All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @dams82 Cekaj, to je krema za obucu? Kako je naneses, treba li vremena da upije, preko noci ili?
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Pa nije baš za obuću, a može biti. Više je za kožnu galanteriju. Nanesem rukom, utrljam i ostavim 20ak minuta da upije, kasnije višak obrišem pamučnom krpom.
     
    irhadkul, Eldorado and Reventon like this.
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Svabe su prekucale sa arogancijom i bezobrazlukom u auto industriji.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Audi prednjači, sjecam se prijatelj kupio A3, 20k, prije par godina, nikad nisam vidio auto sa manje opreme. Go ko lipa.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Audi kriv sto je jaran dao 20k za golo auto
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Jaran kriv i nas glupi mentalitet.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  7. irhadkul

    irhadkul Komšija

  8. dams82

    dams82 Komšija

  9. irhadkul

    irhadkul Komšija

    da kao nesto s cim se moze cistiti i cuva kozu
     
    dams82 likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo još jednom da poFalim RealCompany, cijene su im stvarno super, maloprije gledam u radnji ovo ulje 115km[​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U Euromotori-u sam ove cijene placao za mali servis :

    Mobil1 5W30 ESP 5 L - 77km
    MANN Filter ulja - 14km
    MANN Filter goriva - 42km
    MANN Filter zraka - 21km
    MANN Filter kabine - 17km
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Original GM ulje 5w30 15KM po litri,(možda ima i jeftinije), za tvoj motor ne treba bolje, a za kilometre koje prelaziš još manje ne treba bolje...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma za moj motor može bilo koje, samo nek ispunjava specifikaciju i da je donekle poznat brand.
    Nego ja kod ovih uzmem jer im je dzaba dostava i jer su ovlašteni distributer. Dok odem u Sarajevo po njega opet potrošim 30km a u Konjicu ima samo jedna radnja sa očigledno napuhanim cijenama.
    Ove godine sam sam mijenjao pa i tu uštedio cvaju :D mada to nije razlog što sam sam radio, naravno.

    BTW prijašnji vlasnik je na tom GM prelazio 18-20k zbog tog luđačkog intervala od 30k, znači može se :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Sve je to uračunato, i dostava i marža
    Krajnja cijena je tebi bitna... znači slaba je ponuda dijelova u Konjicu...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jako loša. Ima jedna radnja u njoj ima sve, ili se sve može naručiti, ali cijene su očigledno veće s tim da valjda kod nas ljudi sami traže što jeftinije pa imaju najjeftinije brendove što mene nervira, ja lično kad mjenjam nešto tražim da je brend koji je svakako radio orig dio ili neki zamjenski od podjednako dobrog brenda.
    Majstor jedan dobar ali prezauzet. Prošla zamjena ulja odem kod čovjeka, gotovo ga prepunili. Kada zagrijem auto na radnu i sačekam 5-10 min opet pokazuje malo preko punog na štapu, kada je hladan debelo preko punog. Filter kabine, znaš kako je u astri nezgodno ga ugurati, on ga samo zgužvao i zatvorio onaj poklopac, znači kao da ga nije ni stavio. Zato sad sam barem te jednostavne stvari, što ne znam, moram naći nekog havetnijeg

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    BTW opet mi volan vibrira kada kočim npr na oko 70kmh krenem lagano kočnicu volan treska. Ljetos stavio ove diskove, kako je to uopšte moguće.
    Znači auto izuzetno lagano vozim, ove kočnice nisu imale jedno jako kočenje od tada, plus točkovi zategnuti na 120nm znači ako to igra ulogu nisu šarafi pretegnuti
    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Isto ja, pola stvari moram radit sam jer je teško naći odgovornog majstora za nešto. Jednom mi električar kad nije kuću zapalio
    Za filter klime na astri mi ne pričaj, šta ih zateknem ugurano ko čarapa unutra... A nije uopće teško ugurati pravilno, samo da krene lijepo, ima vodilica...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Možda su krive glavčine, trebalo je izmjeriti komparaterom prije ugradnje novih diskova...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    A najgore idem sad na put preći ću preko 2k km. Kad se vratim moram to provjeriti, ako su one krive ovako ću diskove oštetiti.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Diskovi su već gotovi, možda im može im pomoći obrada, ali obrada na autu bez skidanja.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    Haker likes this.