Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ove će i imati neki nepopravljiv bug

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najgore je sto se ne mogu vratiti na fabricka podesavanja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jucer turbe babanovac paljenik turbe 59km, sa 585 m na 1933 m nv Malo Jace od 4h. Napatio se na makadamu gume uske em profil nije adekvatan.

    [​IMG] [​IMG]
     
    irhadkul likes this.
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Postoji li trekking ili city ebike sa 28" gumama, ramom visine 60 cm, odvojivom baterijom i koliko-toliko prihvatljivom cijenom ?
     
  5. nFare

    nFare Komšija

  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    5 mu je godina, baterija je vjerovatno nikakva.

    Malo sam listao testove, skup sport, auto mozes kupiti za 3-4k koliko su ovi preporuceni.

    Jedini povoljniji i dobro ocjenjeni je ovaj: https://leoncycle.de/NCM-C7-E-Bike-36V-14Ah-504Wh-Schwarz-L

    Nema izgleda druge nego uloziti u ovaj obicni sto zadnje 3,5 godine imam.
     
    Last edited: Aug 18, 2022
  7. alensa

    alensa Novi član

    taj polar mirage comp sada 980KM o_O

    https://www.m-bikeshop.com/?s=polar+mirage+comp&post_type=product&dgwt_wcas=1
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel otvorena sezona :D
    Vrijeme katastrofa ja par puta na posao otisao i to je to jedna lagana tura vrijeme ne pamtim ovako los mart i april katastrofa kisa hladno itd itd.
    Zbavio sam edge 530 garmin navi iako je zelja bila wahoo bolt v2 ali je jednostavno poskupio uzas. Evo kontam danas jednu turu laganu :D

    [​IMG]
     
  9. alensa

    alensa Novi član

    Ja se kanim da uzmem biciklo ali sto vise citam po netu sta da uzmem to sam sve vise zbunjen :)
    Ima li ko da moze preporuciti biciklo? Planirao sam dati nekih 600-700KM ali bih se mogao protegnuti nekih 200KM pa i 300, ako se isplati.

    Vecinom planiram da se vozikam po cesti, nikakav offroad biciklizam. Planirao sam za pocetak da mogu odpedalati do okolnih planina (Sarajevo) i nazad ako budem u kondiciji xD

    Hvala unaprijed za savjet
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa nema tu filozofije puno, protegneš se koliko možeš i kupiš bike. Imaš par radnji po sarajevu, sve ih obiđeš i kupiš šta je najpovoljnije od ovih brend name bajkova.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    S tim da dodam par smjernica:
    - 27.5"- 29" tockovi
    - ALU ram
    - Amortizeri prednji
    - Shimano Tourney oprema
    - Velicina rama/okvira
    Dodatno jos: vidi koja ti velicina rama odgovara, tipa za neku visinu 1.70-1.80 bi to bio M ili L ram, dok za nekog visine skoro 2m obavezno XL, naravno svakako ces vjerovatno probati bajk prije kupovine, pa se to podrazumijeva. S tim da obrati paznju na Polar, njegov XL odgovara recimo L ramu na Corelli, meni su to rekli u M-Bike shopu, bilo mi nevjerovatno dok ne sjedoh na oba, tako da je kod mene Polar Mirage Sport sa XL ramom i 29", savrseno legao. Takodjer, meni je 26" bajk bio premalen, vjerovatno i ram isto, ali mislim da je 27.5" sredina neka, 28" je isto ok ako ganjas cestovni, imaj u vidu da oni obicno imaju tanje gume i nemaju prednje amortizere.
    Amortizeri na nekim jeftinijim ne dolaze nikakvi, ali za MTB bar bi bilo super da imas prednje taman vozio po cesti samo, bude rupa.
    Celicni ram je znatno tezi, pa ako ces bajk vuci uzbrdo do kuce ko ja, razmisli o Alu ramu, u tom cjenovnom rangu ces cesto na celicni naletiti kod Capriolo bicikala. Takodjer mislim da je celicni izdrzljiviji u slucaju padova i da se reparirati. Alu se savije, dok se karbonski rasprsi skroz, ali on svakako nije tema ovdje. Mjenjace tesko da ces naletiti na neke ispod Tourney, tako da su oni neki base koji dobijes za tu cijenu, ali ako mozes ista vise dobiti tipa Acera ili Altus, ganjaj to.
    Evo taj ko kod mene slican/isti, samo noviji model, oni uzimaju iz Srbije, planetbike.rs

    http://www.olx.ba/artikal/47556368

    Takodjer, dobar tutorijal imas ovdje, post #10
    https://forum.klix.ba/razne-diskusije-f11/kupovina-bicikla-t156194.html


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
    Last edited: Apr 12, 2023
    alensa and Haker like this.
  12. alensa

    alensa Novi član

    Sto vise citam to cijena bicikla kojeg zelim uzeti raste. Bolje da sam naslijepo uzeo neku krntiju xD

    Cube Aim Pro, Race i Acess... 1038 i 1134KM. Svi bicikli su ok, samo se postavlja pitanje vrijede li ovih 1000KM?

    https://www.m-bikeshop.com/shop/bic...ecialized,cube&really_curr_tax=54-product_cat
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za mene bi bio ovo neki minimum, za tvoje potrebe je ok.
    Bicikla su značajno poskupila ali šta ćeš.

    Ako ti se da skrolaj polovna, može se odličnih dealova naći, uvijek ima ljudi koji misle da im treba bajk, provozaju ga par puta i odlože u podrum, nakon godinu dana stave na oglase. Tako sam svoj bajk kupio.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Kao i sa svakim hobijem. Ako tek kreces, bolje uzmi nesto jeftinije (citaj polovno), kad zagrizes onda se upgrade-aj. Da ne bacis prvobitno para, pa onda sto rece Haker da ti stoji u podrumu kao kod mene :D
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Bolje ti je ganjaj polovan a kasnije uzimaj bolji...a stanje mozes pregledati i odoka,provozas i vidis kako ti lezi.
    Evo ovdje imas FB stranicu biciklisticka berza,tu se prodaju i kupuju bajkovi iz cijele BiH...pa pogledaj malo oglase iz Sarajeva i okoline.
    I OBAVEZNO kupuj biciklo lokalno,gdje mozes probati...nikako napamet narucivati biciklo i bez vizuelnog pregleda i testiranja.

    (1) Biciklistička Berza BIH Бициклистичка Берза БИХ | Facebook
    https://www.facebook.com/groups/248604388816171
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ekipa, treba mi pomoć oko kupovine dva bicikla. 1x M, 1x F.

    Oba trebaju biti za planinskog terena, šljunka, off road ha hu..

    Ne znam da li novo da uzimam ili polovno? Šta da gledam, u kojem pravcu da idem, marka, brzine, veličina točkova?

    Hvala puno.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa od cijene...a cijene su paprene ako je jaca oprema,posebno ako su novi a ni polovni u dobrom stanju nisu jeftini.
    Ako ces polovne,gledaj lokalno sta sto mozes isprobati...provjeriti lezajeve i tako to...ogrebotine i ostala sminka su nebitne na biciklu,osim ako nije padano sa njega pa da ga je pola oljusteno.
    Dakle nisi naveo budzet ,to je osnova.
    Sada su aktuelni 29ke a moze i 27,5 inca tocak ...mada je lijepo kada je veci tocak,pa sa manje okretaja predjes veci put...skoro vozio 29ku a kod mene 26ca...imam osjecaj da duplo vise puta predjem sa okretajem .
    I nisi naveo,hoces li sa jednim amortizerom ili fully,sa dva.
    Brat je prije par dana kupio karbonsku pilu,neka bijesna oprema,fully...2600 ili 2700 KM rece da je platio.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Išao bi na hardtail, znači samo prednja suspenzija. Ne bi davao više od 2k za oba bajka.

    Koliko vidim, nov se nikako ne isplati, tako da sam suzio izbor na polovne.

    Izbor i nije baš najbolji, cijene su nabijene baš.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam jesenas uzeo neki M-Bike 01 kod njih. U principu to je Cross sa njihovim naljepnicama. Bicikl je bas entry level 27.5 ali ide fino po ravnom, za brda svakako nemam kondicije.
    Mislim da sam ga platio oko 700km na akciji. S obzirom da je nov zategnut i u garanciji, sigurno bolja opcija nego da kupujem polovno.
    A polovan da valja jednostavno nema. Ljudi uzmu bicikl razguljuju 2-3 godine i onda prodaju 200 maraka jeftinije od nabavne. Dok zamjenis gume, uradis veliki servis, bolje kupit novo.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Trek X-caliber 9 - Extra stanje (950 KM)
    https://olx.ba/artikal/59017365

    Ovakav se ne može porediti sa tim koji si naveo. Ako nema lufta u viljusci, zapravo nema nigdje lufta, samo promjeniti lanac i nadživjeti će tri ta od 700km posebno ako se po brdima vozi

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk