All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Danas mi prica jaran, prodavao passata, i sad auto boca, daje ga on malo jeftinije (ovdje kupljen, odrzavan, on prvi vlasnik, 93k presao) i lik bezobrazno spusta vec povoljnu cijenu, i kao gledao sam ja jednog DSG bolju opremu ima od tvog ali mu se cuje zamajac :D
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nas narod je lud za opremom. Meni oprema nije nebitna, ali razlikujem bitnu i nebitnu opremu.
     
    dams82 likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kuler imaš li jarana da ne vozi Passata :D
    Meni od opreme jedina bitna stvar je auto klima i da imam spojiti muziku.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Zzamolio bih ove kolegee mehanicare ako imaju kontakt sa nabavkom, da mi provjere moze li se nabaviti original senzor radilice za Vectru b 1.8l benzin 85kw 1998 god. Zao mi da mi garazirano auto na kojem je sve uradjeno, ide na otpad. Htio ga pokloniti ali ne mogu ovako.

    Nisam sad siguran koji bi original mogao biti, vjerovatno GM. Oni su malo skuplji, oko 350-400KM ali nije bitno. Koliko god da je. Zamjenski su oko 75KM i oni crkavaju svakih 5-6 mjeseci. Imaju zamjenski koji se prikljuce i odmah neispravan. Ovo je sve radjeno u Opel ovlaštenom.

    Ako neko nadje bilo bi od mmene nesto na kafu ;)
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Malo mi je nevjerovatno da tako crkaju ti senzori, nije to baš nečim toliko opterećeno... Gledao sam u katalogu, postoje dvije vrste na tom autu, razlika je u konektoru, jedan je četvrtast, a drugi ko malo ovalan(mislim da je taj novija izvedba). Jedan je dobavljiv od proizvođača VDO koji je i originalni...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo kako kod mene izgleda. Mislim da je ubacen isti, ovo je stari:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Mozes li mi reci tacno koji je taj "original" sam oda vidim sa majstorom da li smo ga ugradjivali. Hvala drug.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Joj podsjeri me na moju vectru, nema sta joj nisam promijenio i nikad nije bila ok :)
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam koji je prva ugradnja na tom autu, ali ovaj VDO (continental brend) se ugrađuje kao original na neka auta. Nerijetko bude i Bosch u prvoj ugradnji. Zamjenski su jeftini, posebno taj sa slike, koštaju do 50KM. [​IMG]

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Bicu kod majstora za 5-6 dana pa cu vidjeti s njim. Znaci Continental VDO da kazem.

    dmr
    Ima nas Opelaša u društvu i svim smo zadovoljni samo sa druge strane, mi u Ze imamo Opelov servis tako da nema zime. Mijenjaju se potrosni dijelovi i to je to. Jedino je moj Ferrari prestar ali eto, samo ovaj problem imam. Vise je kod mene zbog sentimentalne vrijednosti. Hocu ga sestri dati ali ne bih sa ovim problemom.
     
    dams82 likes this.
  10. dams82

    dams82 Komšija

    VDO je neko vrijeme bio pod Siemens vlasništvom, ali continental ga je kupio prije par godina...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok super hvala drug. Pa javim.
     
    dams82 likes this.
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ja nema gdje nisam vozio auto, kako je koji diro samo vise kvario :D
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Samo da pitam strucna lica ovdje? Primijetio sam da auto kad je u brzini i parkiran u brdu da se pokrene kad izlazim iz njega ili kad je opterecen tj pun ( ljudi i stvari ). Je li to problem do kvacila ili sta vec? Neki dan sam ga ostavio bez rucne u brdu bio na vikendici. I primijetim nakon par sati kao da se pomjerio. Pridjem zadnjem dijelu auta i fino vidim kako polako ali sigurno se auto pomjera milimetar po milimetar!? Do cega je ovo?
    Jbt tako da ga ostavim pred provalijom za par sati ne bih ga vise ni nasao :D
    Hvala unaprijed

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dino će ti vjerovatno objasniti, ja samo znam da ne valja auto ostaviti u brzini bez ručne.
    Ja kada sam u strani povučem ručnu, sačekam sekund i onda ubacim u brzinu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa dje ces ostavljat u brdu bez rucne? To je normalno da se pomjera pomalo ako je samo u brzini a bez rucne.
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa znaci to je ok da auto ide samo od sebe ako je u brzini a nije rucna povucena? Kaze mi badzo moj da to kao nije ok. Njemu se kod pasata to ne desava,kad je parkiran na istom mjestu kao i ja. Nemam rucne, iskljucio je, sacu je raditi, elektronska je a nije otpustala skroz, pa mi, da diskove ne osteti,majstor mi je iskljucio. Inace kad parkiram niz brdo,obicno naslonim na trotoar tocak da ga tako blokiram ili stavim nesto pod tocak. Ali nisam prije primjetio da mi se to desavalo.To se tek desava od prije par mjeseci.

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da normalno je, zavisno kolika je nizbrdica/uzbrdica vise ce se kretati :). Desava se da usljed gravitacije dodje do prenosenja momenta sa tockova preko mjenjaca na motor, znaci dodje do pomjeranja klipova u motoru :) (probaj parkirati nizbrdo pa ubaci u trecu pa pusti kvacilo i kocnicu pa ces vidjeti kako ide :)). Pravilo je kada parkiras nizbrdo ubacis u rikverc i povuces rucnu a ako parkiras uzbrdo u prvu i rucna.
     
    dams82 likes this.
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Vidi doktora što se zeza sa autom bez ručne... Tehnički si neispravan i tvoj auto može da ubije nekog tako. Idi to napravi što prije.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Auto bez rucne haha svaka cast
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Glup ti je majstor. To prvo. Drugo, ne znam kako si ti na to pristao? Bas ne mogu da vjerujem...
     
    Vedo likes this.