opremu ko moj mtb od 300 eur samo sto imaju bateriju i motor dok ovi sa kvalitetnom i dobrom su izvan moga budjeta. Nisam mogao prezvakati za 2.5k ili vise dobijes suntour amortizere i tektro kocnice.

    Tako da jucer nekako neplanski uzmem Scott speedster gravel 20 2021. https://www.lucky-bike.de/Fahrraeder/Rennrad/Gravelbikes/Scott-Speedster-Gravel-20-2021.html

    Razmisljao sam o nekakvom gravelu posto vecinom vozim asfaltom a ovaj moze i makadamom. Testna voznja odilican brz ko munja u odnosu na mtb pase sve samo moram da mi malo postimaju masinicu par puta je sam presaltao brzinu i malo se cuje kad je u visokim brzinama da nesto treba dotegnuti a laik sam da sad cackam novo biciklo. Zamalo da ne uzmem neki cube carbon 8kg ali prodavac kaze premal ti ram a nemaju nikako u mojoj velicini a ovo je bilo daj sta das samo da pase. Kazu kriza raja kupuje bicikla od 3 milje ko da su kifle.
    Sad trebam malo opreme uzeti pedale posto su ove neke socijala plasticne sto su dosle kacigu bolju itd
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nek je sa srećom dobar si bajk uzeo i bolja opcija od e bajka svakako.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad s tim bajsom moras nosat adekvatnu odjecu i opremu, znaci ko da si na Tour de France.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I obavezno voziti cestom a ne biciklistickom stazom koja stoji metar do.

    Bacena tura danas prva jaca 73km, neuporedivo sa mtb sto se tice brzine kad se vozi asfaltom.
     
    zippoo, NAILS and Haker like this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ne izadjes sa tim bajkom na autoban, prodaj ga. I obavezno moras smrsati na nekih 60kg.

    Cesto sam kontao o drumašu ali to kod nas nije izvodljivo radi losih puteva dok mi takodjer pozicija sjedenja ne odgovara. Sa tim niskum ruckama.
     
    forzamilan likes this.
  16. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Odlican gravel bike, ja sam prije 2 mjeseca kupio Speedster 30 Gravel i nemam zamjerke. Gravel bike sam uzeo jer je pozicija sjedenja "blaza" od pravog cestovnog bike-a a opet se moze razviti solidna brzina (mozda 2km/h manje od cestovnog). Uzivaj.

    Samo je generalno ludilo koliko raje trazi bajk a nikako da dodju u skladista, isporuke se cekaju po 5-12 mjeseci...posebno kad je u pitanju gravel, tu je sve rasprodato, bar ovi sto se krecu od 1200-2000€).
     
    forzamilan likes this.
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Prva voznja ove godine, skoro 30km. Nije lose samo brate jesu nam duge ove zime. Tacno se hoda pola godine u zimskim jaknama a ja se sjecam da je zahladnilo u avgustu prosle godine i nikad vise nije otoplilo. Koji dan znao biti valjivo topal.

    [​IMG]
     
    forzamilan and Vedo like this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam vozio na -14 doduše do posla i nazad ali ga koristim cijelu godinu.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam genetski osjetljive krajnike pa mi smeta loženje i zagadjenje tokom zime. Mogu i ja na minusu. Obucem se dobro ali nije hladnoca problem. Vise nastradam zimi na 20 nego ljeti na 5 radi toga.

    Al overall ne znam koliko je pametno biti sat vremena na vjetru kada je oko nule. A to od A do B kada nesto zatreb ne brojim. Mislim vise ovako ture po 2h i 40+km.
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    Ljudi jel cube aim ok za te pare, neću polovno i sl, tu je za slične pare cross rgx 9, nisam siguran da imaju na stanju sve ramove ili bar ove veće.Mislio sam tako do 1300, uglavnom ponuda iz m bajka.