Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cini se da nista nije tako polarizirano kao iPhone-Android. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Moguce da se desi, ali jos uvijek 0 issues :) godina i dva mjeseca. Restartan samo kod updatea:)

    Ja prezadovoljan. Sto se mene tice android nikad vishe


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    'Novopečenim' Apple korisnicima neka banalna stvar koju Android ima deceniju odmah počinje biti nepotrebna i zastarjela, ono u fazonu "ko još to koristi", "ekosistem neprevaziđen buraz". :D
    Pitaš za nešto dobiješ odgovor "nemam pojma, ja to ne koristim, meni je sve super."
    Kako "zero issues" kad se događa na dnevnoj osnovi i moram bataliti aplikaciju i vratiti se na još prostiji Swiftkey ili nedaj bože Apple keyboard? Naraste mi brada (ili se obrijem), moram ponovo podešavati i trenirati FaceID jer otključava fon svaki peti put bez pin-a.
     
    Last edited: Jun 19, 2022
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Meni FaceID otkljucava sa kacigom na glavi a tebi ne moze s par mm brade???

    Gboard ti baguje svaki dan i ti jos uvijek poskusavas da je koristis.

    Iphone te generano *ebe vec par mjeseci,pa starac,sta cekas???? Prodaj djubre i kupi si telefon koji je po tvom ćejfu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    kvaju and Stevie_Ray like this.
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kontam kupiti iphone 13 obicni, 800$ u USA. Je li dobra kupnja, s obzirom da sam do sad samo imao iphone i navikao sam na iphone i trenutno sam na iphonu 7? Moze li savjet koju boju uzeti a da se sto manje vide ostecenja na aluminiju, ili je ok bilo koja boja? Mislio sam crni ali kontam da nece poceti spadati boja usljed ogrebotina :), mozda bijeli najbolji!?
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prozirni
     
    dmr and EL NINO CFC like this.
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, najbolji bijeli.
     
    dmr likes this.
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve preveliko matori ako me kužiš, izbor nikakav sa svih strana.
    A što se tiče GBoard-a, koja to druga tastatura omogućava da imaš specijalne znakove na samim slovima?
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nijedna. Pomiri se s tim. Ja sam plakao suze krokodilske kad sam presao na iphone. Tastatura je ubjedljivo najbolniji step back. Probao ih sve i na kraju se vratio na apple keyboard jer jednostavno ona radi kako treba i to je to. Da bar ima number row nego nema ni to. Swiftkey kad vučeš kursor po ekranu nešto trza i zapinje i naravno nema ni 20% funkcija koje ima na androidu. Uglavnom sto se tastature tiče tuga golema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni nevjerovatno fali smart dial I to im ne mogu halaliti. Još ima stvari, kao tastatura, opcije kamere... Dosta sam vagao izmedju ovog s22U ili iPhone 13, i jednostavno nisam htio da pravim kompromise na stvarima koje svaki dan koristim...
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije iphone dobar nego se vi navikli na lose, lakse nego zamijeniti mob
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja, ne valja iPhone, samo se dzaba lazemo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da je samo tastatura to ne bi bilo strašno. Veći problem je npr što me ljudi ne mogu dobiti satima na Viber, i onda odjednom 'pročepi' i stignu sve notifikacije, poruke i propušteni pozivi. Notifikacije su svakako na nivou Symbiana S60 otprilike.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Realno osim baterije nista nije bolje, a i to ce potonut cim zapravo dodaju features koji rade u pozadini sa ios16.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad smo vec kod notifikacija, mogu li se ukloniti sa swipe, a ne da moram swipe clear i mogu li sve odjednom ocistiti
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Druze mislim stvarno ti pricas price koje ja nisam nikad dozivio. Naravno ne mislim da izmisljas al cinis se kao izolovan slucaj. Ja sam auto-moto serviser i u ovo ljetno vrijeme imam dnevno po 30-40 poziva i duplo toliko poruka i poziva na viber,whatsapp,messenger i sve to radi kao podmazano. Ako ista radi kako treba to radi.

    Mozda imas problem s modemom. To sam ja imao na 11PM jedno dva mjeseca odmah po kupovini. I i staliram jedan beta iOS i poslije toga nikad nije štucnuo. Jer beta bude nesto kao clean install ali bez zajebancije. Betu skine u nekih 5-6gb i instalira sroz izpocetka a redovni update samo 500-600mb redovnih stvari.

    Evo sad ti je 15.6 beta3 akutuelan i poslije njega ce vjerovatno RC i poslije RC odjavis betu i cekas 15.7 ili 15.6.1


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  17. nivla

    nivla Komšija

    sta ja znam, meni iphone vise odgovara, licni izbor, ne volim mijenjati telefon nikad, zato sam i odabrao apple jer i kad kupim novi nakon 5-6 godina koristenja manje vise je gotovo identicno iskustvo onom koje sam do tad imao, ogranicenja ima, ali meni je prednost te unificiranosti na strani apple, sve sto namjestis da radi, radi kako treba
     
    dmr likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Pelikan
    Ako te druze ne doima kvaliteta iPhonea, ekran/digitajzer i kamera, nemas ti sta kod iOS-a traziti. Ja koristim android od 2010te i malo je reci da mi je dosadio. Imam osjecaj da bih probao WP da je ziv. Ali evo 2-3m se ubjedjujem da predjem na iPhone. Kontao 13 mini radi velicine. Razumijem fluidnost i zasto se ljudi zaljube u iOS ali sam iz istih razloga kao kod tebe, odustao. Sve pogledaj ovaj video, pogledja onaj video. Mozda ima alternativa za funkcije koje meni trebaju.

    Nemoj se ubjedjivati vec se vrati na Android. Par subjektivnih stvari koje mozda meni samo smetaju: imam problem kada sam u vecem drustvu pa ode moj telefon u tudje ruke, ljudi bezobrazni otvaraju viber i privatne stvari. Ovako imam ikonice na desktopu ali ih niko ne vidi. Nema nacina da mi udje u drawer, viber, pozive, sms, settings itd. A koristim samo blank img za ikonicu. Koliko znam, nema nacinda da to slozim na iOS-u.

    https://i.ibb.co/9c9vbw4/image.png

    Na istu temu, prije nego sto proslijedim telefon, zatvorim sve aplikacije sa dva klika. Ne znam kako to ide na iOS-u. Treba mi telefon kao storage. Procenat baterije si mogao prije nastimati, sada ne. Imas widget za to. Back dugme trazi dvije ruke. Kontam nema veze, moze swipe. Ali šipak. Izgleda da ne radi u svim situacijama? Nema fingerprint sensor (kako da ga otkljucam kada je na nosacu?). Nema AOD. USB-C sada svi koriste, i kada odes u goste i slucajno nocis, rijetko ko ima lightning cable. Custom launcher nije must, ali godinama koristim Nova-u i falile bi mi gestures opcije. Bez njih ko bez ruke. Duble press power dugme za kameru. Ima jos par stvari oko notifikacija i zvukova ali sam zaboravio. Morao bih koristiti da vidim da li mi smeta.

    Mozda od dosade predjem na iOS ali dosta stvari gubim.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakvo ti je to drustvo da otvara viber i privatne stvari? :D
     
    NAILS likes this.
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kamera na S22 ultra nije nista losija, samo iPhone ima malo drugaciji postprocessing. Ekran isto tako. Vjerovatno cu od zene uzeti S22, jer njoj ne treba nista od ovog sto spominjem. Ja svaki dan naletim na nesto da fali i jedino je rjesenje naviknut se da fali. Ko koristi mob samo za pozive i kameru, iPhone je sjajan jer baterija traje vjecno, a ja crashanja nemam nikakvog, OS je jako fluidan.