All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. irhadkul

    irhadkul Komšija

    razlika je brate velika u prostoru. Dijecija kolica, koferi, dzidze, sve stane jos ima super prostora pozadi. Bio sam "primoran" kupiti, ali se i ne kajem :)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je zabluda. Karavan iz D segmenta ima više prostora, ja imam karavana iz C segmenta a vozio sam i SUV veličine tiguana i isto prostora imaju.
    Jedino radi visine je lakše staviti sjedalicu ali brate nisi ubogi invalid.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nervira me sto ukidaju limuzine, Passat, Mondeo, Talisman, 508, sve to ode radi SUV-ova... Ja nikad ne bi uzeo npr GLE pored E klase (ako hocu SUV onda bi opet radije all terrain E klasu) od terenaca, LandCruiser, G, Land rover, to brate, a ne ove poluproizvode kao Kida sportage, Tucson, Tiguan, Kuga, 3008..

    Evo jaran prodaje 3008, 2018 (ili 17a) godina, ima opreme kao u prici, ono bas sve, od panorame, masaze u oba sjedista, ma sve, ali pogon na prednje tockove... i sta on sa tim autom moze sto ja ne mogu sa Mondeom? Nista.. samo mu gume skuplje i lakse ce se zaglaviti u snijegu jer se moze vise nasaditi...
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U Passat i Superb stado ovaca natrpas :D
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nije samo to. U suv kaže 500l ali nekako nije dug a visočiji po meni to nije iskoristivo kao u karavana 500l. Bolje da je dug

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Onako kroz razgovor sa ljudima koji imaju ili bi voljeli uzeti Suv, gledaju ga kao sigurnije auto u odnosu na klasicnu "Golf" klasu, a onda i statusni simbol.
    Kao sto je iphone u svijetu telefona, skupa furka koju moraju imati svi iako vecini ne treba.

    To da je guma za Suv duplo skuplja i sto se placa skuplja registracija saznaju kasnije.

    Ili stave na Q5 Linglong gumu i nadaju se da niko nece vidjeti :)
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ne znam, ali ja bas nemam zelje za suv, samo me strah kako je krenulo neće biti druge opcije
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kontam svog cacu satranih kukova sto vozi CX-5 ali ove momcice od 20-ak godina nikako.

    @Haker pa da, nominalno slicna zapremina a u stvarnosti 30% manje.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pricajte sta hocete, kad je bila blic snijezna oluja ovdje prije 3-4 god, pocetkom novembra palo metar snijega za jednu noc.
    Moj xc60 awd najpopularnije auto u komsiluku bilo, 20 auta sam iz jarka izvadio. Nema teorije da uzem ista manje. Trenutno mazda cx-60 favorit.
     
  10. p4ja

    p4ja Komšija

    Audi do 2030 ukida skoro sve Modele auta, ostace samo q i sestica i to ce biti struja naravno.
     
    Last edited: Sep 15, 2022
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma glupost. C segment (ako ne grijesim, BMW 3, C klasa, A4, Insignia, Mondeo...) je sweet spot... a ovi ga ubise.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    C segment je golf ili ti ga golf klasa.

    A ubilo ih je tržište, da se prodaju ne bi bili ubijeni. Očigledno trošak koji se uloži za razvoj novog modela ne prati više dobit.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    mah, to je ono planirali smo dobit od 1,1 milijarde, dobili smo 1 milijardu, gubimo novac...
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sad vecina proizvodjaca cilja na vece marze.
    Za 10-15 godina sirotinja nece ni imati auto.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Upravo, neki dan slušam Rimca, za par godina će većina ljudi auto rentati, Ala sad ove E-skutere.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad li ce ta seoska varalica u zatvor.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sto ce u zatvor? Nisam upucen u te tokove :)
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    da se i ja malo nadovežm na ovu priču suv vs limuzina, po meni limuzine ako gledamo unazad 10g su bile više naprednije sa thnologijom u odnosu na suv, konkreto ja kada sam gledao q5 bio mi je unutra generaciju,dvije stari u odnosu na a6, onda sam probao oba i a6 dosta udobni, tiši i na kraju sam uzeo a6

    Sada je situacija malo drugačija suv vozila prate limuzine dosta su radili na njima i svega tu ima pod tim imenom suv, ali veliko vozilo teško bez 4 pogona nebih ni pogledao a kamoli kupio.

    Prije par dan sam vozio u novom q7 za sarajevo i kasnije do mostara, dosta su odmakli od q7 prije 10g koji meni imao osjećaj kao da se vozim u busu, ovaj novi stvarno prati u svemu a6 ili a8 sa tehnologijom, udobnošću poprilično tih i sl.

    pored ovog gore da je lakše ulaziti ja bi dodao isto kada je snijeg suv su dignuti i pogoni na 4 lakše se nose zato što ne guraju taj isti snijeg i sl..
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za profuckane stotine miliona poticaja i dzabalana zemljista uz pomoc stranke.
    Ali trebat ce 10-15 godina da neko drugi dodje na vlast pa krene mesti hadeze otpatke.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakav crni cnijeg, em što ga godinama nema em ne znam kuda voziti da dođeš u situaciju da zaglaviš radi dubine snijega.

    Tačno sljedeći set guma all season i to one naklonjene visočijim temperaturama.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk