All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    I sve to za prosjecna auta u BiH košta u cijeni velikog servisa i to odradis u roku od 8-10 godina :) Naravno osim ako neko ne prelazi 50k+ godišnje i dere ga po makadamima ko sluzbeno.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne bih Alfu, da sam momak i da imam vremena za zezanje oko auta kupio bi.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Moze li mi neko reci koliko ide litara G12 i dest. vode u GOLF 6 2.0 104kw i da li je omjer 50-50?
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Vjeruj da ima razlike, znam o čemu pričam, neka auta nisu podešena za naše ceste. Evo recimo Alfa, Renault, Citroen, Audi itd.

    I bitno mi je da je auto robusnije, vozimo i supruga i ja, razliciti stilovi. Često je pod teretom. Pouzdano znam sa posla da škode imaju dobar ovjes. Recimo škoda 2007, nikad nista nije prolupalo, na Dusteru 2014 se namijenjali amortizera, selena i svega.
    Jos je skoda 150k vise presla.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Druže, na pežou naletiš na tipičnu bosanski rupu na cesti odvališ gumu na šolji amortizera i uništiš stabilzator, istu tu rupu škoda glat prođe bez posljedica. Opet kazem, ja da živim i radim u Tuzli uzeo bi C5 sa hydro ovjesom čisto iz gušta, ali u Varešu su i dalje 80-te godine prošlog vijeka.

    Kad se neko zali na ceste u TK nek dodje na vikend u Centralnu Bosnu. Promijenit će mišljenje, tamo jsvako selo ima asfaltiran sokak i infrastrukturu. Ovdje je normalno u krivini naletiti na kamenčugu na cesti. I zime traju 6 mjeseci. Snijeg i so su stalno prisutni.

    Ljudi treba mi auto od kojeg me najmanje boli glava.
     
    Last edited: Nov 29, 2022
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Il će da te boli glava il će da te bole leđa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Najbolji odgovor, samo je bitno odabrati šta.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa čekaj tale, zar nije Pežo najbolji auto na svijetu :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tale ba, kupi skodu i skrati si muke. Najbolje auto na svijetu :D
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    dobar je pezo jos da mu je skodin ovjes
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Znam ljude koji su na 100k mijenjali amortizere na skodilacima koji su slabo vidjeli lose ceste.
    Mozda je iznimka ali nisu mi nekako uvjerljive, ni za ostale dijelove.
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Naravno, i dalje je best buy auto. Samo sto ja imam budzet kad Peugeot nije imao neku ponudu. 308 facelift nije nesto, prva generacija 3008 veliko sranje, jedino 508 je okej, fl jos bolji. 308 mk2 i 3008 mk2 su top auta. Ali osim 508 mk1 sve izlazi iz budzeta.
    Mondeo je odlican ali i on ide izvan budžeta.
    Octavia, C5, 508, Insignia, Astra sedan, Fluence, poneki BMW i merc c200 su u budžetu.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    3008 prve generacije je odličan auto... Druga generacija je već SUV, i više je šminka nego što je dobar auto...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Merc I BMW su jeftini za održavanje inače. Sačekaj onda još malo pa uzmeš 508 kada imao budzet za njega.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kupi ono što ti se najviše dopada.
    I kad se desi belaj lakše ces uložiti u nešto što ti se dopada :D

    Generalno je problem trošak kad se neplanski desi pa i 50km je puno.

    Za npr veliki i mali servis covjek se pripremi pa je lakše platiti nekad 500km nego 50km za stinicu.

    Jedino što je sad otišlo sve u tacku sa polovnjacima sumnjam da bi mijenjao ove godine auto.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    [​IMG]

    Auto za nase ceste.
     
    EL NINO CFC, NeTRa1der and Eldorado like this.
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tale, moja preporuka za budzet od 10 hiljada: 5 na auto i 5 ostaviti za gorivo. Ili ostani na toj 307-ici, ulozi par hiljada da bude fabrika i vozi. :)

    Jutros slusam na radiju da ce poskupiti cijena uvezenih auta za 15-20%., nisam tacno cuo detalje.
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Eur 1 obrazac ukinuli od 1.4 neke zemlje.
    Ako sam dobro upratio.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    EUR 1 nije ukinut ali se ne izdaje za vozila jer je BiH među zadnjima koji to još traže i forsiraju
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 uzeo prednje i zadnje diskove, zadnje pakne, prednje kaže nema potrebe mijenjati. Nego nešto kontam, jel moguće da su zadnji diskovi bili potrošeni i da su onda prednji bili previše opterećeni pa ih to zeznulo ?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk