Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa ocigledno ti lezi vise CoD nego BF, jer 2042 je definitivno vise CoD nego sto je ikad bio BF.

    BF1 i BF5 su imale svoje probleme ali su uvijek imale osjecaj BF igre. Gameplay je bio u srzi BF. Nisu pokusavale kopirati druge igre. 'BF 2042' je sve osim Battlefield igre.
     
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Da su pokušali kopirati da, jesu. Doveli su čak i onog lika.

    Što se tiče Gunplay-a u BF2042, bliži je BF3/BF4 nego BF1/BFV.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zato ti i lezi gunplay kad je skoro kao kod CoD-a :)
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BF2042 nije ni u cemu blizu BF3/BF4 (osim na onim treilerima kad su raju pecali nostalgijom sa rendezook mamcem i 'love letter to Battlefield fans' izjavama), a najmanje u gunplayu. U 3ci i 4ki recoil je zavisio dosta od burst i tap fire pogotovo radi suppressiona. To u BF2042 nije slucaj jer samo drzis obarac vecinu vremena i pokusavas kontrolisati recoil sa blagim povlecenjem na dole misem/controllerom. Bas kao sto je slucaj sa Warzone.
     
    Last edited: Jun 8, 2022
    NAILS likes this.
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma meni je svaki battlefield bacao na cod pocev od bf3.

    battlefield 2 je bio gotovo full battlefield experience.

    nedavno sam ga igrao malo i ima dobrih fazona, a i teamplay je miljama ispred bilo kojeg battlefielda. mozda sto ga sad samo hardcore veterani igraju :p
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    2042 je isao na kopiju Apexa, a Apex je i dizajniran dijelom COD developerima tako da je 2042 bilizi COD-u kako god. Mada je tu sve udrobljeno a po najmanje content, kvaliteta i Battlefiedl. Sama cinjecina da nikome u studiju nije palo na pamet koliko su krinđi i out of place komentari vojnika nakon kraja runde, dovoljno govori da je Fortnite ciljana skupina.

    [​IMG]

    BF5 ima najbolji gunplay u serijalu i najispeglanije animacije/kretanje. Sadrzaj i neke gameplay odluke su drugi problem. BF5 strasno varira od mape do mape. BF1 ima isti problem, mozda je za klasu bolja od BF5 ali random bullet bullshit je meni turn off.

    Sa jedne strane mogu 2042 dovesti u odlicno stanje a sa druge strane, da su mogli, napravili bi je u startu in the first place. Paradoks kako god okrenes.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    u startu in the first place? :D
     
    NAILS likes this.
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izasao novi content: 2 nova oruzja, 1 nova mapa, 1 novi specijalista i 2 nova halikoptera.

    Wowww kako li su samo stigli ovo sve napraviti u 8 mjeseci od izlaska. BF3 i BF4 su u prvoj godini od izlaska imali po 4 dlc ako se dobro sjecam.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zato što je Warzone (po meni) doktorirao gunplay i kretnju. Ako je išta približno tome, dobro je.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Slide cancel na Warzone je najveca glupost u kretanju u jednoj FPS igrici (imo). I, da, igrao sam 1000 meceva na Warzone pa iz iskustva govorim. To sto se svi krecu kao da su na nekim jakim drogama ne cini ga dobrim. Gunplay se sadrzi od drzanja dugmeta uz blage korekcije misem/conteollerom i svaka puska puca kao laser. Skill gap pa skoro nepostojeci.

    To je upravo ono sto nam ne treba u BF. Battlefield treba da bude Battlefield a ne druge igre. Ja sam bio CoD igrac. Rokao stotine i stotine sati na CoD2/3/MW1/MW2... i onda otkrijem igru zvanu Bad Company 1 jer buraz imao neotpakovan disc za Xbox. Do tada u opste nisam cuo za Battlefield. Haj reko da malo odmorim od CoD, i ubacim je. Tuko BC1 24h u cugu koliko me je odusevila i koliko je drugacija od bilo cega sto sam osjetio u CoD. Prestanem skroz igrat CoD i nastavio samo Bad Company. To je BF a ne kopiranje CoDa, Apexa, i kojih jos igrica. Sve dok taj uniqueness ne vrate u BF fransizu umirat ce im igra na launchu. Meni da se igraju tw druge igre ja bi isao i igrao te druge igre.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    selvin
    Ne obrisah u "startu" :D :D

    Patton2410
    Jesu li ubacili one nove animacije i to ?
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    @Patton2410 @EL NINO CFC
    Igrao sam BF2 godinama, (BC1 i BC2 sam preskočio je su tada bili puni i popularni BIHnet serveri). Onda je došao BF3, zatim BF4 gdje sam nakucao dosta sati. BF1 i BFV su odlični, grafika pogotovo, ali mi nikada nisu legli. Možda ima i to što sam više ljubitelj igara na temu sadašnje/moderno doba nego WWI/II. BFV nekad odigram radi grafike i to je to.

    Warzone (Verdansk) i Plunder mode mi je bio odličan. Međutim, kada su izbacili ovu novu Caldera mapu i dodali oružije iz WWII, više je nisam ni igrao.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nemam pojma evo vec 3 sata od kako je izasao content, niko ne moze igrat jer svi dobijaju error kad pokusaju da se loadaju u menu igre.

    Simply DICE.
     
    NAILS likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    hahahaa e jbg, zakljucat cu temu, kupi kablove
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja ne znam ni jednu. Vjerujem da si igrao, ali probaj sada nakon aktrivnog igranja Warzone-a, probaj upaliti bilo sta drugo. R6, Hell Let Loose, Armu, Sandstorm, Tarkov itd. Vidjet ces koliko je Warzon cartoony. Pogotovo kad je loot u pitanju. Kretanje je kao stari arena shooter.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Error je 'cant load persistence data'. Taj error je valjda nesto vezano sa season passom. I sad da bi popravili da raja ne dobiva error moraju blokirati season pass napredovanje. Sto znaci ljudi koji i udju ne mogu otkljucati novog specijalistu i oruzja jer se kroz season pass otkljucavaju.

    Novi specijalista je smece sa tv raketom koja se samo-resupply kroz 20ak sekundi kao Sundance granate. Tako da lete tv rakete na sve strane. Jos je ovo mal broj ljudi otkljucao novog Specijalistu jer je trenutno zakljucano ili je samo zabagovano. Ko ce znat ili vjerovat DICEu ista sto kaze.

    Edit: igra je radila citavih 20min, i sad opet niko ne moze uci u partiju.
     
    Last edited: Jun 9, 2022
    NAILS likes this.
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Steta sto je Microsoft kupio Acitivisona. Mogli su EA kupiti umjesto njih.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ko kaze, mozda je EA sljedeci? :D
     
    Reznor likes this.
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Haj sto je serijal propo ko kauc nego cudim se sto je tema nagurala 27 stranica :D
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    vraćaju se klase, specijalisti ostaju ali opet kao dio klasa.