BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nazovi 1444, kod mene pin dopune i otkljucavanja kanala drugaciji.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mislim da je kablo SC-SC single mode simplex...da je isti jack sa obje strane a ovamo iz opticke uticnice ima adapter kao ovaj sa slike ,pa izgleda kao da je nesto sire.
    A ako budes isao po novo kablo,najbolje je da to izvadis i poneses ili uslikas oba kraja ,da ne dodje do zabune.Kablo nije skupo...kosta 3-5 KM ako je standardno od metar ipo

    A kablo koje ti treba je
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    Last edited: May 1, 2022
    SpookyMoO likes this.
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma lik koji mi je instalirao to donio je kabal.ima 10m namotan u krug i spusten iz tv na pod.A ne mogu da vjerujem da na fritzboxu nema kao na onom bijelom modemu sto dijeli bht da se kabal fino na dnu modem presavije da se ne mota od namjestaj kako se meni desava na fritzboxu pa moram da pazim da ne dira ozada.Vidjao sam ove kablove po bingu ali nisu imali ovaj siroki adapter.

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ako ne nadjes u nekoj radnji kablo,posalji mail ili poruku na www.after.ba,oni prodaju svu mreznu opremu i pitaj cijenu i mogu ti poslati i brzom postom.
    Mada moguce je i da je kablo sc-lc...ne mogu izvaditi ovaj kraj iz uticnice,nagurao sam buzir do kraja pa ne vidim tacno koje je.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  5. Almir

    Almir Komšija

    Prošle sedmice pređoh sa starog paketa na moja tv full M, ujutro na šalteru potpisao novi zahtjev, a naveče je već bio aktivan, sličan paket sam imao internet je ostao isti tj u prosjeku 80/10, tako sam imao i prije, na ovom paketu sada imam hd otključane, mojawebtv koju sam dodatno plaćao 1km sad je u paketu, ostalo manje više...

    Prije toga i kod mene je urađen upgrade stbova, ima malo napretka ali meni je ono sve tanko, u podešavanjima sam digao na 1080p, presložio omiljene kanale neki cca 50 koje listam i to je to...

    Ugovorna obaveza sa starog paketa je ostala do iduće godine, tu se ništa nije mijenjalo.

    Kako se podnosi zahtjev za optiku?Možda bi čak uzeo i L ali ako bi bila optika pa da imam 200/20
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa da si imao tehnicku mogucnost za optiku,dobio bi optiku.
    Ocito da nemas ali imas dobre parice,koje mogu gurati i vece brzine.

    Imas na bht stranici dostupnost optike pa provjeri je li dostupna na tvojoj adresi

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jel mozes link proslijediti ne mogu to naci preko telefona nikako, da i ja provjerim. Nasao sam ali uslovi akcije, sta se dobije sa otpikom.


    Ja kontam da ih nazovem i da im recem kako znaju da mi poguraju brzine sa 10mbs.

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    https://webgis.bhtelecom.ba/SirokopojasniPristup/
    Ne znam da li je to ovo, ali nekako mi nije tačno, zippoo ima optiku a njegova mi adresa nije obojena u boju superbrzog interneta...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ovo je 4g+ mapa

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kad približiš vidi se adsl internet speed :D



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Aha, ima i to. Na onom prvom screenu gdje kliknes OK samo pise za 4G+.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  12. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Optics is coming to my house :cool:
    Hvala BH Telecom, tako se nagradjuju stari korisnici :cool:
     
  13. Samir_

    Samir_ Novi član

    Izmjene i dopune Cjenovnika usluga u unutrašnjem i međunarodnom saobraćaju BH Telecoma – Uvođenje naknade za korištenje mobilne mreže BH Telecoma

    Poštovani korisnici,

    obavještavamo vas da će, na osnovu saglasnosti Regulatorne agencije za komunikacije BiH, doći do izmjena i dopuna Cjenovnika na način da će se od 1. jula 2022. godine vršiti obračun mjesečne naknade za korištenje resursa mobilne mreže u iznosu od 1 KM (sa PDV-om).

    Prepaid mobilnim korisnicima (Ultra start , Ultra Internet paketi i Ultra Tourist paketi), naknada za korištenje mobilne mreže će se naplaćivati svakih 30 dana, na sljedeći način:

    Korisnicima koji imaju dovoljno sredstava na osnovnom računu, bez obzira na status validnosti (aktivan/inaktivan) će se vršiti umanjenje kredita po osnovu naplate naknade u iznosu od 1 KM sa računa, koja vrijedi narednih 30 dana. Nakon isteka roka od 30 dana, proces se ponavlja na isti način, tj. ponovo se vrši umanjenje kredita za iznos od 1 KM sa osnovnog računa;

    Ukoliko u datom trenutku ne postoji dovoljan iznos kredita na osnovnom računu prepaid mobilnog korisnika, iznos naknade će se naplatiti prilikom naredne dopune kredita, kada ukupan iznos na osnovnom računu korisnika bude dovoljan za naplatu;

    Naknada za korištenje mobilne mreže se neće naplaćivati pri aktivaciji prepaid paketa sve dok se ne izvrši nadopuna kredita na osnovnom računu u iznosu dovoljnom za naplatu naknade.
    Naknada za korištenje mobilne mreže za postpaid govorne pakete, pakete sa kombinovanim načinom plaćanja, data pakete, M2M pakete, pakete za fiskalne kase, Toptim pakete sa postpaid komponentom, Moj izbor korisnike sa postpaid komponentom će biti uključena u cijenu mjesečne pretplate, koja se neće povećavati.

    Uvođenje ove naknade je planirano prvenstveno zbog visokih troškova nastalih regulatornim obavezama nosilaca LTE dozvole za razvoj širokopojasne mreže, kao i visokih investicionih ulaganja radi ispunjavanja uslova dozvola, a sve s ciljem daljeg ulaganja u razvoj i tehničke resurse mobilne mreže.

    Moja priča. BH Telecom
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni sipak, ne dobijam ni onih 25/8 u ugovoru, Net4 paket


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pitanje. Moze li se na Innbox modemu maksimalna brzina prebaciti na 2.4Ghz mrezu?
    Trenutno je na 2.4Ghz oko 38mbit, a na 5Ghz 46mbit, ali domet ove mreze od 5Ghz je dosta slab, manji od 10m.

    A i wifi antena na racunaru je 2.4Ghz, tako da nemam max download bas tamo gdje mi treba.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Znaci 1KM mjesecno ide za ultra dodatno, a ostali nista? Sad ce nastati konfuzije sa mnogim korisnicima, pogotovo starijim koji nece znati sto im se "skida kredit".

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Reznor and Samir_ like this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Lagan nacin da se potjeraju ultra korisnici na pretplatu.
    Ovo je glup potez i ne znam nijedan telekom u regionu da je uradio nesto ovako.
    Znaci imas ultra broj,ne koristis ga par mjeseci,dopunis 10 KM kredita,provjeris stanje,imas par KM

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    I eronet i mtel su odradili isto za svoje prepaid korisnike.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    postao trend da se od ljudi otima novac na bilo koji nacin.
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    To je na nivou države,nije do našeg telekoma... Bar nama na pretplati neće naplaćivati dodatno. znači od četiri broja u kući dva su ultra,pola se plaća,pola ne... sumnjam da će nekog zbog 1KM natjerati na pretplatu,odakle računica ako mjesečno puniš 5-10KM....