BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Ma nemas se cega docepati. Krenes zvati redom sve 061/062, sigurno je 80% u opticaju.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ima i ta mjesta

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  3. Samir_

    Samir_ Novi član

    Stigla nova platforma.. Lijepo izgleda, po meni za sada ima jednu manu.

    Kada odaberem kategoriju "Sportski" i hoću npr da odaberem Sportklub 1 koji je do sada bio na broju 9. Nakon ulaska u kategoriju "Sportski" i pritiskom na dugme 9, automacki me prebacuje na "Sve kanale" i odabire broj 9 iz liste svih kanala!

    Tj. ako u "Filmskim" kanalima stisnem broj 1, automacki me prebaci na BHRT. Ostalo nisam primjetio da ima nekih promjena osim vizuelnog izgleda.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Osim tih razlika u brojevima, tj. sad brojevi ne idu po kategorijama nego su fiksni u cjelokupnoj listi svih kanala, ima jos razlika kod ubrzavanja kad gledas snimak. Sad je mnogo bolje odradjeno, prije si mogao fiksno sa strelicama ubrzati zavisno od duzine trajanja sadrzaja, sad ide u malim koracima, a ako drzis duze, ubrzava sve brze. Lakse premotati reklame. Ostalo je sminka cini mi se. Ima i jedan bug, kad kroz EPG hoces da pustis snimak, rijetko kad ga pusti iz prve, vecinom zaglavi, pa moras vise puta probati.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nesto je bolja rezolucija samog menija, presli su sa 480p na 720p i drugaciji je raspored.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mogao si to mijenjati u postavkama i staviti FHD i prije.
    Cudi me da to nisi odmah promijenio.

    Btw kod mene jos nema promjene
    Tk ce haman zadnji dobiti
    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa i ja sam TK, pa vec imam 2 hefte cini mi se :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Prvo su dobili albis STBovi
    Pa kasnije krenulo ZTE ali ide po direkcijama.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  9. ibran

    ibran Aktivista

    Turisti traže vodića u BiH
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Update 2: zbog padova u brzini interneta dolazio monter, navodno problem je u modemu, zamjenio novim Innbox V80.

    Predlozio mi Net S paket, reko druze ne moze mi i ovako vise od 25Mbit, VDSL2 je, nije optika. Provjeravali liniju, kaze moze 80Mbit komotno, garantuje da cu imati 50/8 koliko nudi Net S, jer sam 300m od centrale.

    Hajd reko da vidim i to cudo, preci cu na novi paket, ako ne bude kako je obecao, najebo je. :D

    A sjecam se dobro da je na MojaTv Full paketu prije 4-5 godina bilo i do 40Mbit sa starim modemom, samo mi sad zavrnuli brzinu.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dobar nacin da te 'nagovore' da promjenis paket.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ono "maksimalno koliko linija podrzava" od prije par godina vise ne vazi, stari Net paket su ogranicili na max 25/2, ne daju vise.
    A rece mi da sljedece ili za dvije godine svi paketi ce se automatski prebaciti na nove, htjeli mi to ili ne.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Hajde 2.5KM vise, a dobiješ i veću brzinu, i jos flix i web tv. Flix je doduse shit, a web tv to mozda zatreba jednom u godini

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pustili su mi vec novu brzinu, oko 46/7,5
    https://www.speedtest.net/result/a/8323968584
     
    selvin likes this.
  15. selvin

    selvin Moderator

  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ok je, samo da ostane na ovome, moram pratiti par dana. Mada su rekli da linija moze i do 80 al hajd.
    Sjecam se da su nekada davno polagali nove kablove u mom mjestu, kopali izmedju kuca, valjda je optika, al u kuci je bakar.
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Desava li se vama da vam se prekine konekcija ako dirnete opticki kabal?Jel to ok ili je negdje problem? Mislim, otkako su mi uveli optiku, nisam nista dirao, ali cim se malo udari po polici gdje je fritzbox ili ako dirnem opticki na ulazu u modem, prekine se konekcija, tacnije, vidim da moja tv se ponovo inicijalizira. Nisam primijetio da se na modemu ugasi onaj led na "internetu" na modemu.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne desava,pikao ne pipkao,radi.
    Prijavi kvar pa kada dodju,dodju.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Je li neko od vas slucajno ima uvid u stanje rata za otplatu telefona kupljenih u bht u onoj njihovoj aplikaciji?Nedavno kod kolege vidim fino mu stoji u aplikaciji dva telefona i broj rata otplacenih i koliko je ostalo do kraja otplate.Kod mene to nema iako otplacujem jedan telefon.Ima li kod vas?
    Mislim na onaj app mojbht

    Btw kako se zove ovaj mrezni opticki kabal?Jedan kraj ima onaj siri konektor sto ide u uticnicu a onaj drugi sto ide u modem je kao klasicni kao kod audio optickog.Ima li neko posebno ime?

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
    Last edited: May 1, 2022
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Davno sam nekad zakljucao kanale. Sad se ne sjecam pina koji se prije koristio kad se pali moja tv.

    Kako se moze saznati taj pin?

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk