Igre 2022

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Dec 6, 2021.

Tags:
  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Btw zaboravih reci da sam ga kupio za androida nedavno pa i na mob presao :)

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni je ok. Cak sam se iznenadio malo jer sam ga dugo zapostavljao. Naravno nije to Max iz prva dva dijela, ali je opet ok.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    155 hours later, zavrsih Eden Ring, level 183.

    Igra je remek djelo, ali ima jednu ogromnu manu:

    Morali su dodati opciju da se protivnici auto-level sa tobom. Npr, toliko sam radio side-questova, pa ujedno i levelovao, da kad sam stigao do nekih main bossova, pobjedio ih iz drugog pokušaja, bez ikakve puno taktike, već Mimic tear i udaraj. (Morgott, Maliketh, Godfrey itd).E jedino sam pred Malaniom odustao, patch 1.04 ima bug, konstantno joj se obnavlja health.

    Takodjer, kad sam pred kraj igre naišao na par sporednih dungeona koje sam prethodno masio, bossove u njima ubijem bukvalno sa dva udarca.

    To stvarno uze svu car igre, postane hack & slash.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Pasha and NAILS like this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci igra je istovremeno i preteska i prelagana?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    E baš tako nekako :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Negdje sam, čini mi se, čitao da su developeri baš namjerno izostavili taj auto-level. To mi je u Oblivionu bilo onako fuj.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igra ima bullshit mehaniku za neke bossove a i mobs, kojim su dali 'input reading' napade, npr cim ti pritisnes da se heal, ide napad koji ce te garant udariti i ponistiti skoro sav heal sto si uzeo. I tako svaki put kad krenes da se heal, instant napad ide. Ima isto i kad pritisnes dugme za rollanje, a isto tako i za tvoj napad. Lazy design da se oteza borba.

    Meni je igra ok, solidno dobra, neka 7-8ca. Ali ima igra isvoje probleme: input lag kao i u skoro svim Souls igrama, uzasnog UI, lose pozicije kamere u dosta slucaja, loseg lock on sistema, pa do input readinga koji neki bossovi imaju. Da ne govorimo o losem balansu u PvP dijelu.

     
    Last edited: Apr 22, 2022
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Mislim da si htio reci 'response time' a ne input lag.

    A i to je do tebe uglavnom.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Input lag, kad stisnes dugme, a ono ili kasni da registruje sta si pritisnuo, ili u opste ne registruje da si pritisnu. Prvo puno cesce od drugog.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    U tehnickom smislu 'input lag' je uglavnom do uredjaja i postavki koje koristi korisnik.

    Sad moze biti da igra pravi lag, al to nema veze sa input lag-om.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uglavnom igram skoro svakodnevno raznorazne igre na PS5, a pogotovo shootere gdje je to jos vise upadljivije ako se desi i ne mogu se pozaliti da imam taj problem i na jednoj drugoj igri osim ER.
     
  12. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ko igra na PCu zna da input lag uzrokuje i VSync. Ako je na konzolama upaljen VSync kao standardna opcija to vam je uzrok kasnjenja a ne bilo sta drugo.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato je Freesync nesto najbolje sto se ikad desilo sto se PC gaminga tice.
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija


    Pa napisao sam da je do uredjaja i do postavki.


    Igra kao sama igra nije razlog za input lag.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam FS/VRR i na Xbox-u evo skoro godinu dana. Najbolji način da se igra Elden Ring svakako.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Polovičan, zavisi umnogome od developera i njihovih patch-eva, nije na nivou OS-a kao na Xbox-u.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa moze se i force kroz OS za igre koje nemaju official update.
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    Ne kontam sta ce game patchevi za VRR kad ustvari treba samo da unlockaju framerate lock na resolution i performance modovima po igri da ide 30+ ili 60+ fps, nema VRR kao takav veze sa time to je sistemski kao na PC.
    To su otpocetka PS5 generacije trebali forsirati, ubaciti toggle lock/unlock fps limit u igre pa kasnije kad dodje VRR sync i dobro je a ne sad ovako retroaktivno ubacivati u stare naslove, nema od toga ništa, pokoji stari naslov i doviđenja. Samo budući naslovi će imati otključan framerate.

    Force VRR iz PS OS nema neke koristi kad je 95% igara lock na 30 ili 60 (gdje u najgorem slučaju spadne 2-3 frejma), dok jedino 1080p120 igre idu na varijabilni fps jer ne mogu držati konstantno 120 fps lock nego se šeta u 80-100fps range.
     
    Last edited: Apr 26, 2022
    Pasha likes this.
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Pobjedih i Melaniu i sve ostale bossove što Elden Ring nudi i krenem NG+. Al toliko sam OP da na startu onog zlatnog konjanika ubih sa 4-5 udaraca. Znači scaling neprijatelja je užas. Prava šteta, sve drugo u igri je 10/10.


    Sent from my iPhone using Tapatalk