Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Joj koja neljubaznost radnika u ovom univerzalnom to nije normalno. Odem na Grbavicu, bilo pred kraj radnog vremena lik se izdera na mene da zatvara ja konto kupiti telefon. Sad zove kaže prodat wtf. Zovem im drugu radnju, imaju rekoh rezervišite mi do sutra ujutro dolazim, kaže rezervacija može samo do večeras i prekine mi u pola rečenice.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nešto su sredili na bolje u ovoj iOS 16 Beti jer Face ID, back swipe i WiFi rade dosta bolje nego na 15.5 i 15.6. Notifikacije i dalje kanta za smeće, malo bolje nego ranije.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kad si vec spomeno notifikacije. Imam cudan problem sa notifikacijama samo poruka sa vibera i to kad je fon zakljucan. Ne mogu pojacati koliko ja hocu za notifikacije poruka, zvono sa vibera pici pravo glasno. Kada sam u viberu sve je glasno, samo kad je zakljucan ili izadjem iz vibera jacina zvuka je neka srednja. Zna li neko do cega bi moglo biti?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Tako meni jednom bilo davno, pitam imate li telefon taj u toj boji te cijene kaze imamo, rekoh dolazim iz Tuzle, mozete li mi ostaviti, doci cu u toliko sati kaze nije problem. Dolazim tamo, kad imam sta vidjeti, nemaju u toj boji (bijela) vec u drugoj (crna), i to rezervisana na nekog drugog, ali ce ko meni prodati taj, zovu oni druge poslovnice, nema nijedan niti je rezervisan bio, jos mi nudi neki drugi bezveze telefon. To je bila tad Xperia M5 kad je skoro izasla. Eto koliko je vremena proslo, otvorili jos poslovnica, a profesionalnost je kako vidim i dalje na nivou.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo idemo večeras kupiti pa ćemo vidjeti

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kupili fon sve ok. Ali svaki put se iznenadim kako je moćan ovaj 13pro. Nema šta vrhunska izrada, onako da stoji kako kakav ukras ili komad nakita, ko telefon srednja žalost :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    i ko kamera za snimanje videa i za fotke je vrhunski, posebno za videa :D
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Za video da, za to drugo grohotom se smijem :D
    Balans bijele dobar i konzistentan, sve drugo sto se tice fotografije ne moze meda protiv GCam :D
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Univerzalno je stvarno odron sto se tice usluge, uvijek pricas s nekim kretenom koji je ili drzak ili se pravi pametan a ustvari lupa neke gluposti. Jednom sam imao dobar susret u poslovnici na Ferhadiji, svaki drugi je bio za nerviranja.
     
    Haker likes this.
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam kako je kod android konkurencije, ali eto poredio sam sa 12pro i puno bolje fotke, meni je ovo na nivou nekog kompakt aparata. Doduse prednja kamera je srednja zalost :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam poredio 13pro sa pixel 5 i 6 i šta ja znam, sve je to u pet deka meni. iPhone definitivno fura jaču saturaciju boja, dok pixeli imaju prirodniji look. Pixel 6 ima problema sa sharpeningom tj. prejak je, kada zumiraš ivice objekta su katastrofa tako da mi pixel 5 pravi bolje fotke.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Dobre za instagrama :D
    Nije ni Pixel ni Galaxy neka sreca, ali 99% ljudi misle da je to najbolje sto moze
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pokazi bolje sa nekoh drugog fona :D. Meni je kamera najjaci ficer 13pro, kao da imam neki dobar aparat u dzepu uvijek spreman za akciju :)
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa dobre ako ne zagledas vec samo postavljas na insta, fb itd. Postavi full rezolucije, slika je vise od tog preview-a.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koja je konkurencija? Pricamo o mobilnim telefonima. Poslije iphona 7 meni fotke izgledaju kao sa SLRa :D
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Boje i detalji unisteni brate, u tome je najveci problem. Saturacija pojacana ali to ne vraca boje, vec samo sljasti (uz neprirodno izostravanje i kontrast).
    Nije stvar konkurencije, stock konfiguracija je LOSA na svakom. Mozes i mid-ranger sa GCamom tunirati da izgleda bolje. Vidjao sam slike sa LG G4 koje izgledaju bolje od 13 Pro ili bilo koje druge stock kamere.
    Vec odavno ljudima govorim da je besmisleno neko poredjenje telefona sa stock kamerama jer to nije ni blizu potencijala senzora. Problem kod iPhone-a je sto si osudjen na ono sto imas, a i RAW mu je srednja zalost u usporedbi.

    Ovo je sto imam pri ruci u direktnom poredjenju sa 13 Pro Max

    Mi 10T
    [​IMG]
    Mi 11 Ultra
    [​IMG]

    A neke druge slike u full rezoluciji

    Mi Note 10:
    [​IMG]

    Mi 10 (ova je editovana ali svejedno):
    [​IMG]

    Mi 10T Pro:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    S22 Ultra:
    [​IMG]

    OnePlus 9 Pro:
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Nije bas tema o ovome ali hajde nece skoditi :D
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ti se izgleda palis na rezoluciju a ja na optiku :D Meni je ovo sve losije od iphona, osim u rezoluciji :D I kako su na iphonu presaturirane boje? Ja to ne vidim :D
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato jer poredi sa ovim Kinezima gdje su tek blještave. Pixel je duplo prirodniji.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sta je ondje bljestavo? Znas li razliku izmedju boja i saturacije? :)

    Edit: Btw nije ni pixel izuzet od kritike, vrijedi skoro pa isto kao i za iPhone.

    Pixel 6 pro, stock protiv GCam:
    [​IMG]
    [​IMG]

    Znaci stvar je prosta, zbog ostrine koju koriste stock kamere treba mnogo uklanjanja digitalnog suma, a tim procesom odu i boje. Pojacanje saturacije to ne moze nadomjestiti.
     
    Last edited: Jul 17, 2022