Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa sta je dobro na iPhone-u a da je vezano za optiku? Na iPhonu jeste dobra optika i kontrola kvalitete im je vrh. Npr mene na OP 9 Pro zapao bas los primjerak, u 3 od 4 ugla zamuceno. To ces vrlo rijetko vidjeti na iPhone-u.

    Rezolucija jeste jedna stvar, a druga su detalji, treca boje, cetvrta dinamika itd...

    A kako nisu presaturirane boje? Pogledaj gore komparaciju sa Mi 11 Ultra. Mrtve boje ali zato vidi saturacije na crvenoj.
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Greska :rolleyes:
    Ovo gore je bio Pixel 4 a evo P6P
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 17, 2022
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Realno, svaka kamera u modernom telefonu je dobra za socijalne mreze.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa gdje se to realno gledaju slike???

    Telefon,komp i televizor i postanje po drustvenim mrezama.

    A ako hoces traziti dlaku u jajetu uvijek se moze naci. Ljudi kupe DSLR od silu para pa im ne valja onaj objektiv sto dodje u njeg pa se radi neki upgrade a najbolja optika u telefonu nije ni 5% tog bazicnog objektiva koji "ne valja"


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sve ove moderne kamere na telefonima vrhunske. ja odavno prestao ovo pratiti. jedino ako bas obracam paznju na nesto a to je kakva je stabilizacija kod videa.
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Mozda adsubzero “izradjuje” slike u foto radnjama ili radi jumbo plakate pa mu je iPhone kamera neprihvatljiva i toliko losa
    Nama obicnim smrtnicima a ima nas stotine miliona valjda iPhone kamera je sasvim prihvatljiva za danasnju upotrebu
     
    Haker likes this.
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sto se videa tice ja nisam imao nikada bolju kameru, za fotke jesam ali ne na telefonu :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kamere stagniraju otkako se krenulo sa 3 ili vise kamera nazad.

    Evo iPhone 13, sirokokutnom sam opalio mozda 5 fotki jer je kamera - sranje. Bolje da je nisu ni stavljali.

    Ono po cemu se kamere opet najvise razlikuju su slike pri slabijem osvjetljenju i stabilizacija. Slike po danu su uglavnom cjepidlacenje.

    iPhone-u se mora skinut kapa kad je stabilizacija videa u pitanju.

    Pixel je imao “magije” sto se procesiranja slike tice ali ta vremena su prosla. To je bilo u vrijeme Pixela 2. Stigla konkurencija. Al ja i dalje mislim da su Pixeli “a” dobri telefoni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    wide kamera je samo za potrebne situacije, definitivno je losija pofino od glavne. Glavna razvaljuje, a nije losa ni zoom :) Uglavnom odlicno su ga upakovali ba, kako mislis imati razlicite zoomaze bez vise kamera? :D
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa ne izradjujem, ali mi je bitno kako slika izgleda u cjelosti kao i svaki njen detalj. Jesam mozda cjepidlaka, ali imam li razloga da ne budem ako znam da nesto moze bolje :D
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    To da ;)

    Na hardwarebase-u smo valjda, crpimo najvise iz hardvera kojeg imamo. :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Iskreno k me zaboli za zoomaze. Hocu da izvadim telefon iz dzepa i opalim sliku. I hocu da je “dobra”.

    Eh kad se sjetim Xiaomija, svaka treca slika dobra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bitna je ba zoomaza, nema dobrog portreta bez malo zooma pa iz daljine pa zamucena pozadina :)
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja wide koristim češće od main kamere. Dobra strana pixela je što su kamere zapravo loše i sve se svede na software i obradu pa wide ima jednaku kvalitetu.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    I ja sam uvijek bio fan ultrawide kamere od kako ih je LG poceo ubacivati, a ova na OP 9 Pro je mozda najbolja - IMX766 senzor, bolji nego glavne kamere na vecini telefona. Ali u zadnje vrijeme sve nekako naginjem da slikam sa telephoto kamere, ne nuzno portrete ali jednostavno mocnije izgleda veca fokalna duzina u vecini situacija. Nazalost na OP bas losa zoom kamera :/
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Druže za tebe su očigledno prave kamere, 99% ljudi ti to ne gleda niti ima pojma o bilo čemu. Slika mu dobro izgleda na ekranu mobitela, dobra ja Instagramu i to im je dovoljno.
    Na kraju i sam sve slike gledam na ekranu, sreća pa photos ima da ti uvijek izbaci stare slike od prije, inače ne bi ih ni gledao.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije prakticno nazalost, a i mnogo skuplji sport :D
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovaj blento je isto veče izgubio papire i kutiju od telefona. Ta univerzalno bullshit garancija nije ni bitna, važi li ova Apple ako imaš samo telefon?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. DSA

    DSA Aktivista

    Vazi
     
    Haker likes this.
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro nije telefon izgubio.