Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    @selvin , ima SK4K na MojaTV, tu bude prijenos.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Znam, tu i gledam trku. Pitanje je bilo za kvalifikacije, nema prenosa uzivo.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Da li je ovo pocetak kraja jedne ere Hamiltona i Mercedesa? Vidjet cemo.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jos je sve otvoreno, moze se desiti za par utrka da posloze bolid ali momentum je definitivno negativan po njih.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kraj je došao prosle godine u zadnjoj trci.

    Borit ce se za vrh al mislim da je Hamo zavrsio sa titulama.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja kad sam vidio njihove sidepods, rekao sam gotovo je, uzimaju i ove godine. Kad ono sipak. Ipak mislim da imaju jako puno potencijala, kojeg ne vidim recimo kod McLarena. McLaren je totalno konzervativno dizajniran, nema nista da se istice.
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ali cudi me za McLaren, uvijek su bili u tom polju ako ne najbolji medju top 3. Jos ocito merc nije najsnažniji motor.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mercedes je treci ako gledamo Russela.

    Odmah iza Ferarija i RD al ide onda velika šupljina pa tek onda Mercedes.

    Psihicki je Hamilton otisao, da je neko rekao da ce ga Hass prestici wtf :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne skida se 1sec tako lako. U formuli jedan to je Mount Everest za popeti se.
    Ja sam siguran da je taj motor izgubio nešto sa novim gorivom, jednostavno ne izgleda to kao prošle godine. Ne mogu da vjerujem da su svi timovi sa merc motorom napravili toliko loš bolid da su svi ostali brži ili isto brzi na pravcima.
    Ako ništa nova pravila su uradila da merc više nije dominantan, mada je i prošla godina bila već silazna pitanja, i da se nisu pravila promijenila RB i Ferrari sa ovim motorom bi bili u borbi.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Motori su sad Ferrari->Honda->Renault->Merc, s tim da mozda nema puno razlike izmedju prva dva i izmedju zadnja dva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    A bilo je vala i ono bzv prosle godine Brazil Sao Paulo Hamilton ih prestiže kao da je blue flag.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je nemoguće znati niti je moguće da poredak ide tim redom.

    Ja bih prije rekao da je merc smanjio preformanse da motor može izdržati tj. da ne mijenjaju svako treću utrku. Plus razvoj je zamrznut, vjerovatno se nisi smjeli kockati sa pouzdanošću.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Zar nije Red Bull postizao najvece brzine na pravcima?

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Neka je. Imaju dobar aero sa malim dragom. Uostalom te max brzine su imali sa DRS-om.

    Ferrari je napravio strasan napredak i nema sanse da dobar dio toga nije zbog motora. Pogledati performanse svih Ferrari timova. Svi su dobri.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    suppa_FMB likes this.
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    To je caka imaš odlican Ferrari, dobru Alfu i Hass koji su šokirani mogucnoscu bolida pa ce i njima rasti apetiti.

    Šteta što nije svaki vikend trka :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Isto tako zajednička stvar svim Ferrari ekipama je da su svi prošle godine zaustavili razvoj bolida i posvetili se ovoj godini.
    Podatak; Hass je imao 100% više wind tunnel vremena u odnosu na Mercedes.
    Ferrari je stigao Hondu i merca, sada je to vjerovatno u pet deka, ali sumnjam da su značajno bolji.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Utroseno vrijeme nije garancija uspjeha. Narocito sa ovim novim pravilima, eto Merc koji je imao toliko uspjeha vec skoro deceniju, napravi takav promasaj. A da jedan Haas ne napravi. Moglo bi se pricat o (ne)transparentnosti timova u F1. Npr ne moze me niko ubijedit da RB i Alpha Tauri ne dijele nikakve informacije. Nema teorije.

    Ili kad je Racing Point dobio proslogodisnji Merc bolid.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    E pa vidiš da je napravio promašaj. To što si dali prošlogodišnji bolid nije bilo nikakve koristi za tim.
    Ako misliš da alpha tauri radi u tunelu za red bull je nemoguće. Taj bolid je prilično drugačiji, prednji ovjes skroz drugačiji.
    Jedino korist imaju od telemetrije motora i to je to.

    Normalno da su RB i merc pogođeni, em se borili do zadnje utrke em najmanje wind tunnela imali.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tunel je super ali davno je F1 odmakla po tom pitanju.


    Bas si naivan ako mislis da nema razmjene informacija. Makar inzenjeri sjedili na kafi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne da je davno odmakla nego nikad nije važniji bio sada kada testiranja praktično nema sve se svodi na CFD, tunnel I simulator. Prvo dvoje su strogo limitirani.
    Živ bio malo proguglaj, proprati, prati dublje sport ako te zanima, nemoj s neba pa u rebra.



    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk