1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Izvini ne vidjeh ovo tvoje pitanje juce :D Ali ja ba zamijenio, onaj tip sto smo ga pitali pa se nije javljo vise (iz Hercegovine negdje). Nazove ga dino73n, i svojim ubjedjivackim sposobnostima ga obrlatio i tip posalje njemu :D
     
    Last edited: May 20, 2021
    NAILS likes this.
  2. tesy

    tesy Novi član

    Poz, da li je nekom problem da provjeri na kojoj frekvenciji je ubačena Nova BH na TK ?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    sto ne radi vise ovaj iptv?
     
  4. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Ja sad probao. Radi.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmmm, kod mene nece da otvori i cini mi se da je tako od kako su mi uveli optiku. Da li to igra kakvu ulogu?
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    Imate li problema na optici sa Internetom?
    U zadnje vrijeme pingam par linkova gube mi se paketi

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    nope
     
    zdici likes this.
  8. zdici

    zdici Aktivista

    Parametri na routeru txtv mi uredu. U pocetku kada su mi prikljucili ping do txtv.ba max bio 2 ms rijetko 3 ms. Sada havarija.[​IMG]

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    I kod mene je slicno, al malo bolje :)
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ode Nešo iz TXTV i odmah net u qrcu hahaha :) :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    zdici likes this.
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa iskreno ja ne primjetim nikakve probleme prema vani, mozda su problemi samo sa njihovim serverom.
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    Jeste li vi zadovoljni programskom semom TXtv ? U mom mjestu pretplatnici dosta kukaju na listu. Vrte jos HR i SRB kanale u SD koji su davno presli u HD i ne zele da emituju u HD. Dosta kanala ima dupli. Neki kanali ne rade. EPG vodic ne radi vec 8 mjeseci javlja greske! Gledajuci ovako ne vidim neku nadu da ce ovaj operater ovako opstati da ce morati prodati firmu Telemachu ili nekome drugom ukoliko uskoro ne bude nekih ulaganja. Jer pretplatnicima je davno prekipilo. Dosta je ljudi odjavilo uslugu.

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
    Last edited: Mar 12, 2022
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ni ne gledam tv :D
     
    zdici likes this.
  14. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Neugodno me iznenadiše prije par dana - zatrebalo mi da se deblokira dolazni port 80 (radi procedure SSL certifikacije) i, nakon šaltanja tamo-amo, upute me da pošaljem mail IT službi...

    Pošaljem. Nakon par dana stiže odgovor u kojem mi potvrđuju da vrše blokiranje dolaznih portova, kako je to zbog sigurnosti korisnika, bla bla bla...

    Objasnim (iako je suvišno) da se s moje strane svakako ne nalazi ono njihovo Huawei smeće od routera u koji može i ćorava kokoš da uđe zbog telecomadmin/admintelecom hardcoded logina, već enterprise-grade oprema sa WAF-om i sl., da se ne brinu za moju sigurnost te da prihvatam sve opasnosti i konsenkvence ako mi deblokiraju posrani port 80...

    Nakon nekoliko dana stiže odgovor, u kojem me "educiraju" kako SSL ide preko porta 443, a ne 80.
    Zahvalim se na nepotrebnoj "edukaciji" i kratko objasnim da znam navedeno gradivo i da proces obnove certifikata u jednom momentu traži slobodan port 80. Zamolim za ekspeditivnost jer čitava šarada već danima traje.
    Nakon nekoliko dana, novi mail - veli mi stručnjak da mu dam IP adresu...

    Ljubazno napomenem, budući da im je DHCP IP leasing u biti dinamičke prirode (iako se IP nikada ne mijenja, osim ako ste voljni poigrati se s MAC adresom), da bi možda bolja praksa bila odraditi to na nivou korisnika (MAC asocijacije ili sl.) a ne IP-a.

    Čekanje od par dana. Novi mail - šalje mi lik mail od službenice da je kontaktiram i uzmem (pošto nemam) STATIČKU IP ADRESU. To je preduslov deblokade porta.

    Popizdim. Osaburim. Popizdim što sam osaburio.

    Zahvalim se na kontakt informaciji, koju ću rado iskoristiti da, čim stignem u ovih par dana, terminiram korisnički ugovor. Ove pizdarije nisam trpio ni od one mrtve kobile BH Telecoma, a ni od (inače po fašističkim metodama poznatog) Telemacha.

    Dugogodišnji sam pretplatnik. Trpio sam im sve one dječije bolesti koje su manifestirali (i još uvijek manifestiraju), nisam se žalio na nemali broj pizdarija i krmačluka koje izvode svako malo, od drkanja programske šeme, katastrofalnog odnosa s korisnicima, elementarne informatičke nepismenosti i neažurnosti. O onim famoznim porukicama na poleđini računa neću puno ni govoriti - ova zadnja o povećanju cijena i obaveznosti potpisivanja novog ugovora, iako nije prvi put - sada je zadnji.

    TXTV, ako ovo čitate - BH Telecom je simbol krepane kobile koju ludački žegaju elektro šokovima da se čini živahnom. Vi ste odmah iza.
    Posao mi diktira da, na žalost, radim s mnogim ISP-ovima ovdje - vi ste označeni kao najneodgovorniji i najneozbiljniji privatni operater s kojim sam imao nesreću da poslujem.
    Živimo u kapitalističkom društvu kojem je motor odnos ponude i potražnje a katalizator sistem konkurencije.
    Iako preferiram optiku, i zbog iste sam štošta trpio - sad je tome kraj.
    Lakše će mi pasti povratak na "nazadne tehnologije" nego biti u ikakvom odnosu s nazadnim poslovnim partnerom - pogotovo jer tu igranku, na kraju, ja plaćam.

    A ko te kara nek' ti piše pjesme.
     
    Qler and Reventon like this.
  15. zdici

    zdici Aktivista

    TXtv dize usluge za 3 KM gore sve. Kaze radnica danas imate pravo do 1.7 promjeniti paket na nizi besplatno ako vam ne odgovara novi cjenovnik

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  16. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Pravno gledano, s obzirom da se radi o jednostranoj izmjeni dijela ugovora, on pravno postaje nevažeći i mora se sačiniti novi koji će sadržavati navedenu izmjenu...

    Na prostom bosanskom jeziku - TXTV je povećanjem ugovorene cijene pravno poništio postojeći ugovor s korisnicima, čime su prestale i korisničke obaveze po tom ugovoru.
    Imate pravo raskinuti ugovor bez penala, ili potpisati bilo koji drugi ugovor - isto kao da niste bili pod ugovorom.

    Ono što iritira u ovom slučaju je upravo trend - ovo im nije prvi put da korisnike na ovaj način dovedu pred svršen čin.
    Da smo mi i mali dio ekonomski i kapitalistički osviješteni, kao korisnici bi surovo kažnjavali ovu praksu - masovnim raskidima ugovora.
    Drugačije nas neće naučiti poštovati.

    Ali ne ise... Svakako sam odlučio da im dam nogu zbog seljačko-pijačarskog odnosa prema meni, kao korisniku.
    Kome odgovara takav tretman - bujrum igrajte produžetke.
    Ja im nemam vremena objašnjavati koliko se mora danas biti zatucano da oko (de)blokade jednog porta naprave operaciju laufer.
    Ovo je moderno doba gdje veliki broj ljudi radi od kuće - i ti se nađeš da ih jebeš glupostima... Dinosaurusi, pa hajd'...
     
  17. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    I ja sam odlučio sada raskinuti ugovor jer nisu htjeli da uvedu optiku u moj ulaz. 5 metara ispred zgrade prolazi im glavni optički vod i nece da to spoje u zgradu. Zato BH telekom razvodi optiku od baze u ulazu do u stan o svom trošku.
     
    Teraflops likes this.
  18. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Telekomovu optiku sam u firmu uveo kao primarni link na internet... Beton je. TXTV je igračka spram njih. Šteta je samo što telekom (bar u varijanti ponuda za kućne korisnike) boluje od atavizama naslijeđenih iz doba DSL-a - asimetrije linka, nudeći smiješne upload brzine iako na optici nemaju potrebe za time... i još ponečeg, ali to nije predmet posta. Ali drago mi je vidjeti da napokon kreću modernom tehnologijom prema korisnicima.

    Imaj u vidu da koriste CGNAT - ako ti tako nešto bude moglo predstavljati problem, da unaprijed znaš.

    Telekom, na žalost, kao sipljivo kljuse - nikad u potpunosti 'na selamet izaći ' :)
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni rekose da ce poskupljenje biti za 2KM, TX duo paket
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Dižu cijene a brzine paketa i lista kanala iz 2010te. Svake godine dizu marku dvije.