All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa nisu ga oni ni pravili, pustili su Volva da radi Volvo thing, oni samo lovu ulupali.
    Od ovih premium auta ja bih najprije Volva, uvijek su bili drugačiji o super kvalitetni. Jesu motori mali sa puno konja, ali jebiga to sad svi furaju

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ok je 2.0 motor za neki S60, al kad vidim XC90 i najveci motor i dalje 2.0, e jebiga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  3. becke

    becke Aktivista

    XC40 CMA platforma, XC60/90 SPA platforma koje se koliko znam dijele samo imedju firmi koje su u vlasnistvu Geelya.
    Kinezi jesu vlasnici ali od svih firmi s kojim sam radio najprije bih kupio njihovo auto.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Danas mi se pojavi cudan problem, 3.0TDI motor, 2008 god.:

    Prvo u voznji osjetim da smrdi, kao da auspuh nekako vraca u samu kabinu. Upalim klimu (umjesto obicnog puhanja) i smrad nestade.

    I onda, svaki put kada zelim da stanem na crveno, taman kad spustim na jedno 5 km/h, obrtaji pocnu da skacu i auto pocne da cima naprijed/nazad. Kad skroz stanem sve OK, mirni obrtaji i auto. I tako svaki put.

    Procitam na netu da bi mogla biti transmisija, e onda probam prijedlog da kad zelim da zakocim da ga ubacim u "N" i auto stvarno mirno stane, bez trzanja. Zna li ko sta bi moglo biti, pogotovo i ovaj smrad iz auspuha u kabini?
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To meni zvuci kao problem sa egr-om i njegovim hladnjakom.
     
    Vedo likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To sto cima sam od sebe naprijed-nazad, vjerovatno do mjenjaca, mozda osjetis smrad lamele kako gore.

    Svasta tu moze biti, neki su to rjesavali sa apdejtom softwera mjenjaca, to je onako najlaksa i najjeftinija verzija, za najgoru ti ne moram ni govoriti.

    Pravac servis da ne bude veci belaj.
     
    Vedo likes this.
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovo sa klimom mora biti oko sistema egr/hladnjak/heat exchanger.

    Cimanje ako je povezano sa tim, a vjerovatno jeste, je mozda jer zatvori klapnu u tim uslovima a nema dovoljno protoka kroz egr i motor se gusi.

    Slican problem sa cimanjem je imao caca na proslom autu, iskusni majstori lupali zamajac ovo ono, na kraju ja uz pomoc dijagnostike i naseg forumasa Dine shvatio da cima zbog egr-a.

    A naravno pravac servis, barem vw grupaciju bi trebali znati.
     
    dino73n likes this.
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko imao problem sa daljinsikim.

    Jutros krenuo na posao nece da se auto otkljuca, mislio loša baterija al zakljucavanje i otvaranje gepeka radi normalno. (Samo ne otkljucavanje)

    Sreca imam rezevni kljuc pa sam otkljucao sa njim i nastavio dalje.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    A jbg i Audi i Porcshe je premium pa dijeli platormu sa Škodom,nema to baš puno veze....
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sad svakako porede škodu sa Mercedesom i BMW ovi što ih vozaju... Ko da je porsche jebo te...
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Audi od A4 na gore su uzduzno postavljeni motori, skode takve nema, a pogotovo sa porseom nema nista zajednicko.

    Nije da branim te seronje, ali samo ispravka :D
     
    p4ja likes this.
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Skoda definitivno vise nije jeftino auto, nije bas cudo sto se poredi
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Gotovo da i nema vise jeftinih auta.
     
  14. p4ja

    p4ja Komšija

    Porsche ne dijeli platformu, niti ce ikada dijeliti.. audi vec da.. zato i jest smece, generalno oni su poslije dieselgate-a prnuli u sisu i to je tako.
    prije bi svakog francuza uzeo nego bilo sta od faowe grupacije.
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    Kad vec spominjete te skode, ona je najprodavaniji auto vec par godina, a i pocela je liciti na audi pa skoro da su iste..
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dijele ovi A/Q 1-2-3.
    Nije auto samo sasija, jos milion stvari utice na kvalitet i ugodjaj (lim, lak, zvucna izolacija, antikorozivna zastita, amortizacija...).

    Od A4 ima 3.0 motor (i generalno uzduzno postavljeni motori), ZF-ov automatik sa 8 brzina i pravi quattro, sve sto kod skode nema.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dijeli Panamera sa continentalom GT :D
    Cayenne vjerovatno i sada sa tuaregom mada to nema nikakve veze. A Volvo sa pežoom definitivno nije. Normalno da VW što više auta na jednu platformu, nije to ništa loše, naprave oni jasno razliku između Škode i Audija, s tim da je Seat postao što je nekad Škoda bila.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. p4ja

    p4ja Komšija

    ma da to ono kad su klosari uvalili dizel smrdljivi u porsche... kakvi su to jadovi. fuj
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ne znam zasto se skodom najvise bave oni koji je nemaju :). Ja neki dan vozio astru 2010. i ko da daciu vozim u poredjenju sa oktavijom :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Druže da je Porsche nastavio samo praviti 911 sada bi bili prošlost.
    Naravno da će staviti dizela, što da ne. Zbog toga imaš 911gt3 jedan model sa motorom koji se ugrađuje samo u taj model isto važi i za mjenjač ću ovjes, malo proizvođača ima takav model u paleti.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk