All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znaci u mazdi imaju samo jedno vozilo na stanju :D
    CX5.
    Pa reko sta prodajete onda, havu :D
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Svugdje ti je sada tako... Uzeli vozilo s lagera i čekali, a da smo izvoljevali bilo bi 5k skuplje u startu... Skočilo je sve uopšteno, ali opet se kupuje brzinom svjetlosti :D
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mazda jos i dobra sa vremenom isporuke, Japan nije toliko pogodjen, nekih 6 mjeseci.
    Skoda i Merc su na 18 mjeseci, zaboravis sta si narucio.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Sve su to kojekakvi lobiji, švabe su poznati kao kriminalci u odijelima...
    Šta znam, nedavno sam radio veliki servis, rekao majstoru da mi ostavi dijelove da pogledam, vodena pumpa fabrička ugradnja 10g. i 105 k na satu, optički je izgledala bezprijekorno, bilo mi žao što ugradih zamjensku, vidno nekako se čini lošija izrada, ali eto bar sam miran za ubuduće. Remen isto tako, 5 g i 50k, izgleda sve ok, ali nikad ne znaš... 100k nije baš niska kilometraža za remen.
    Inače mislim da rigorozni servisi imaju smisla kod taksista, gdje je auto non stop napregnuto gradskim vožnjama. Švabski model: posij strah da dobiješ poslušne konzumente
     
    Last edited: Jul 13, 2022
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Remen ko remen moze dugo (osim onih kretenskih francuskih u ulju), na fauveu zadnjih godina ih se 90% promijeni usput jer pumpa propisa.

    Generalno je proizvodnja otisla u vrag kad komponente dolaze od 300 dobavljaca, imam kolega koji rade na sastavljanju i naslusao sam se prica o fuserenju, cak i za auta od 200+k eura.
    Svjesno se ugradjuju ocito felericni dijelovi i sa debelo promasenim tolerancijama jer sljedeca isporuka iz neke banana drzave dolazi za tipa nekoliko mjeseci a proizvodnja ne moze cekati.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sran*e sa pumpama vode nije bilo prisutno prije 10g. To je pocelo s golfom7 i novom generacijom 1.6/2.0 tdi motorom. U toj generaciji iz 2012 i malo stariji egr je uzimao mjesecnu platu na 40k km al ito je ok kad te vw udara po ušima. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jos je veci problem njihov odnos prema klijentima, gotovo nikakva garancija i izlazak klijentu u susret.
    Prakticno da nema proizvodjaca bez nekog serijski felericnog dijela, kod nekih vise a kod nekih manje, ali kod svaba je li prosla (prekratka) garancija ko te j***, plati.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ....
     
    Last edited: Jul 14, 2022
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ponovih se i ja. Octavia A5 FL 2010 godište 1.9 TDi.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    p4ja, Eldorado, selvin and 4 others like this.
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sretno!!! :)
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jel ovo trosi manje od dmr-ovog?
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    I ja gledam i ne mogu da vjerujem :D
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dmr dobio konkurenciju.
     
    dmr likes this.
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dobro dosao u klub :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    A tek se razradila :)

    Sretno!
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ko ce ih sad izdrzati :D

    Sretno sa skodilakom, samo puno km, nadam se da je dobro odrzavan i da je vecina velikih stvari vec promijenjena.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jest' ga uteg'o za slikanja i jos lipo kraj benzinske pumpe
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta bi sa onim kako je VAG los, ko na daskama da se vozis, samo Francuz valja i sl. prica? :)
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovo je cehinja :)

    A ja je vala ne volim, pogotovo ovaj model ima preuska sjedista, a ja jos nisam guzat...
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Citiram "to su kočije i vagoni"

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk