Preporuka za novu konfu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Jul 14, 2020.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    pise novo na olxu :D

    EDIT: Al evo sad gledam na olxu nema vise ovih jeftinih 10700k od sinoc, neko cita ovaj forum sa olxa :D
     
    chenta likes this.
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Hoce li ti trebat kuler za taj novi proc? Da ti slozim svoj? :)
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nadam se da ce moc mugen 2 :)
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    Lga1200
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Aug 21, 2022
    p4ja and dmr like this.
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

  7. chenta

    chenta Aktivista

    @dmr,
    Trebalo bi da je ok, da je high-end nije ali nisam naisao da se neko zali na nju, uobicajena kombinacija sa tim proc. Moci ces OC jer taj chipset ima bolji vrm i oc potencijal od B660. Prodji malo kroz specifikacije vidi sve sto te zanima.
     
    dmr likes this.
  8. Almir

    Almir Komšija

    dosta buildova ima sa tom pločom, obrati pažnju većina su ddr4, ima i ddr5, od asusa iznad ove su tuf i strix one su opet skuplje...ja bi išao sa tom pločom i procesorom.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    S kojom bi ti isao ovom p?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @dmr razmisli jos jednom o hladjenju, ne vjerujem da je Mugen 2 dovoljan za 12600k. Mozda ce biti dovoljan da ga drzis na fabrickim brzinama, za OC ti treba Noctua D15S sa dva venta, ili jos bolje vodeno, min. 240mm. Isto je i za 10700k.

    Sa tim budzetom ja bih isao na AMD, neces osjetiti veliku razliku u igrama.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mugen je inace ogroman kuler za puno vece potrosace, otkud da je slab?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mugen 2 je iz neke druge ere. Ako nisi upratio, 10700k realno vuce 200+W, onih 125W sto Intel navodi je lafina.
    U tome i jeste najveca prednost AMD-a, 5600X trosi pola od toga i za njega je Mugen 2 ok.
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    imam 5600x koji je bio hladjen stock coolerom, katastrofa, pokrenes nesto ode temp na 90 hladno, pocne throttlat, stavio scythe katanu sto sam kupio uz am2 socket, temp na max opterecenju ne prelaze 60

    sto se tice 10. generacije intela ako nije neka office masina ne bih kupovao tu platformu
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, Intel 10 pa i 11 seriju bih zaobisao jer su tad bili u go*nima preko glave. Nije da su sad u puno boljoj situaciji al eto, sad im je do vrata. :) Mislim na i7 i i9 modele, mada i za i5 tu AMD nudi bolje procesore i maticne.
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    a serija ti je skuplja cca kod nas min 100km, ddr5 intel je mrežna i tako još neke sitnice oko napajna 16+1 ovamo 14+1 i tako neke sitnice, ja bi išao na p
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  17. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma nece lik sporet da uvali u kuciste, nije budala, ili sacekaj ovaj novi i5, ili uzmi taj 12600k, neces osjetit razliku i5 vs i7 .. mislim mizerno je bas, i radit ce ti taj kuler bez problema.
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    ovo u imelu je dobra ponuda,(ja uvijek gledam radnja garancija i sl) btw novi i5 tj 13600k tek u oktobru izlazi, nije neka velika razlika,malo su povećali br lažnih jezgri i to je to:)
     
    p4ja likes this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma



    Odlican pokazatelj CPU performansi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma