Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam instalirao Kodi i radio je bez problema, vjerujem da mogu i ostale aplikacije za iptv samo što se na većinu plaća pretplata za korištenje... Ali se svaka može probati...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  2. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    imas li neku listu za Kodi? Nisam se koristio Kodijem ima sigurno 6-7 godina, sve sam zaboravio... :(
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Nemam, ni ja više ne koristim, malo probao čisto iz znatiželje i to podavno. Potraži na YouTube kakav svjež video kako instalirati te dodatke za exyu kanale...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Stormbringer likes this.
  4. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Došlo mi pismo od nekakvog advokata, koji zastupa neku sarajevsku firmu, koja agira kao utjerivač dugova. Navodno sam ostao Telemachu nekada dužan nešto (20-tak KM + zatezna kamata), a oni prodali dug toj firmi. Prijete tužbom ako ne platim u roku od 8 dana :D

    Dobro se sjećam da sam prilikom odjave Telemacha platio sve što je trebalo. Koji ciganluk ccc
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Plati ciganima i rijesi se.
    Kod mene je puno veci iznos.
    Meni su poslali tuzbu skoro,advokat je odgovorio na tuzbu,jer ako ne odgovoris,vec ima presuda u tuzbi i popusis ga.
    Imam info od advokata da je ta tuzba Telemacha odbijena na sudu u Sarajevu pa se nadam pozitivnom ishodu.
    Ja sam takodjer sve platio ali traze razliku od ugovorene dvogodisnje naknade.


    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  6. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    @zippoo ma jok, kaže mi advokat moj da ih sikterišem. Navodni dug je nastao u 4. mjesecu 2019, a takva vrsta potraživanja zastarijeva nakon 12 mjeseci.

    Ali mi ružno to, pa kontaktiraj direktno ako ima šta neriješeno, ne moraš odmah prodavati dug. Ovako su me vjerovatno izgubili kao klijenta zauvijek.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je kod tebe nesto starije znaci.
    Ja sam morao odgovoriti na tuzbu,jer je tuzba sa Suda dosla a eto vidjeti cemo ishod na kraju.
    Advokat mi je rekao da je dobio info od kolege nekog sa Suda da je tuzba za taj predmet odbijena i moj advokat ce se pozvati na tu odbijenicu.
    I ombdusman je ponovo se oglasio i rekao da su tuzbe nezakonite i bez osnova ali eto u TMu ocito imaju neke divlje pravnike.

    Ovakvim postupcima su izgubili 30% klijenata koje su imali do 2021. godine

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  8. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ne znam. Ne bih rekao da su neupućeni. Liči mi na to da pokušavaju na prepad navesti ljude da im uplati. Neke starije nane i dede se vjerovatno nemaju s kim savjetovati. Pa misle bolje uplati 30-40-50KM nego na sud ići.

    Šipak im od mene ;)
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa i isli su na prepad.
    Meni su tako prvo slali opomene i prijetnje ti neki advokati,kao sto je tebi doslo. Onda su me zvali iz Telemqcha godinu dana i nudili da platim 50% od duga.
    Kada sam vidio da se cjenkaju,znao sam da nema uporista u zakonu.
    Vidjeti cemo kako ce na kraju biti,jer nase sudstvo je korumpirano max ali ako bude tacan ovaj info sto mi je rekao advokat,onda odlicno.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Koji ciganluk... Pa ako korisnik ima dug duze od npr. 2 mjeseca, gasis mu uslugu dok ne plati, a ne advokati, sud i utjerivaci dugova.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  11. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Telemach nazalost koristi jos samo onaj ko mora, tj nema kvalitetnu alternativu.

    Svojim lihvarskim i kretenskim ponasanjem su navikli gnjev mnogih.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno, kod nas npr nema kvalitetne alternative, telemach i dalje vodi sa ponudom (čak i bez arena) ima najbrži Internet i najbolju platformu za gledanje tv-a EON, i najbolju korisničku službu...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo gore je ciganluk, ali kada su u pitanju usluge bolja alternativa ne postoji u BiH.
    Prosječnom muškarcu se život svede oko arena zato se masovno prelazi na moja TV, izuzev toga Telemach ima superiorniju uslugu.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sve to stoji dok ne pocnu da ucjenjuju korisnike,da za iste usluge nude razlicite benefite,dok ne pocnu da poturaju ugovore na potpis u neznanju,dok ne pocnu slati utjerivace dugova zbog 20 KM,dok ne ugase usluge koje placas preko noci,itd itd itd.
    Nece ljudi da im se neko sere po glavi za njihov novac i da ih se pravi budalom.
    Takodjer ne koristi ni svako ko ima TM sve njihove servise i usluge,pa im je EON nebitan,kao i je li brzina neta 100 ili 150 Mbps.

    Kada zaseru na osnovnim stvarima i kada se zgade ,onda dzaba sve ostalo.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je glupo što nema samo internet npr. Sad kako sam preselio uzmem ovaj light paket, kabal za TV nisam ni provlačio a plaćam ga.

    Za ostalo ja nemam ništa za loše reći. Nisu mi nikad ništa poturali, gasili preko noći, potpišem ugovor i ćao. Kada nazovem uvijek budu ljubazni i uvijek riješe u kratkom roku.

    Sad kada sam potpisao ugovor nazove neki čovjek, super ljubazan kaže prva dva mjeseca dzaba ostatak pola cijene čini mi se osam mjeseci. Meni skroz ok.
    Plaćam redovno tako da ne znam kako me može onda ganjati za dugove.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam koristio 3-4 godine TM i generalno sa uslugom sam bio zadovoljan kao i sa brzinom rjesavanja problema.

    Ali onda pred kraj ugovora su pocela sranja...
    Nebitno...ja imam alternativu i mogu birati i to je najbolja stvar.
    Problem je kada nemas bolje i moras trpiti sranja.


    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Svi imamo neka iskustva, ja sam sa bh telecom nabelajio nekad davno, jedva istjerao iz kuće, pa mi tražili isto da plaćam penale, jedva se kutarisao...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ja bht ne bi u kucu vise preko bakarnih parica.
    Da nisu bili doveli optiku do mene,trpio bih ja TM jos 2 godine,pa kakvi su takvi su.
    Vagao sam ja sve ali evo od kako je uvedena optika,prije skoro gosinu ipo,nije se desio nijedan prekid interneta ili da je nestalo neke usluge.
    Dakle stabilnost na optici je superiorna u odnosu na sve ostalo.

    Za sada sam zadovoljan,sve fercera a i programska sema moja tv se popravila,kome je to bitno.Ja slabo to gledam,eventualno pokoju utakmicu i to je to ali manje vise sada ima programe kao i konkurencija.
    Napredovali su fino zadnjie 2 godine.

    Naravno,i ovo nije svima pa ima ljudi sto i sada imaju brzine ispod 10 Mbps,sto je katastrofa.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    I jedni i drugi su ograničeni infrastrukturom, pa čovjek uzima šta ima dostupno. Ali bht uglavnom nudi na papiru slabiju uslugu za isti novac i slabije pogodnosti (kao npr prvih 6 mjeseci račun 1KM kod tm).

    Ja sam nakon kupovine stana htio uzeti tm, ali nisu imali prava na ovu zgradu, pa sam zato (tada) nevoljko priključio bht. A sada mi je drago :)
     
    Last edited: May 15, 2022
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam na Telemach-u 10 godina jos od kako su kupili Zenicki provajder TeleKabel 2012 godine. U ovih 10 godina usluga je bila savrsena, i stvarno nemam cim da se pozalim. Internet uvijek stabilan, i zagarantovana brzina. Dizu brzine svake godine skoro. Ove godine moj paket povecali sa 100/6 na 200/10. Meni bilo dovoljno i prije a sad pogotovo.
    2-3 puta sam znao imati neki veci problem i to je uvijek bilo do hardware-a kod mene u stanu, i podrska bi uvijek poslala tehnicara isti dan unutar sat vremena od prijave kvara da srede, i uvijek bi bilo sve sredjeno bez ikakvih problema. 5-6 puta sam 'zamrzavao' racun jer bi bio van Bosne mjesecima, i ovdje u Zenickoj poslovnici mi radnik koji je tu dugo dao Viber, da mu samo javim unaprijed kad hocu da 'odmrznu' i da me ceka upaljen internet/kablovska, i svaki put bi bilo aktivirano kad bi se vrno. Nikad problema sa racunima ili tako necim.

    Od mene imaju 10/10. Ne osporavam da raja ima probleme sa njima, ali za mene su daleko ispred konkurencije. Bio sam korisnik BHTelekoma od kad su uveli internet i njegov korisnik nekih 6-7 godina. Nebi vise nikad, i hvala Bogu da nemoram.
     
    kvaju and dams82 like this.