Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto su onda i LHR kartice preskupe? Ima sigurno neka caka da se "otkljucaju". Uostalom, nije ETH jedino sto se moze kopati.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja odavno ne kopam, sem kad spavam.
    Ostalo je trgovina.
    I da nije ETH jedini.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jeste najprofitabilniji coin za kopati. Postoji caka da se otkljuca 75% potencijala karte.

    Cijena je takva zbog ogromne potraznje kartica. Znaju da ce ih neko kupiti.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad se moze uz odredjene metode do skoro 90% otkljucat.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nazalost, sve i da ETH predje na PoS, uvijek ce biti drugi coinovi.

    RIP PC gaming.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Daleko je jos PoS, a uvijek se nadje nacin da se zaobidje, tako da, stoji ti tvrdnja, grafe ce samo ici gore, jos neki dan se pojavio neki koji "voli" veliki L3 Cache kod Ryzena, ne znam...
    Finu sam lovu na ovome obrnuo, ali ne znam kako ce se demand zadovoljiti, i sada je tesko doci do stvari koje su vezane za kopanje, primarno grafe, pa onda cak i napojne,, u nedostatku jeftiniji napajanja bas za mining, poceli kupovati AX1600i i slicno, pa sad se preprodaju za 3X vecu cjenu.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    link?
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Piše ti na dnu: NBMiner LHR 74.0 enabled...
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Dec 19, 2021
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Reventon

    Kartice se vec par mjeseci mogu uzeti po normalnim cijenama.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta su to normalne cijene? MSRP je povecan za 30% u odnosu na release. A release bio u jesen 2020. Ako ista trebale bi biti jeftinije od originalnog MSRP.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Bice jeftino grafa non LHR koje su izmuzli mineri i koje su uglavnom bez garancije jer su im mjenjani termalni padovi.

    Ne znam ko ce normalan to kupiti i istresti milju ili dvije zavisno od modela.

    Btw :D

    [​IMG]
     
    EL NINO CFC likes this.
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    mozda istresti par stoja, obzirom da su sve kripto spale 50% cijena :)
    Ne znam jel se isplati u porastu cijena struja kopati bilo sta sad.
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Mislio sam na neke poput ovih i ko ce normalan dati 1850km za ove grafe jer pise pod detaljno sta je radio sto znaci garancija je izgubljena na sve grafe.

    https://www.olx.ba/artikal/48394838/rtx-3080-v1/

    Ovakvih oglasa je sve vise i vise u zadnjih par dana.Mislim da je za ove i sl. karte bez garancije i milja previse jer rizik je ogroman za memoriju na ovakvim grafama koje su kopale godinu i po.

    Zamisli ko da ovoliku lovu za ovakvu kartu i nakon par mjeseci fasuje ovo :D

    [​IMG]
     
    Last edited: Jun 19, 2022
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Iz mog iskustva, grafičke koje su kopale rade sasvim uredno. Dosta je softver za majnanje napredovao, i ključ je bila optimizacija i potrošnja struje.
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    I znaci ti bi dao za graficku koja je kopala godinu i pol i koja je otvarana i kojoj su mijenjani termalni padovi ovu lovu ili sl. ?

    Ja iskreno ne bih za ovakve dao ni 500km jer je memorija bila izlozena godinu i pol 24/7 temperaturama 100-110c
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma


    ko moze, neka ganja vani, svako malo akcija, a nova, a jeftinija vishe manje.
    [​IMG]
     
    Picoooka likes this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Oni koji su kupovali po nenormalno visokim cijenama bolje da ih zadrze, nece ih nikad prodati za cijene koju traze. Jedino da spuste cijenu za 70%, al to je malo vjerovatno.
    U svakom slucaju bolje je kupiti novu.