All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. p4ja

    p4ja Komšija

    buraz toga vise nema, to je proslost, kakva dizel mrtvi i porsche jesi luddddd
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Imali su ga od 2009. do 2017., nije malo.
    A da im je bas bio potreban, i nije, ko ima za Cayenne i Panameru ima i za gorivo.
     
    p4ja and Haker like this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    I meni nije jasno zašto ljudi tako skupa auta kupuju sa dizelom, ali kupovali su.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Dijelili su Cayenne, q7 i touareg istu platformu... Nije škoda direktno sa Porsche, ali mnogo škoda dijeli sa audijem. Prvi model superb je bio kao passat 5 ili audi A4 sa uzdužno postavljenim motorom. Sve u svemu ima toga. Pa i DS je premium brend pa dijeli sve sa komplet psa grupacijom osim što je luksuznije urađen...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Zašto ne, više obrtnog momenta za manje goriva... Nisu to dizeli iz 80ih...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. p4ja

    p4ja Komšija

    Tako je kolega, pa ipak je to najjaca auto marka na dunjaluku, kakav crni dizel, mrtvi faowe daj samo da nagrabe jebo ih otac.
    I sve im se odbilo o glavu na kraju.
    Helem nejse, i ovo ce jos kratko trajat i doci ce kraj traktorima pa cemo se za glavu fatat kome je koja celija pregorila. :)
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zaigraju i bogataske oci na manju potrosnju, a dugorocno izgube vise.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da sam bio prije par godina pametan bataliti klasicno programiranje i postao majstor za e-kola :D

    Onakvi kao EV Clinic iz Zagreba ce biti sve trazeniji kako bude vise el. auta i ljudi budu trazili popravke van ovlastenih servisa.
    Osim ako nekim cudom se okrene trend i ode u pravcu sintetickih goriva.
    Mada baterija i ECU zajebancija ce biti svakako, mozda manje a mozda vise, sad gotovo svako novo auto ima barem 48V mild-hybrid sistem.
     
    p4ja likes this.
  9. p4ja

    p4ja Komšija

    Znaci buraz bas te likove pocnem pratit prije dva mjeseca i svaki post sam skoro procitao.. ljudi iz turske im dovlace auta da prave..
    i kako se sarafaju pa jel ono realno.. uzas bas.. npr za hibrid sam mislio da je tehnologija do jaja, ali kakvo je to smece ustvari.. pa bolje svaki dizel vozit nego ono..
    jesi vidio, momci rasturise od posla.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sve je stvar racunice, sta kome treba i sta moze platiti i sta mu je dostupno.
    Gotovo svaki pogon bi mogao imati svoje mjesto pod suncem.

    Npr. neko zivi u svojoj kuci 20km od posla, ima solarne panele i zeli imati samo jedno auto, za njega plugin hibrid moze biti super rjesenje.
    Neko je ogranicen na stan u zgradi i ne dolazi mu u obzir ni elektro ni plugin hibrid.

    To sto svabe unaprijed namjerno isprogramiraju kvar i koriste srot baterije je drugi par opanaka.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma



    Eto četri cilindra i u AMG-u
    Mada je ovo impresivno šta su sve ugurali.
    I C klasa sa 2200kg
    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    [​IMG]
    tata mata
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne racunajuci cijenu i nepouzdanost jesu im najbolja auta, imaju i dinamicnost i udobnost i luksuz.

    Ali brate marze su im bezobrazne a stede na svakom sarafu, garancija nepostojeca, prave klijente budalama.

    I jos igranje niz dlaku wannabe gangsterima sa preglupim modelima tipa X6, swarowski rucicama mjenjaca i disko bojama u unutrasnjosti odbija puno normalnije raje.

    Pojavis se na granici u benveju (pogotovo crnom suv-u/sedanu) i dobre su sanse da ces na pregled.
    Isto i za saobracajne kontrole.

    Karavani su koliko-toliko neupadljivi jer su nezanimljivi wannabe gangsterima.
     
    irhadkul likes this.
  14. irhadkul

    irhadkul Komšija

    sta ti prevozis pa znas :)
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na ovoj granici gdje je prelazim je glavica-dvije kupusa 500 eura, izivljavaju se hrvati nad gastarbajterskom mukom.
    Ali nebitno, gnjavaza je i kad ne nosis nista.

    Danas sam vozio CX-60 jedno 45 minuta, oj sto ide :D
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Je li to taj suv sto imas u kuci pa si poredio sa mazdom 6 kad kazes udobnost ni blizu? Ili si tad poredio kruške i jabuke kako si sam rekao Vedi kad kaze da je Q7 avion? :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    CX-60 je novi model, nova platforma, uzduzno postavljen motor, primarno zadnja vuca, 327 konja.

    Naravno da je poredjenje sa mojom sesticom kruske i jabuke.

    Kruske i kruske bi bilo da naprave novu sesticu na ovoj platformi, ali nazalost otkazali su je.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Znam, super, ali od svega sto si nabrojao, jedna stvar ima veze sa udobnosti. Poredimo iste klase. Pa sa cime si poredio u kuci kad kazes da guma nema nikakve veze sa udobnosti?

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U kuci je CX-5 slicnog godista i sa istim motorom.

    Naravno da guma ima itekako veze sa udobnosti, ali suvu 2cm vise mesa nece pomoci da bude udobniji od normalnog auta.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    2cm mesa nece. Ali to inače nije 2 već 6-8 ili više, a to nije malo. Još kad uzmemo u obzir da je to sa obje strane, pa prečnik bude mnogo veći. Još dodaj na to i širinu...

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk