All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakav je ovaj Bosch servis u Drinskoj, Sarajevo. I Guma M me zanima? Kontam opet imaš neku garanciju i račun a ne da daš čovjeku svjećice koje i ne ugradi.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Tebe jednom neko presvukao i sad svi lopovi...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Uskoro bi mijenjao auto, tacnij za mjesec - dva. Budzet od 10-13k KM
    Limuzina tj porodican auto, ne bih karavane. Godista 2010-2013
    Opcije o kojima razmišljam.
    508 1.6 ili 2.0 hdi
    Octavia a6 1.6 tdi, ili 1.9 ili 2.0
    Insignia 2.0 cdti.
    Ili nesto na Vaš prijedlog.
    Treba mi auto praktican, malo robusniji za losije ceste, a koji nije skup za održavanje, gepek od 500l minimum, a koji kad natovarim kofere da uz bradinu ne ruči ko mačka u februaru. Za sad je na prvom mjestu u opciji Octavia sa 1.9 ili 2.0.
    @dino73n i @dams82 posebno bi cijenio vaše mišljenje.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije stvarno, ovo je sve isti majstor od ljetos, kako mi je druga tek izvarao, a ja mu dao ulje, svjećice, diskove on kupio. Da skratim, moraš priznati da bi bio budala da opet odem kod njega.
    Većina ljudi bi mu otišla, ja neću s tim da se zamaram, samo hoću da sada sredini auto jedva sam se vratio iz Hrvatske koliko trese kada kočim.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno da nećeš onom ko te zajebo, ali djeluješ pričom kao da su svi prevaranti... Vidi ima li neko da radi ravnanje diskova na autu jer ako su se novi ponovo iskrivili scenario će se ponoviti...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam prestao čitati nakon ovog porodičan auto, ne bih karavane...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Razumijem kako izgleda, ali sad mi ide registracija, plus prije par mjeseci potrošio gotovo 500km sad opet ide barem 300km. Ništa obrada ovo ide u kantu i stavljam nove ako imaš preporuku za brend javi.
    Imao sam situaciju na auto putu, taman se desio udes range Rover I neki drugi SUV rasuti po obje trake ja idem na njih 130kmh kada sam jako počeo kočiti počelo mi čupati volan koliko je krenulo tresti jedva usporim na 60 i zaobiđen ih zaustavnom. Kočnice moraju biti ispravne tip top.

    @Bio_Sam_Zmijanac pa 508 brate kakva su to pitanja :D
    Ja bih njega ako možeš naći očuvan 2.0 za te pare. Šef mi ga ima nikad problema automatik, drug ga ima kupio ga od nekog direktora sa preko 300k na satu, sad ima blizu 400k čovjek sem održavanja nije imao problem isto automatik. Ta Škoda je kočija naspram 507.
    Plus karavan jedino i gledaj :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Last edited: May 3, 2022
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne kontam većina porodičnih automobila su hatch ili sedan, šta je problem što ja tražim sedan a ne neki sw hatchback. Nisam ljubitelj karavana.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Bio_Sam_Zmijanac

    Alfa 159 /2.0d /2010 /170.000km /FULL / Tek Uvezen (12.000 KM)
    https://www.olx.ba/r/44837257/114743

    Vidi ove ljepotice. Ja da kupujem ovo bih, plus niko ih neće ova stoji već par mjeseci, ja mislim da bi je prodao za 10k da mu pokažeš pare :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Zato što sedan nikako nije porodični nego direktorski. Nema prostora ni za bebina kolica, prevuć neki komad namještaja ni u ludilu... Takođe octavia je šupa za vozit, ako već tražiš robusno i udobno de bar superb, a za tebe 508 2.0hdi bi bio pun pogodak...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    donjapa and Haker like this.
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Znam da je Octavia šupa, ali ovaj facelift a6 bas ima stila, nije klasicna skoda, meni je ljepsa od naredne a7. Ali bitno mi je da me ne bole leđa.
    Što se tice 508, tesko je naci 2.0, bojim se skupog odrzavanja tog D segmenta. Iako je 508 laksa za 100 kg od skode i veca. Bojim se odrzavanja.
    Djeca su prerasla kolica 3 i 6 godina.
     
    dmr likes this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Nemaš se čega bojat, nije S klasa Mercedes, pežo je... Pitaj xman za 508, on se uspješno vozi već neko vrijeme bez skupih troškova... A bebina kolica sam naveo samo kao primjer...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dame, na piku tj olx ima ukupno pet komada 508 i sve su 1.6 hdi. Obralo se pravo.
    Octavia ima za izvoza.
    Meni nije jasno da je 508 laksa 250 kg od c5, mislio sam da je ista platforma. Cudno da je laksa i od octavie.
    Mene brine sto ja zivim i radim u Varešu, ceste su katastrofa, bojim se da ne razvalim tu 508.
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Neki dan jedan naš čovjek kupio, ali je FL, 2.0 hdi 110kw, u tz... Samo čekaj da se pojavi, nisi pješak... Polako... A tih auta što ima puno na piku pola je stanje groblje... Sad ispade da se octavia ne može razvalit, a pežo može... Nemoj ti bubrege razvalit, a nek idu kugle i krajnice...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Last edited: May 3, 2022
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja i kad sam bio samac imao sam karavana, jednostavno najbolja forma auta.
     
    Haker likes this.
  16. selvin

    selvin Moderator

    Meni je oduvijek bilo fascinatno to da ce se jedno vozilo razvalit na našim cestama, a drugo neće. Pa sve je to potrosna roba, neces mijenjat na godisnjem nivou... Ako te zapadne da nesto mijenjaš u periodu kad si ti vlasnik, odradis i cao.

    Isto kao i veliki servis. Ljudi se raspituju koliko kosta kad kupuju, kao da ce ga svake godine radit, a odrade jednom ili nijednom dok su vlasnici. A hoce li biti 500 ili 700KM bas pravi razliku tih 200KM na period od 5-7-10 godina. Bukvalno 1-2KM mjesecno.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za veliki servis i komponente koje se mijenjaju u pet godina si u pravu.
    Za ovjes se ne slažem, neka auta mogu biti skupa na tom polju. Evo ova alfa što sam gore stavio ima dupla aluminijska ramena koja su skupa i ljudi se žale da stradaju na lošim cestama, isti set up ima i Audi ja mislim.
    Francuzi su mekani ali drug na Citroenu svako malo nešto prolupa, nisu neke cifre za C4 ali moja Astra 150k nikad ništa i sada utegnuto sve, ali zato je kao skate board, poslje dva sata vožnje sjednem na beton da se odmorim.

    Ne mogu da vjerujem da su dijelovi za Škodu nešto jeftiniji od pežoa, sve je to u pet deka.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije isto voziti audija sa alu podvožjem i nekog generickog golfa. Svi mi mehanicari kazu da je Audija paradoks voziti na nasim cestama. Nisu to auta pravljena za Rumuniju. Svako drugo auto sto sam gledao zadnjih par dana pise: mijenjao selene, ili treba mijenjati. Sve je to raz**bano.

    Bas eto kolega spominje Alfe. 159 kosta 6000KM, niko je nece. Nije to za nas. U Zenici u centru grada najpoularnija ulica, ja kad njom idem svojom mekanom vectrom, telefon mi sa nosaca spadne. Da je od ne znam ti cega, podvožje se syebe. Pogledaj starije alfe, svaka ima krive zadnje tockove. Dok golf 2 i 4 i dalje piće sa sela gdje ceste nema.

    Sto se velikog servisa tice, nemaju svi remen. Ne znam na kojem mladjem autu zamjena velikog/lanca kosta 700KM. A mi smo u fazonu: lanac = lifetime. Cak i taj pežo ima BMWov onaj 1.6 benzin turbo sa lancem. To su nekvalitetni motori. Prolupao na 140k. I nije problem koliko kosta dok imas auto vec se to radi kada se kupuje auto. A jbg svi kupujemo auto na limit budjetu. Ne mozes se pruziti 2000KM kad si se vec max razapeo.

    Evo ja gledam da mi je kako naci benzin e91 2011-12. Ja mislim da vise ima Q8ica na piku.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pa dobro nije valjda da na ovjesu nesto treba radit godisnje? Ako se zamijeni neki stabilizator ili nesto sitno sto se nadje tokom redovnog servisa to je normalno. Ali sad da ulazes neke velike pare godišnje u ovjes, to mora biti dobro izgazeno auto neke veće klase ili eventualno neki osjetljiv model.

    @NAILS, ovo Audi vs genericki golf, to uopste nisu iste klase. Cejf je skup ebg. Svako 'genericko', tj. Svako jednostavno ili starije ili low entry vozilo ce biti jeftinije za održavanje generalno pa samim tim i ovjes jeftiniji a losiji. I u golfu 7 (ako se ne varam) imas bolje ovjese a i one sto su ista "tehnologija" ko i golf 4, pa plati i uzivaj ili se truckaj ko na klupi.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima veze kad u nekih auta do 100-150k izmijenjas amortizere, selene i nosace motora a neki na 300k jos sa fabrickima.

    Naravno nije strasna cifra kad drzis auto 5 godina ali takav je standard i mentalitet u drzavi da ljudi i na ulju „stede“.