Outriders

Discussion in 'Igre i konzole' started by Ragnarok, Feb 25, 2021.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  2. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Outriders FREE DEMO na svim platformama 25.02.2021 od 18h:



    SquareEnix izvodi "coup de grâce" nad mnogim izdavačima.

    Kaže SE: "Activision, EA i others "hold my beer ..... it's time for us to shine!"
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Servers should now have scaled enough to accommodate everyone coming in! Please try getting back into the demo now. We will continue to monitor the situation. Please accept our apologies for the brief interruption.
     
  4. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Je li ko probao, kakva je?
    Na šta najviše podsjeća?
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Destiny iz treceg lica. Meh.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Skinuo demo danas sa rajom probat.

    Ja sa jaranom igram par sati. Podsjeca na dosta igrica: Gears, Division, Borderlands, Destiny... ima po malo svega.

    Demo je prilicno zabavan. Sve zavisi koliko ce full game imati contenta, i koliko ce biti raznoliko. Prica je ok. Imaju crossplay (ps+xb+pc) a nema in game voice chat. Cak nema ni ping system.

    Nadam se da planiraju uvest.
     
    Last edited by a moderator: Feb 27, 2021
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Malo igrao (par sati). Jako podsjeca na Gears of War, naravno jer je TPS.

    Ne znam kakav je MP, nema mi smisla igrat 30fps igru u MP.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uze jaran igru i ponudi da mi share da mogu igrat sa njim. Haj reko.

    Ja u zivotu nisam vidio vise loading screenova nego u ovoj igri. Na demu nisam obracao paznju na to jer par misija zavrsis i fajront. Sad kad je full igra... braco mila loading screen simulacija. Jos igram na PS5 za koji su izbacili upgrade verziju. Gdje god krenes, mrdnes loading screen ili cut sceen. Malo truda ulozeno u optimizaciju cini se.

    Gameplay je ok. Pravljenje buildova je zabavno. Igranje na velikim tezinama veoma zahtjevno. Gunplay kontrola doduse je razocaravajuca, ja bi rekao u rangu RDR, ili GTA. Sa ili bez aim assist, controla oruzja je uzasno clanky. Ne znam kako je na PC ali na konzoli ja u evo nekih 20 sati igranja jos nisam nasao sweet spot da mogu reci e sad mi bas leze kontrole. Jos ja sam prilicno dobar sa ciljanjem na konzoli.

    Prica se cini nista posebno pa je dosta i preskacem. Prvo sam pratio, ali kad sam vidio da tu nema nikakve dubine price, razvoja likova... cisto je idi tamo kokni onog, tamo oslobodi ovog... sad sve skip i pusti me da rokam.

    Jos prelazimo kampanju, ali jos nismo otkljucali 'expedicije' za sta sam cuo da su bolje od kampanje.

    Kompletan utisak do sada rekao bi jedva 6/10. Zbrzana dosta cini se.
     
    Last edited: Jul 6, 2021
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam ovu igru prekucao. Dobio i platinum. Prekucao i free dlc sto su bili izbacili. Zabavna igra sa dosta problema od kojih najviae se izdvaja lose kontrole i optimizacija gdje je loading screen/cut sceen na svakom cosku doslovno.

    Sto pisem sad o tome... pa evo bas danas najavili novu ekpanziju za igricu, i cini se da ima dosta novog contenta, pa ce se vjerovatno i probati. Samo se nadam da su i ostale stvari malo poboljsali. Igra je skoro konstantno na snizenjima.

    https://www.gameinformer.com/2022/0...0-adds-new-campaign-progression-gear-and-more
     
  11. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Malo je čudno da si se toliko žalio na igru a onda si je prekucao i dobio i platinum rank. To samo po sebi govori o igri.
    Igra ima dobru single player priču ko voli da prati priču. Ako si igrao kao da igraš CoD Multiplayer ili BF onda ti je naravno i dosadna.
    Ne znam kako bi samo smogao volje da igraš Baldurs Gate ili slične igre koje su imali fantastičnu priču i dijaloge?
    I Destiny 2 bi bio krajnje dosadna igra da ne postoji priča u pozadini koju su uspjeli dovesti na viši nivo posljednjom ekspanzijom.
    Tako i u ovoj igri. Postoji priča i zaplet, ali rasplet se još nije desio. Priču nastavljaju novom ekspanzijom.

    Ne znam za PS5 ali igrao sam je na PCu, tačno je ima dosta loading screenova ali igra je igriva, dobra je kao casual razbibriga povremeno, nije nešto u što bih uložio svoje vrijeme kao u Destiny 2 što sam, ali igrivo.
    I Diablo je repetitivna igra nakon što je prekucaš pa je ljudi igraju godinama.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako igra ima problema reci cu koji su, ali i pored svih problema ja mogu igrati igru ako je zabavna. Igra je PC port, i to prilicno los za konzole. Prvo je bila samo PS4 verzija igre cak i za PS5. Kad je izasla PS5 verzija malo je bolje. Mada su kontrole i dalje uzasne, a i loading screen su na svakom cosku samo sto sad brze ih ucita. Nisam od onih kojim smetaju niski frejmovi ili sta vec. Mogu igrati kroz sve ako je zabavna igra. Sto sam i rekao u postu iznad. Igra je full co op i igrao citavu sa prijateljima. Zato i jeste zabavna. Da sam igrao sam citavu igru garantujem da nebi ni singleplayer kampanju zavrsio. Kad smo zavrsili story, onda otkljucas end game content u vidu expedicija (kao raids, ali ne komplikovana verzija). Kad smo i sve raids oresli a ima ih 15, skoro sam imao 90% trofeja, pa onda samo dovrsio par sto su mi falili kao odredjeni broj killova sa odredjenim skillovima iz tvoje klase.

    Volim ja igre sa dobrom pricom likovima i dijalozima, ali mogu igrati i igre u kojima nisu, gdje gameplay cini igru zabavnom. Nisam igrao Baldur Gate. U ovoj igri prica je zanemariva. Veoma losi likovi i dijalog, gdje nisam naisao ni na jednog lika da me je zaintrigirao, ali co op i gameplay su ti koji nose igru. Na primjer isti slucaj sa Dying Light 2. Prica, dijalog i likovi su zesce sranje, jedva sam glavnog lika upamtio, ali gameplay uspije to nadoknaditi, i napraviti igru koliko toliko interesantnom.

    Destiny sam igrao keca i to samo do prvog DLC-a, kojeg sam imao ali nisam ni probao.
     
    Last edited: Apr 24, 2022
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam se probao natjerat igrat ovo jer mi rodjak ima PS pa je to jedna od rijetkih igara koje bismo mogli tuci online. Ma kakvi, ne valja pa ne valja. Batalio nakon par dana igranja.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako se mozes natjerat da speed run zavrsis story, jer je zanemariv, pa da ti se otkljucaju Expeditions... to je daleko najbolji dio igrice.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uletim nakon mjeseci pauze da koju Expediciju (raid) odigram. Evo moj lik/build. Dobar sam sklepao, i ako moze to i bolje ali nisam imao RNG srece kod dropova oruzja, sve naki low, do mediocre rolls. 86k roll na oruzju je onako soldino, ali max roll je 99k koji se moze dobiti, sto znaci i dodatni damage, ali nikako da mi padne nista vrijedno iznad 90k a da ima ono sto meni treba od modova i buffs. I pored toga extra damage pravim.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]