Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Ma ja, kao i sve ostalo sto je napravljeno u zadnjih 20 godina
     
    Lamagician, dino73n and Haker like this.
  2. selvin

    selvin Moderator

    I ja platio jednom, 30-40KM je u Tuzli. Onda naucis sam otvorit, ali eto sreca nije mi se desilo :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uzeo sam 13 Pro Max prije par sedmica, baterija je strasno dobra, ne moras da razmisljas hoce li izdrzati, ali fali mali milion stvari ili ja ne mogu da nadjem alternative. Recimo AdGuard radi samo u Safari, m3u liste ne mogu ucitati direktno sa moba nego se mora negdje hostat, nema dinamcki wallpaper, tj svaki put kad otkljucam da bude neka druga slika. Ima li alternativa za yMusic. Imaju neke apps ali ne moze download, samo stream. Mogu li dotaci sredinu rijeci inda kursor bude, a ne da ga dragujem sa kraja rijeci? Itd itd
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    I onda nisi trebao kupovati iPhone, ukratko

    Meni je iPad bio jedno vrijeme jedini uređaj i vidiš koja je patnja kada trebaš samo spojiti na PC da prebacim nešto.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ima ono jos stvari koje fale, ne mogu se sjetit. Ako nema alternative, da zeni dam, a ja uzmem njen. I ako ima alternativa to je nesto polovicno u 20 koraka. Nike ni cudo sto baterija traje kad ne radi mob nista :D
     
    Neo Bahamut Zero and Haker like this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pitanjce,
    Da li neko kupovao dobre leather case za telefon?
    JA evo gledam kako god okrenes, jedini koji je "testiran od drop itd" je offishl.
    Svi ostali se hvale, al nema drop testa.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako si odlucio da koristis iphone onda je jasno i da trebas da koristis safari i sve njihovo da bi to bilo neko ok iskustvo.Ne mozes ocekivati sad da ti google chrome na iphoneu radi kao na nekom pixelu ili drugom android telefonu.

    Dinamicki wallpaper ce bit za 3 mjeseca na ios 16 a kursor mozes postaviti gdje zamislis sa longpress na space i nosašga kako hoces.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možeš dotaći ali dok 'ubodeš' lakše je povući kursor, uglavnom ne rade takve 'napredne' opcije na iOS-u, pogotovo ako instaliraš 3rd party tastaturu. :rolleyes:
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nomad leather case je top.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Znam ja kako moze ali to je 3 koraka vise nego na Androidu i to se moze reci za vecinu funkcija. Safari je katastrofa, pogotovo private mode. Na androidu zatvorim sve u jednom kliku sa lockscreena, a ovdje moram uci u sta sam gledao pa izgasiti sto ubija poentu inkognita. Dok oni ubace ono sto android ima godinama, na androidu ce biti nekih novih stvari. Eh sad da je to u par stvari razlika pa bi se covjek navikao ali se moze pisati u nedogled. Kako da mi pise postotak baterije u vrhu gore. Sad moram otkljucat mob i povuci ovaj control panel da vidim procenat ili da napravim maksuz widget za bateriju sto uzima i prostor i kao sto rekoh par koraka vise.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Najbolji daleko bar meni official leather case, samo bas skupi u pm. Nomad je isto super, al cjenom skoro pa kao appleov.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jbg. Kako je tako je. Ja sam dugo bjezao od Apple-a. Godinama sam furao skupe telefone a da probam jabuku nije mi padalo na pamet. Na kraju sam bio prisiljen da kupim iPhone jer stvarno pored Samsunga nema se sta kupiti da imalo valja a i Samsung "levati" s premium uređajima. Uglavnom prije nego sto sam kupio iPhone prihvatio sam cinjenicu da ce sve biti drugacije i nekako sam prezivio tranziciju.

    Tastaura i Viber su sva najteza prelaza jer to je bas loše u poredjenju sa androidom. Whatsapp je bolji duplo na iOS al dzaba mu kad 3% mojih ljudi ga koriste. A i kalkulator ko da je iz 19' stoljeca.

    Sto se muzike tice vec odavno ne drzim muziku u telefonu nego koristim spotify i tidal pa nemam problem s playlistama.

    Baterija i postotci. Da glupo je sto nije instant obavjest na ekranu ali budimo realni,na 13PM ta opcije nije potrebna. Heavy useru u drugim danu mozda otkaze baterija a light u trecem cetvrtom.

    Uglavnom ljepota iOS-a u stvarima koje mi najmanje koristimo. FaceTime,iMesagge,AppleMaps integracija clanova porodice itd.

    Iphone kao samo jedan uredjaj je prilicno bezveze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    kvaju likes this.
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    iOS16 je premocan stvarno, lijepe promjene su napravili ali, brdo funkcija nije dostupno u nasem regionu...
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ljepota od OS-a ako ti trebaju osnovne stvari i nista drugo, a i to je cesto losije, zato ce on zeni, a ne ja da se odricem milion stvari.

    Evo gledam features za ios16, ovo sve ima na android…
     
    Last edited: Jun 18, 2022
    EL NINO CFC likes this.
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za svaku odličnu stvar na ajfonu, dvije su katastrofa u poređenju sa Androidom. FaceID ubleha stoljeća.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Barem iOS godinama podrzava stare modele, uzmes iPhone 7 radi kao prvog dana.
     
    bhd likes this.
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To mi apsolutno nije važan faktor kod kupovine telefona, nakon dvije godine svakako mijenjam za noviji.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jašta je. Ne znam odakle taj mit da su to uređaji koji rade bez greške.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    od 200x ne znam ni koje sam kupio prvi android uredjaj. Do momenta prosle godine kad sam uzeo prvu jabuku.
    Nema teoretske sanse da bi se ikad vratio na android - nikad.

    Moje iskustvo naravno opisano kratko.
    Upalis-radi. I tako radi dok ga imas :) Bez usporavanja ikakvog, ikad. Gasenja restarta - ikad.

    Svakom njegovo naravno :)
     
    kvaju, Aldiin and dino73n like this.
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako da ne, kad GBoard na ajfonu zabaguje pa počne spontano brisati tekst ili kad se prestane pojavljivati samo restart pomaže.