Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    A za sta koristite telefon osim za pozive poruke web browsing i kao kamera?
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zato i postoji izbor :)
    apple je apple :)
    Upalis-radi :)
    I tako dok ga ne zamjenis. Istom brzinom, fluidnoscu od prvog do posljednjeg dana.
    Nakon 1 ili 100 update-a.
    Nakon 1 ili 48mj koristenja (iphone 7 recimo zena ima).

    Androidasi - vratite se androidu :)
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Drustvene mreze,bankovne aplikacije,dijagnosticke aplikacije,podsjetnike,kalendar,kalkulator,email,alarm,mape,muzika,YT pomalo i sl. Uglavnom igre ne igram na telefonu a ne gledam ni filmove.

    Edit
    Zaboravio sam najvaznije. Gledam por*hub pod tusem na safariju u private tabu. Zato mi je vazno da je telefon vodootporan i jak na privatnosti


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    apokalipso, Vedo and kvaju like this.
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zato si ti iso na max :D, i ja isto to radim :D Po meni je iphone za sve to bolji od androida, posebno za pod tusem :D
     
    EL NINO CFC likes this.
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nakon kojeg vremena android krene stopati ?
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja ne znam :) nisam dočekao još :) a spare mi je P20 obični :)
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne bih rekao stopanje vishe fluidnost nakon par update


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovaj moj pixel 5 radi pet puta fluidnije od iPad pro druge generacije.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Super, dobro za tebe :)
    Moje iskustvo sa najjacim modelima vs iphone ne mozes porediti u korist jabuke.
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma nidje veze fanboyizam sto se prosipa, pa i meni P20 Pro koji je bar 4 godine star, sa x updatea, popunjenom memorijom 126/128Gb i idalje radi kao prvog dana, nikakvog crashanja, restarta iznenadnih, baterija sasvim ok, uzimajuci u obzir da je OG i nije mijenjana i da se "przio" telefon i koristio uvijek kao i dan danas.

    Stvar je licnog izbora i sta ko vise voli, a sad ubjedjivati da je cisto nesto na iphoneu top, a haman nemoguce na drugim uredjajima je prosipanje suplje ko da se ina procenat od apple na marketing.

    Ovo sto Dino govori za koristenje apple proizvoda, te povezanost izmedju njih je top stvarno.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znam da mi je na ajfonu nemoguće napraviti foldere u galeriji, 'feature' koji sam imao na Nokiji 6630.
     
    Qler likes this.
  12. nivla

    nivla Komšija

    isto kao sto i vecina danas govori kako je bitan always on display a prvi mobiteli koji su to imali su nokia sa symbian os, meni na svakom od danasnjih modernih mobitela fale opcije koje je imao symbian jer sam to koristio relativno dugo kao platformu i smijesno je da neke najjednostavnije stvari nisu podrzane
    android nije nesto sto bih blatio, ali navika koji sam stvorio na iphone je nesto sto ne planiram mijenjati sve dok izdaju novi model, svakih 5-6 godina nije problem izvaliti pare za telefon
     
    Qler likes this.
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma ekosistem je super kod njih, ko u to upadne, tesko je izaci iz toga. vidio sam puno puta kako to moze biti zgodno. pa samo recimo AirDrop je mene na poslu dosta puta spasavao kad sam prebacivao ogromne fajlove s maca na mac.

    Mada sto se ostalih stvari tice, ko je navikao na android nema tu povratka, jedino ako bas spreman da se odreknes featurea onda nije problem preci na iOS.

    Ja licno ne mogu, pokusao ne ide. Fali meni onaj multitasking sa dvije aplikacije, zatim ove neke gesture sto imaju tipa drzis duze power dugme upali se flashlight, zatim aplikacije tipa za web browsanje Bromite koristim i nema nigdje ni jedne reklame. Zatim i dalje je vanced tu jer mogu koristit Youtube sa slusalicama i da zakljucam telefon. Pravo mi prakticno dodje dok sam u teretani. I jos ovih nekih sitnica sto je Haker spominjao.


    Sazrela su poprilicno oba sistema, recimo sto ce meni vazda biti ekstra na iPhoneu jeste njihov motor za vibraciju, jednostavno nema im tu konkurencije i ne znam zasto to drugi ne iskopiraju.

    Opet kazem super ko je u ekosistemu, ali ne mogu ja sebi dopusititi da se uvucem u neki takav ekosistem i onda samo da uzmimam jedne te iste proizvode od iste firme, ja licno volim kad mjenjam recimo telefon da svaki put bude neki drugi proizvodjac.
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    sto se vanced tice, imas musi na iphone radi istu stvar, besplatna
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    to je samo jedna stvar, ima jos vanced drugih s koje nema ni premiuim aplikacija. recimo shortcut za kopiranje linkova, kopiranje linkova sa timestampom, loop shortcut, automatsko preskakanje sponzora na videu itd
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A sta taj apple ekosistem tacno ima sto nema Google?
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    airdrop, imessage, facetime koji ima dosta featurea, evo sad sa ios 16 novi fazon sa paswordima. bekapovanje bukvalno svega. seranje wifi passworda je isto cool. sjednes u kafic, u trenutku kad se hoces nakaciti na taj wifi od kafica, ovaj do tebe sto ima iphone moze ti share wifi sifre i ti se automatski spojis na taj wifi.

    onda ovaj fazon recimo sa izgubljenim appleovim uredjajima.

    vjerovao ili ne, ima ljudi koji koriste Time Machine (backup na mac os.u) od samog pocetka 2007 godine. bukvalno ljudi pravili backup na backup kako je vrijeme prolazilo i mjenjali macbooke. i radi macbook normala.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja pitam sta ima iphone, a da nema android, to sve ima i android samo se drugacije zove logicno.
     
    selvin likes this.
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imas update 5-6 godina. Svaki iphone je premium uredjaj a samo flagship android je premium. Imas iMessage i nije isti kao neki viber ili whatsapp. U iMessage kad ti neko posalje adresu cim je pipnes otvori se apple maps i pocinje navigacija. U iMessage ako si online dobiješ iMessage a ako nisi dodje ti kao sms. iPhone kupis na sjevernom polu na pijaci bez racuna a garanciju ostvaris na juznom polu u ofišl radnji.

    Uglavnom mozemo se mi ovdje prepucavati danima. Svaki tabor ima svojih pluseva i minusa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    kvaju likes this.
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nego, je li ko instalirao iOS 16 Developer Beta, je li stabilno to ista?


    Sent from my iPhone using Tapatalk