Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vec sam postavljao negdje na forumu. Al evo opet tebi za ljubav:
    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nista se iz toga posebno ne vidi osim da tebi druze ne treba telefon :D
     
    Pelikan likes this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je telefon telefon. Vazda sam za racunarom svakako. Zasto bih se patio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. DSA

    DSA Aktivista

    Ma ti se mozes komotno vratiti na 3310 vjeruj mi
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Što nije mjerilo za bilo šta. U ovim uslovima može svaki telefon po par dana.
    Kada putuješ, mape non stop, slikanje, surfanje kad treba, tad najviše treba dobra baterija, barem meni. Kući i u uslovima gdje imaš pristup punjaču može svaki mob poslužiti.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 22, 2022
    dams82 and aNaToMiC ! like this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Xiaomi sa svojih 4000mAh nije mogao ni dva dana drzati. Znaci lagano koristenje kao i ovaj telefon, tipa 2-2.5h SOT dnevno.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sve sto ima SOT 8 sati i vise je dobra autonomija.Apple ako to moze postici sa baterijom od 3000 mAh je njihov plus i donosi im dodatnu zaradu.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pusti suplju pricu, covjek poredi dva telefona sa 1000KM razlike u cijenama. Na testovima iphone 13 sa 3200mah baterijom 89h, Mi 11 Lite sa 4200mah baterijom 100h (5G model je sa istom baterijom 106h).

    Sve je do koristenja, treba biti realan i dodjes na to da Apple nista bolji nije od Xiaomia po tom pitanju.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest al ja u zivotu nisam imao 8h provedeno na telefonu u jednom danu, pa mi SOT ne igra neku ulogu. Meni je jednako vazan i idle, da telefon bezveze ne trosi bateriju kad je u dzepu ili na stolu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa zato sam ja i naveo SOT a ne kapacitet baterije.
    Meni je smijesno da ljudi placaju po 1500 KM+ za ranije iphone,tipa iphone 6,7,8 koji su imali SOT 4-5 sati.

    Tek kasnije od xs max su poceli praviti modele sa jacom baterijom.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    “Na testovima”, jest, mozda, medjutim ja sam imao taj Xiaomi i tih 4000mAh je trajalo 1.5 dan. Jos sam imao 5G model.

    Set aplikacija isti, postavke slicne ili iste, SIM kartica ista. iPhone ga razvali po trajanju baterije.

    Xiaomi je bio 305EUR, iPhone 720. Razlika je puno veca nego ta razlika u parama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ne mora biti u jednom danu.
    Svaki telefon u idle i sa ugasenim antenama trosi 4-8% baterije dnevno,sto i nije puno.To znaci da ce ti telefon u idle potrositi max do pola SOT ukupnog vremena.

    Ja sam sada kuci ,zimski period i cackam telefon dugo dnevno a inace kada sam u poslu,uzmem ga samo ako moram da se javim na poziv ili odgovorim nesto.
    .takvim tempom bi mi baterija mogla biti 3 dana.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ne bas, iPhone 8 Plus je bio bas rekorder po pitanju baterije, prvi koji ga je nadmasio je bio 11 Pro Max. XS Max je bio losiji od 8 Plus, i generalno XS je bio razocarenje.

    Al opet ne kontam sta hoces rec za SOT, naravno da mAh nisu bitni jer se sve svodi na trajanje baterije IRL, nekome je to SOT u jednom danu, nekome koliko cesto mora dopunjavat bateriju. Meni je sa ovim iPhone prestalo bit ijedno, punim Samsung smartwatch sigurno 2x cesce nego iPhone. iPhone punim kad mi se cefne, cak i ako vidim da je baterija 20%, mogu punit danas a i sutra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E u tome i jest fazon jer mi Xiaomi nije trosio 4 ili 8% baterije dnevno u idle. Trosio je mnogo vise, bar 30%. I dodaj par sati koristenja i ode baterija u manje od 2 dana. Kad pogledam sta koristi bateriju, nema nista da se istice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hocu reci da ako je SOT telefona 8 sati,onda nije bitno je li bateriju potrosis za jedan dan ili za 4 dana po 2 sata dnevno.
    To su tvoje potrebe i tvoj nacin koristenja a svako koristi na svoj nacin.
    To sto ti napises da ti baterija traje 3-4 dana je irelevantno.
    Ovdje pricamo o odredjenom modelu i njegovim mogucnostima a ne o korisnickom nacinu upotrebe.



    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nemoguce u idle i sa pogasenim antenama.
    Ja stalno imam tih telefona,istestiram i napunim bateriju do kraja i onda ga ostavim u idle,da provjerim bateriju.
    Trosi par procenata dnevno,isto kao i Samsung.
    Tebi su ostajali ili upaljeni wifi,lokacija i sta sve ne pa je vuklo vise.

    Recimo ja imam naviku da sve sto trosi bateriju preko noci gasim a palim kada mi treba.
    Wifi moze nekada ostati upaljen ako zaboravim ugasiti ali wifi ne trosi 3% za 8-9 sati u idle

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jok ba, ja cak imam airplane mode vecinu vremena i upaljen samo wifi, jer mi operater omogucava da imam wifi calling.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne znam,eto kazem ti,ja svakodnevno testiram telefone i nikada mi telefon u idle nije potrosio 30% baterije...nijedan.
    Ni licni moji ni ovi sto prodajem.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja ne mogu da vjerujem da neko to prsti i pali i gasi... meni je sve uvijek upaljeno, nek troši..
     
    dams82 likes this.
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto vjeruj, inace mi je signal operatera slab ovdje gdje zivim i potpuno bezveze bi vuklo bateriju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk