BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jos da u cijenovnik stave: cijena DO 33km pa da platis koliko mozes uz obrazlozenje da ti ovaj mjesec tehnicke mogucnosti nisu bas na zeljenom nivou.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda bude nekada i taj film, kad ih privatuzuju :)
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Udji i postavke routera i vidi koliki ti je maksimum linije.
    Ako moze vise od 20 Mbps a moze,jer kazes da je bilo 40 Mbps...onda trazi neka ti vrate.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gdje to provjerim na Innbox ruteru?
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Je li kod tebe VDSL2 ?
    192.168.0.1 mislim da je standardni ip ili prpvjeri na routeru sa zadnje strane.
    Onda imas tamo n3gdje pise attenuable rate i tako to i vidjeti ces koliki je maximim a ispod koliko je tebi pusteno na paketu.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa stoji na sajtu da je 50/8 za optiku, 10/1 za bakar. Ne možeš očekivati ako si na bakru, nećeš ništa dobit, to si i sam znao da ti i ne kažu.

    Edit:

    https://mojwebshop.bhtelecom.ba/INT...=osnovnipaketitelevizija&CatalogID=televizija

    "Internet iz paketa ti osigurava neograničeno surfanje brzinama do 50/8 Mbps* putem optičke mreže, odnosno brzinama do 10+/1+Mbps* putem bakarne mreže."

    Bakar koliko moze, stoji +. A optika do 50/8.


    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Cupaju neki i na bakru više, mada imam 25mbps što je solidno za njih.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jeste VDSL2. Nisam nasao attainable rate, imam u Wan connection info, Device Info/Summary - B0 Line Rate Downstream 35800kbps, Upstream 2300kbps.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je to.
    Kako si onda imao 40 Mbps prije,ako je max na liniji 35 Mbps?
    Ali svejedno i 35 je vise od 20,pa trazi da ti povecaju

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bilo i 45... Ne znam jesu li oni sta cackali, znalo se desiti s vremena na vrijeme problem pa oni dodju i odrade, mijenjali su jednom ruter i stb.

    Vidjet cu da ih zovnem sutra, al se bojim da mi i ovo nes*ebu.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sve je kod njih moguce :D
    Ja sam na optici sada pa se ne sikiram oko tih stvari...koju god brzinu da sam spreman platiti,moze :D
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Update : zvao jucer 1444 da prijavim slab internet nakon sto je pao na 8 Mbita, u prosjeku se u toku dana drzi na 18...

    Vidjet cemo sta ce biti, ali sam razocaran totalno. Mislim ono, 2022 godina je, takav internet za 42KM ili koliko vec kosta Net 1 paket, sramota. Netflix mi ne ide preko 720p, jos ako se dijete nakaci na YT, patnja ziva.

    Volio bih da zamjene ruter, pa ako ima neko iz staba da cita... Mada mislim ce prije biti da je neko iz telecoma "zavrnuo slavinu" za internet.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Da i ja svoj update napisem. Nije me niko zvao, juce slučajno pogledam kad radi i Internet i tv. Brzina update-ovana na 50/8. Nemam pojma kad su popravili, tv bio iskljucen, a mi koristili 4G. Ali svejedno je to gotov 2 dana prekida...

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Drago mi je da barem nekome funkcionise, a nadam se da ce ostati na tome. U svakom slucaju provjeri brzinu ponovo za mjesec-dva.

    Usput, mozes li pogledati u postavkama rutera koja ti je max brzina linije?
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Sumnjam da na optici ima taj parametar. Nema mi smisla :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nema toga na optickom routeru.


    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    I ne treba

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ubiše me neki pozivi iz Saudi Arabije! Svako malo mi zvoni i naravno prekine a svaki put je drugi broj. Ja blokiram jedan po jedan al dolaze novi tako stalno. Traje to vec mjesec i po dva sa po dva tri poziva sedmicno.

    Sta uciniti? Jel ovo neki globalni trend ili je do mene nesto?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Pa javi se, ti bar znaš arapski jezik

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Niti se javljaj a posebno ne zovi ti taj broj.To je onaj scam sa brojevima ali samo ako ti nazoves,naplatiti ce ti se.
    Negdje su se docepali brojeva i koriste to,neko ce nasjesti.