Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Bit ćeš zadovoljan, dobar je Q60, imam model iz 2019,prezadovoljan sam... Sve bitne aplikacije rade extra na njemu, Netflix, HBO max, YouTube, Spotify, EON...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  2. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ti poslao slike Golfa i Audija a onda kupio Porschea :D
     
    Haker likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nije ni ovo Porsche, možda prije golf sa full opremom :D
    Ma o televizorima pojma nemam, zato sam i postao ovdje da vidim šta je best buy. Prošli TV kupim da nisam gledao ništa, tad Panasonic bio dobar sa pauzmama pa kupim njihov LCD, koja je to greška bila. Sad sam malo odvoio vremena da ispitam prije kupovine.
    Dobar je i ovaj tcl ali odbilo me android sistem, mislim da je android težak za procesore i RAM koji stave u te televizore.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. DSA

    DSA Aktivista

    Ja uvijek glasam za android tv ispred ostalih sistema
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Najveće mogućnosti su na Android, ali vjerovatno i najmanja stabilnost sistema...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Bolje uzeti tv panel bolji pa dodati android box.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma YouTube i ove streaming servisi isto rade na bilo čemu, android ima više mogućnosti ko ih koristi.

    Nego naručio sam preko e kupi jutros piše da je dostava sutra. Koliko je to realno, da se mogu organozovati sutra sam imao nešto planirano. Ovo je prvi put da naručujem preko e kupi, vjerovatno rade sa nekom kurirskom.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ja svoj naručio u 16h k'o danas, ujutro u 10h bio na adresi...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nazovi ih ili se javi na chat na stranici i posalji broj narudzbe i provjeriti ce ti ide li ti sutra.Chat je live 24 sata,odmah odgovaraju.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam na eKupi narucio slusalice Pulse 3D jos 01.05, i jos nisu dostavili. Prvo u petak zovu kao eto zbog praznika ce kasniti i dostava najkasnije do pon-utorak (jucer, danas), i danad kad nije doslo ja posaljem im mail, jave se kao sad najkasnije do kraja sedmice. Znaci 10+ dana ce im trebati da mi dostave skusalice iz Sa u Ze.

    Mogao sam komotno izvana naruciti onda isto.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja nisam nikada dugo cekao.
    Pise dole datum dostave i obicno bude taj datum ili dan kasnije.
    Zadnje sto sam kupio je ves masina u februaru.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stigla makina. Super sam zadovoljan kvalitetom slike, predobro izgleda u film maker modu. Zvuk mu je tanak, očekivao sam malo jače zvučnike, ali ok, Izet ću neki sound bar.
    Instant sam zažalio što nisam 55" uzeo, kontao neće se uklopiti ali šta je tu je.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam onda peh. Prvi put nesto narucio sa ekupi i odmah lose iskustvo sa dostavom.
     
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Do sada ne upoznah insana koji je zažalio, što je preveliki tv uzeo. A vice versa na svakom koraku ;)
     
    Ekstrauterina and aNaToMiC ! like this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Naka je sa srecom ali ja nisam nesto zadovoljan sa svojim 55Q65T što se tice menija, kontrole inputa i ugla gledanja. PRolazak kroz menij zapinje nekada i po cijelu sekundu. trza ne znam kad je gore kada se tek upali ili nakon duzeg gledanja. Da ima celeron iz 2004te trebao bi ici brze. Pricamo o yebenom 2D interfejsu. Koje smece oni stavljaju od procesora i memorije da mi je znati. (vracao ga na fabricke postavke vise puta) Slika jeste dobra za 1200KM, koliko je vec bio prosle godine, ali mi je ostavio utisak nakon godine da izbjegavam samsung. Nisu ni ostali u istom rangu nesto bolji ali mozda ipak treba ganjati LG. Philips isto shitshow. Otac ga ima. Srusi mu se android pa mozes gledati gdje se vedri.

    Q60/60a samsung serija je naslijedila Q60/60t i malo ima razlike u ekranu ali se nadam da su ti sredili ove moje mušice. U godini dana samo jedan jedini update izasao. Toliko govori o uredjaju.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kupio bih ja 65" znam ja da nikad mali ne može biti, ali ima ovaj šank u stanu pa bi virio preko njega, ugl 50 je mjera, ali vidim sad da je moglo i 55 pa mi malo krivo.

    Što zatrza sekundu meni ne smeta.

    Pokušavam eon aktivirati, izbaci kod odem na moj Telemach i tamo ništa nema da ukucam,
    Tetka je konektovana u Belgiji na svom televizoru, ali imam još prostora za tri uređaja, pet je limit valjda

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Na kraju fiskalni racun iz koje je radnje tv?
    Obziriom da si ga kupio preko ekupi?



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Pa ekupi je račun, a servis kimtec, kažu da je to sestrinska firma.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Kod mene Q60 iz 2019,nikad trzno nije, jedini bug koji imam nekad se sam upali ali isključivo par sekundi nakon gašenja, i kad drugi put ugasim to je to.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, mislim da im je to "maloprodajna firma".

    Ono, kliknes, nista se ne desi pa onda se pomjeri. Ili kliknes dva puta nista se ne desi, pa preskoci dva puta. Nekada nece da pojacava ili smanji do ostalo radi pa ga moram ugasti-upalit itd.

    Bas taj cijeli interfejs štopa. Onda, za PC ne zna koji je uredjaj nakon sto ga stavim u sleep/ugasim pa upali. TV bude u fazonu: Novi uredjaj, i promjeni mi postavke pa stimaj svaki put.