Odlazak iz BiH {bez politickih analiza}

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Feb 8, 2015.

?

Da li ste otišli iz BiH i kada?

  1. Ne još!

    69.1%
  2. 2011

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 2012

    2.9%
  4. 2013

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 2014

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 2015

    4.4%
  7. 2016

    5.9%
  8. 2017

    1.5%
  9. 2018

    4.4%
  10. 2019+

    11.8%
Multiple votes are allowed.
  1. selvin

    selvin Moderator

    Na kakvom si ti to zapadu bio? :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Njemačka, Austrija, Francuska, uglavnom slična situacija svugdje.
     
  3. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Malo se varas za Njemacku. Ako na ulici pitas Trcina ili starijeg Njemca nesto na Engleskom neces dobiti odgovor. Ako pitas mladjeg Njemca oni znaju.
    Francuska i Italija su najgore zemlje za Engleski. Sve te razumiju ali nece progovoriti nema tih para.
    Iznenadio sam se nedavno da i Slovenci furaju taj film. Usao u McDonalds (tranzit kroz Slo), pricam zeni na kasi na Engleskom, sve me razumije ali odgovara mi na Slovenackom. Doslo mi da joj pocnem i na Njemackom pricati jer Ex-Yu jezik nece ni da pisnu. Starija gdja. u pitanju. Doslo mi da imitiram i Andriju...
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najbolje iskustvo po tom pitanju sam imao u Belgiji, čak se i malo stariji trude pomoći na polupanom engleskom. A za Slovence mi nije čudo iskreno...
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma sve zavisi na koga naletis. Ja sam bio dosta u ITA i SLO, pricao ENG skoro sa svima. bas bez problema.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pravi Belgijanci da i holanđani, samo tamo oni postaju manjina :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To sigurno. Uglavnom ako se nekad bude išlo negdje iz BiH, biće to English-speaking zemlja, pa makar bila Australija.
     
    p4ja likes this.
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Australija je odlična! Pošto mi ne smetaju 40 temperature, to bi meni bila go-to zemlja kad malo razmislim.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U Australiju ne bi mogao nikada. Toliko insekata i zivotinja, katastrofa.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Alooo, papagaj ti dođe na balkon, čuj katastrofa...
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ili ti se zmija dodje napit vode u wc solji.
     
    Haker likes this.
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ljudima kad spomenes Australiju misle na pustinju i Aborodzinije, a ne pomisle na metropole, gradove i da neki dijelovi imaju po tri mjeseca snjega, i to od Jula do Augusta :)
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sto se tice Svaba i Eng... Ja sam u Svabskom klanu u vamo jednoj igrici ima vec 3-4 godine, i od 40ak clanova 95% su Njemci. Cak i kad sam tu sam u chatu sa 6-7 Svaba svi pricaju Eng u vecini slucaja jer sam ja tu. Veoma su obazrivi. Neko bolje neko losije ali uglavnom razumljivo. Jos nisu nesto ni mladi ja bi rekao godine su izmedju 30-50.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja radim za Svede, ali dio njih su Svabe 100%
    Svi pricaju engleski, svedski privatno, ali je ovom jednom bilo drago cuti da znam njemacki


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U Holandiji se mozes roditi zivjeti i umrijeti a da ti engleski bude jedini jezik.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    p4ja, Neo Bahamut Zero and Haker like this.
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisam bio tamo, ali čuo sam za to. Mnogo progresivno.
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija


    Njemacki je strasno tezak jezik. Imaju padeze, clanove,itd sve sto npr. nema engleski. Ja sam imao srecu sa njemackim jer nista nisam radio osim da sam prvu godinu isao na intezivni kurs pa dogurao do c1, pa odmah njemacka firma pa je islo. Nasi ljudi su gore po 30 godina pa ne znaju jezik jer nisu imali prilike negdje skolski nauciti, a i nasa je dijaspora jaka pa se uglavnom s nasima druze pa je i to otezavajuca okolnost.... Ako upadnes u standardnu masineriju onda nema sanse da ga naucis, bilo da dobijes posao npr. u google-u gdje je engleski oficijelni, bilo da ides na baustelu...nijedna opcija nije dobra za naucit njemacki.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kakav god engleski, je odlicno.

    ja bio u antaliji, kemer. uplatio all inclusive hotel, lafo 5 zvjezdica. niko u hotelu beknuti engleskog ne zna, Nesto rečem na englesmkm ili mi odgovara na turskom ili ruskom.

    van sklopa hotela je ok situacija, ali opet tanko skroz.

    a rusa ko u prici. nisam nigdje vidio da se neko onako priklonio strancima kao turci u antaliji rusima.
     
  19. Pasha

    Pasha Komšija

    To je tacno. Turci ti cak citavo vrijeme pricaju na turskom i nadaju te da ces ih razumjeti....
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Turci su takvi po cijelom svijetu i gdje god dođu, ništa novo.