Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa pravila su pravila. Prošle godine je puštena utrka radi boljeg showa, sada kada se ispštuje sve kako treba opet problem i to isti ljudi se žale i uvijek sve namješteno.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Namjesteno ili ne Max leti. Jedino ako mu je bolid nelegalan jer stvarno je nezaustavljiv.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prije svega momak je čista magija za volanom, plus ovakav bolid i dobiješ ovakvu dominaciju.
    Uopšte mu ne treba više niti jedna pobjeda i opet onako uzme Russela na kočenju.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Russel se nije htio ni zamarati branjenjem, nije imalo smisla gubiti vrijeme i trositi gume.

    Ali jeste se sad sve poslozilo, brutalno brz vozac u bolidu koji je brutalno brz na svim stazama i u svim uslovima.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ostali nisu, ali kod Russella mi se činilo da ga je totalno iznenadio.
    Kako god ovo se desi sa promjenama pravila gotovo uvijek. Taman su se svi manje više stigli, dosegli limit sa pravilima tako da niko nije mogao napredovati u ogromnim razmacima i oni sve okrenu naopako. Sada će se opet stići i onda idu novi motori...

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ne samo to, nego zbog budzeta sad samo Verstappen dobija nove dijelove, tipa novi pod. Perez i dalje ima stari spec. Naravno da ce Verstappen bit osjetno brzi, bio bi brzi i bez toga.

    Onda strateski team se fokusira na Verstappena a Perezu sta bude. Bas je jasan No. 1 vozac kakav je Hamilton bio sa Bottasom (ali ne i sa Rosbergom) ili MSC sa Barichellom. I to funkcionira. Ali je razlika samim time dodatno “uvecana”. Plus RB kao bolid je izuzetno dobar kod preticanja, jos nisam vidio bolid koji tako lako pretice. Top speed + DRS + bolji grip prije pravca = easy mod.

    Ja sam i dalje misljenja da bi ovo sto Verstappen radi mogao raditi jos Leclerc, Sainz, Norris, Russel, Ricciardo, Alonso, naravno Hamilton se podrazumijeva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    U toj kombinaciji sto si nabrojao ovakav bolid + fokus tima, mogli bi oni svi raditi to sto on radi. Ali to vrijedi za nekoliko trka, a da bi svi mogli biti sampioni sa ovolikom razlikom i uopste sampioni to ne vjerujem. Ne moze se izbaciti tu vozac kao da ne utice nista, voznja bez greske i neke ludosti koje moras napraviti da bi bio sampion. Koliko se samo gresaka napravi od strane vozaca, pa eto pogledaj Leclerca, naravno da ga je tim ostetio 100 puta, ali nije ni on sebe stedio.
     
    Haker likes this.
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad te hoce hoce a kad nece nece. Max sleti u sljunak i opet se vrati na stazu i pobjedi Max se izrotira 360 i opet se vrati i pobjedi. Leclerc vodi i malo izleti inema mu spasa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma nema tu price, brojke kazu sve.
    Al decko mi je mrzak jos od onog supanluka kad je skoro ubioo hamchu pa se nije ni okrenuo jel dobar..
    pakas... al ajd.. ide ga, sampionski..i osvojit ce, necemo reci nezasluzeno..
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel onda kada se okrenuo pa vidio kako Hamilton reve motor i pokušava da izađe na stazu, ili onda kada ga je Hamilton poslao u barijere na preko 280kmh.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vidi znam ja da ti navijas za MV i to je ok.
    Al za mene ja pakas zesci :)

    evo ovaj crash:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je mrzak i ja to ne krijem. Znam da sam u mnostvo navrata pisao zasto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da i kada je izašao iz bolida mali gleda u Hamiltona da li je ok a ovaj punim gasom pokušava da izvuče bolid na stazu.

    Ne navijam ja više za nikoga osim za dobro utrkivanje. Pola vozača na grudu gotovim više od vertapena.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Zar se nije Hamcho htio samoubit tad? :D Pa njegova je greska bila.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Je li ovo prekid utrke zbog kise ili nesto drugo?
    Sa zakasnjenjem sam poceo gledati i vidim odbrojavanje...evo jos 25 minutq
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odgođen radi kiše, ide start za par minuta

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobra utrka

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mega rezultat 4. i 5. mjesto, naravno puno je pomoglo sto su drugi imali probleme. I generalno dobra utrka.

    Onaj zajeb Verstappena sam predvidio, ne znam kako je mislio ic van racing line-a ondje.

    Ono sto mi je zasmetalo je odluka za Pereza tek nakon utrke, i to glupost svakako. FIA govnari.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ricciardo je realno imao pejs za neko 10.-11. mjesto, tajming safety car-a ga katapultirao gore.
    Nevjerovatno koliko je pao formom.

    Russel danas kamikaza, i jos postao arogantan previse.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne svidjaju mi se ove utrke na ulicama, jednostavno premalo prostora za preticanje i previse prekida zbog SC.