Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja sam kupio u zicompu i sve radi kako treba i pravo jeftin, ali za iphone 7 :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam preko banggooda kupio i blitzwolf magsafe kabal i blitzwolf stalak u kojeg se ubaci kabal i bas gotivno drzi telefon i posebno fino je sto u jutro kad zvoni alarm ne moram ganjati telefon po polici nego bas fino onako "gleda" u mene i čeka da pipnem snooze i nastavim spavati.

    Nego paradox je da blitzwolf kabal ne paše u blitzwolf stalak nego je stalak pravljen za orgigi apple kabal a ovaj je malo veći. Nesto sam napravio da i ovaj kabal stoji u tom stalku al nije to to. Volio bih sad uzet pravi kabal,vidim ima za 27km na olx al sumnjam u orginalnost,medjutim ako je neko probao i radi ok kupio bih ga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Apr 25, 2022
  3. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Ipak sam uzeo obični iPhone 13. Nov sa 2 god. garancije u BHT za 1.400 KM. Još nova zelena boja. Kako narod priča da je težak prelaz sa Androida na iOS, meni nema neke pretjerane razlike ili još nisam usao u srž. Uglavnom telefon je predobar.
    Preksinoć ga skinuo sa punjača na 94% baterije, a trenutno imam 38% sa 2h33min upaljenog ekrana.
     
    dino73n and Reznor like this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cekaj, sa 94% -> 38% sa samo 2h33min upaljenog ekrana? To je bas bas lose. Ne bi trebalo da je manje od 70%.

    EDIT: promaklo mi je ovo "preksinoc". To onda nije toliko lose kao sto sam mislio.
     
    Last edited: Apr 26, 2022
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prvih par dana baterija bude malo slabija jer se telefon jos nije "smirio". Tek je pokrenut i u pozadini se mnogo toga desava. Tako je uvijek i poslije update,posebno nekog veceg. Za sedmicu se sistem slegne i onda radi ko sat i sa vrlo malo struje. Bar je takvo moje iskustvo.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    To je samo osjecaj. Sta se ima desavat danima :) Problem je sto se korisnik ne smiri, čačka ga prvih dana dok sve podesi.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nije...u pravu je Dino.
    Baterija uci navike korisnika i postavke i obicno nakon 3 dana bude normalna.
    Kao sto rece,isto se desava i nakon velikih updatea,kada ponovo mora nauciti navike.

    Ovo se desava na svim novijim telefonima

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Jedno je to, to ima i na mom flip3, nauci koje aplikacije moze staviti u deep sleep, koje cesce koristis, kako ce cache iskoristiti itd. To nema veze s tim da se nesto dešava danima u pozadini, da nadolazi, da se smiri... :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma Dino se lose odrazio,halali mu

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja jel ko koristi appletag?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, sta ce mi to? Jos jedna glupost kao i magneti u telefonu.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa slozili smo se skoro da tebi ne treba ni telefon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82, NaLe! and Haker like this.
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hahaha, a sad ozbilja narode imal ko, i imal fajde, kontam uzet 2-3 ono skontam (auto, psi, zena, ja) za nedaj boze u biti bi imali, ne vidim drugu svrhu
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    Ima fajde, ja cu uzeti i meni je ovo super stvarcica. Evo iskustvo sa drugog foruma[​IMG]
     
    Vedo likes this.
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Malo preskupo po meni, ali pun net jako pozitivnih iskustava s tim airtagom, pronadju ukradeno biciklo, auto itd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobro je i za ukrasti auto, pratiti nekog...[​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Apsolutna glupost i bacanje para.
     
  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Razmisli jos jednom trebas li zenu moci pronaci hahaha. Salu na stranu, mozda tebi za pse nije lose. Ja koristim Samsung Smart Tag za kljuceve uglavnom.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ima li sta da napomene da se ne zaborave kljucevi prije polaska xD

    Kod mene je brava od stana ona bez rucke. Pa ako ostane kljuc unutra valja hudinija zvati. Jednom mi se to desilo i morao izvaliti 90 kermi.



    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk