Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam imao OG Xbox One, bio je ne tih nego necujan. One S koliko znam nije necujan, ali je vrlo tih. Imam isto One X kao i ti i tih je, moze ga se cut kad pauziram igru ili mute-am zvuk, ali daleko od toga da je bucan. Mozda ga trebas propuhat malo.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    65" gledam sa dva metra. I smeta mi.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Propuhao pa nista pa onda rastavio i promjenio pastu al sve dzaba. Fijuče on pravo. Na stare igre ok al sve novije fijuče pravo. Jesta da mu i lokacija nije bas al svejedno je bučan. Tv je visoko na zidu a konzloa na polici izndan. Tako da je skroz uz plafon gdje temp u sobo najviša. Al i oneS je bio na istom mjestu pa mu nije smetalo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zanimljivo. Ja svoj nisam ni propuhao a opet je tih. Sigurno ima prasine za ocistit, al to odgadjam dok ne postane glasan.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislim da niste čuli sony airlines. Najbučnija stvar koju sam unjeo u kuću, može se porediti sa usisivačem :D the last of us igrao sa rastavljenom konzolom, čuo sam ga i kada sluške stavim.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Sena, dino73n and Neo Bahamut Zero like this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro to je nesto drugo. Pricamo o Xbox konzolama.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kod mene ovaj Xbox One S se ziv ne cuje, Xbox 360 E se povremeno cuo, ali i on je bio miran i tih.
     
    dino73n likes this.
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znam o znam.

    Mozda je i ovaj oneX skroz ok al poslije tog oneS ipak se cuje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Reznor likes this.
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Danas probam prebacit one X u drugu sobu na drugi tv i lokacija mu nisko skoro na podu da stoji. Igrao se 2-3 sata i jedva da sam ga cuo. Znaci ne odgovara mu ovo gdje je uz plafon. Vruce mu gore a i prilicno je uz zid pa i ne ispuhuje dobro. Morat cu nesto smislit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Pa da, to je to, kod mene je ovaj dnevni boravak gdje je konzola hladan i ljeti, a zimi pogotovo, hladnije bude unutra nego napolju, tako da je to dobro za konzolu sto se prirodno hladi :D
    Ja je postavim uspravno i obavezno malo odmaknem od zida da moze da "dise".
     
  11. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Kako fercera support u slučaju kvarova, pošto smo mi unsupported region?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]

    PC upgrade ce da priceka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    IdeMedoSumom, dino73n, Qler and 3 others like this.
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koliko ce sad procenata u odnosu na xbone x brze da skuplja prasinu? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad sam kupio Xbone X, bas se igralo. Onda je interes pao (jer sam znao da svaka igra moze bolje na Series X) i vise sam vremena bio na racunaru.

    A igrace se na ovome, itekako. Bas danas kupio Fenyx Rising.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo sta volim kod Xbox-a. Uzmes stari disk od Xbox 360, ubacis, install, bam, igra ide native 4k u 60 fps. Nije u pitanju nikakav remaster (nazalost), ali back-compat ubija.
    [​IMG]

    Ne postoji nijedna igra da je samo “Xbox One” ili samo “Series X/S”, kao PS4/PS5 (nema veze ako imas PS4 igru, PS5 moras opet kupit, a i instaliraju se zasebno), o PS3 da ne govorim, to je jos prosle generacije izbaceno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci bilo sta starijhe kupis ima 4K 60FPS podrsku ? I jel isto vazi i za 1440p ? Mogao bih ja ipak preci na xbox.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa nije bas tako jednostavno. Ovisi o igri.

    Ova igra je Xbox One X enhanced sto znaci da je 720p -> 4k. Onda je dosao FPS boost za Series X pa je tih 4k 60fps.

    Ali neke igre koje su dobile FPS boost gube One X enhancement, mislim da je Fallout 76 takav. Pa se vrti ona Xbox One verzija ali u 60fps. Ili ugasis boost pa igras 4k30.

    AC Unity nije nikad dobila One X enhancement ali je dobila FPS boost pa je tako 900p 60fps na Series X, a mislim da je i na S.

    1440p je podrzan kao sto i sam znas, mislim da je u pitanju supersampling sa 4k, ukoliko 4k postoji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja igram battlefront 2 stari s prvog xboxa na one s




    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ipak postoji: evo, npr. postoji FIFA 22 Series X only verzija. Isto I NBA 2K22. Moras citati poledjinu kutije igre da vidis podrzane platforme.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas cudno. Ja sam imao disk od FIFA22 i podrzane obje verzije, samo ovisi u koju konzolu ubacis.


    Sent from my iPhone using Tapatalk