Dionice i ostala ulaganja

Discussion in 'Generalna diskusija' started by XTRage, Mar 22, 2020.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Same old same old.

    Bitcoin is dead since forever.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo. Ja sam uložio što sam imao u nekretninu, ali mislim da je ovo fantastična prilika ko ima viška uložiti.
    Tipa zakineš se za neku igračku uložiš i zaboraviš.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Botcoin kupiti jeftino, prodati skupo, zaradu uloziti u zlato ili neke plemenite metale, npr. Litium.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Amazon poslje splita bio 122. Sad je 106. Sad sam uletio, kupio 100 kom.
    Uzeo bih jos, ali ne smijem vise, kucu preuzimamo za 2 sedmice, valja mi se za kamatu nagodit :D
     
    donjapa likes this.
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Litijum je sve samo ne plemeniti metal.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ulazete li u ista drugo osim bitcoina? mislim na ove druge valute
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Alkalni metal, kojem je cijena porasla skoro 50% u zadnjih par godina i itekako se isplati ulagati u njega.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sve si sad dobro rekao ali to nije plemeniti metal, vec zapravo jedan od najreaktivnijih elemenata u periodnom sistemu. Stoga kada kazes ulagati u Litijum kao u neki stvarni plemeniti metal zvuci malo neozbiljno.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bit je u sta treba ulagati. Obzirom da autoindustrija prelazi masovno na elektro pogon, sve je veca potraznja, a nalazista su jako ogranicena, vecinom u Kini. Cijena po toni otisla sa dvije na 17 hiljada dolara. Siguran sam da ce u narednih par godina otici na duplo.
     
    Haker likes this.
  10. selvin

    selvin Moderator

    Super je ta priča, samo što mi iz BiH ne možemo učiniti ništa, gotovo ništa :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Crypto piramida pred urusavanjem, kljucna tri slova: FTX.
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa sve je pred urušavanjem :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Klasicne dionice ce se vratiti, ovo sa FTX-om je level kolaps.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Je li to ova berza gdje je nestalo skoro 2 milijarde $ ?
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pogledati prvi post ove stranice :D
     
  16. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Cardano (ADA) i Rose (The Oasis Protocol Foundation). Cardano je vjerovatno svima vec poznat, trenutna cijena 0.32$ (2019 kupovao za 0.027$), a ocekivano je bar 10x (3$) a nije iskljuceno ni 5-6$ kod slijedeceg bull marketa.
    Rose stoji za privatnost i imaju jako puno partnera, ukljucujuci jake ugovore sa Meta (FB), trenutno se krece oko 0.045$ a ocekujem bar 10-20x...vec je bio na 0.45$ pocetkom godine.

    Kao i uvijek svima savjetujem da se dobro informisu u sta ulazu pare. Ja licno smatram da oba projekta imaju jake temelje i vizije kao i podrsku partnera i ljudi. I sam sam ulozio hiljade i hiljade u ta dva altcoina.

    I sto kolega rece ne zaboraviti "Bitcoin is dead since forever." = crypto ce propasti sve dok ne dodje slijedeci bull run i svi pocnu skupo kupovati i gubiti lovu zatim :) . Ja volim altocine jer mi je bitcoin dosadan al treba dobro paziti koje altcoine kupovati da se ne bi desilo nesto kao sa Lunom ili Solanom....