All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. xman

    xman Komšija

    Kolegica kupila Q3 i kao da ga provozam malo... Golf. Ono je Golf. Tiguan kod druge kolegice ista stvar. Oba auta skuplja od mog 508 koji je avion za njih u svakom pogledu.
    Sve vise raje na UKC gdje radim prodaju limuzine i kupuju SUV.
    Moda je cudo.
     
    Haker, aNaToMiC !, Qler and 1 other person like this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pomodarstvo, vidjela žaba gdje se konji kuju. Pola ih ne zna što su kupili suv. Ono samo klasična što je čuo od nekoga, sigurniji, ovo ono...
     
  3. xman

    xman Komšija

    Ideja koju cujem je da je SUV bolji u svemu,veci, jaci,udobniji itd.
    Vozio sam malo A6 od rodjaka i sjesti ponovo u 508 je bilo razocaravajuce:D Ali isti feeling je iz 508 bilo sjesti u ova dva SUV. Bucniji,manje opreme,losija udobnost, veca potrosnja a slabiji na cesti. I na sve to skuplji.
    Sigurno da je opremom napucan SUV sa 5000 kubika,200 hp i 4x4 uzitak za voziti ali posto je to auto???
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Q3, Tigian, T-roc, Captur i kako se vec zovu za mene i nisu SUV. To je neka wannabe SUV klasa. I Hyundai Tucson sa 1.6d motorom od 136ks je cirkus zivi, a kosta 60 hiljada.

    Zna se sta je SUV, Q7, XC90, ML, Tuareg itd, mada nisu za zahtjevnijeg terena, vise onako status simbol.

    Ko hoce terenca uzima se Toyotu 4Runner, Nissana Pathfindera.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Al fakat...
    Kaze meni frajer u Gumam za capture ,cistokrvni terenac -/suv reko ha ? ....
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Strašno šta se na toj cesti dešava. Da je ovo kakva država radar vi bio svako sto metara.
    Kad god idem za Mostar nelagoda me opali, uvijek neka situacija na cesti radi ovakvih idiota. Vozim 90 prestiže me na punoj ili ne može voziti iza kamiona pa krene preticati kolonu. Da ima neka statistika bila bi cesta sa najviše udesa sigurno, a policija nekad stoji na jednom mjestu za koje svi znaju i to je to

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ljetos kad sam se vracao iz CG kroz Mostar, na dva mjesta nesrece bile. A i cesto budu vijesti o nesrecama u Mostaru.


    btw. kad vec spominjete suv.e i Tiguana gore.

    ja danas se vozao malo u Tiguanu i onako u sred voznje osjetim kvacilo kako mi se ne vraca onako kako treba glatko. Kontam do mene je nesto u glavi umislio. I na otvorenoj cesti mi poceo propadati, da sam ga morao vracati nazad. Dosao kuci, ugasio auto i kvacilo se vratilo u normalu. Sutra zovem servis, no onako sta bi moglo biti ovde problem?
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Licno ni meni ne odgovaraju dzipovi i slicna visocija vozila. Možda je stvar navike al volim kad sam na zemlji nekako imam bolji osjecaj kontrole vozila.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Zijanio ključ od auta, 2012 godište skakavac daljinac, nije nikakva aman tehnologija, imam srećom sa sobom rezervni obični ključ.
    Jel' se kome desilo slično njesra, iskustva, hudini ili neko drugi, pretpostavljam da je jeftinije kod nas nego "vani"? Pitanje je i da li se može nabaviti original fabrički ključ ili uglavnom rade neki zamjenski.
    Još pitanje: može li se programiranje elektronike obaviti preko OBD-a ili mora neki specijalni software? Koliko uopšte košta čitava zabava, gledam neke cifre od 150-500€?
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima momak, radi super, radio jaranu, radi sve perfektno (alarm također).

    2 ključa 300 KM čini mi se. A original je oko 900 KM u ASAi komad.

    Broj na PM.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    nFare likes this.
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sibni i meni kontakt. Ćaća nekako izgubio jedan kljuc, pa sreca ima zamjenski. U ovlastenom rekli da mjenjaju brave i kosta oko 800-900 KM
     
    Vedo likes this.
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uglavnom da znas poslije programiranja novog kljuca i tog obicnog koji ti je ostao taj izgubljeni vise nece biti upotrebljiv. Moci ce naravno otvoriti auto ali nece moci upaliti motor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    nFare likes this.
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Veoma čudna stvar se desila ocu nedavno. MK6 prestao da radi ključ od auta (otključavanje/zaključavanje). Vozilo pali/gasi bez problema.

    Zamjeni bateriju, ne radi opet. Ode u Hudiny, kažu izgubio se neki kod na ključu.. nešto. Riješe za sitne pare.

    O čemu se tačno ovdje radi?
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ništa čudno ako je baterija oslabila ili se desilo iz nekog trećeg razloga. Isto je i za Cobra alarm npr. ,moraš upariti daljinski svaki put kada mijenjaš bateriju. bar je na starijim sistemima tako bilo.



    Sve ovo ima i po uputstvima, samo što niko ne čita :D
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    @dmr Kad ćeš skinuti moj rekord u potrošnji?
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Inzinjeru i sam znas da je to fizikalno nemoguce.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    to moze u jednom smjeru kad je nizbrdo i kad je auto vec zagrijano :) Sva moja mjerenja su sa hladnim autom i ista relacija u oba smjera :D
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Joj čime se vi zamarate :D

    Vidim Bingo naš dragi otvorio prvu benzinsku na Šićkom, jel' sipao ko?
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    neki dan isao do Beograda, nasuo pun u Vlasenici na petrolu, tamo oko loznice mi je pokazao 1078km distance to empty :) nikad vise nije bilo... :) slikao sam :)