Intel Discrete GPU / Arctic Sound / Xe

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Ragnarok, Dec 3, 2017.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto bih volio da Intel uleti klizeci izmedju Nvidie i AMD-a u srednjem segmentu. Znat cemo uskoro.

     
    EL NINO CFC likes this.
  3. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Dobro bi bilo s obzirom da Nvidia nastoji da pokopa PC gaming nerazumnim cijenama, bas su sad nasli predstavljati svoje proizvode samo kao elitne, kad je Sony krenuo sa portovima cijelog svog gaming kataloga i kad nikad bolje vrijeme nije bilo za PC gaming.
    Super bi moglo biti ovo da Intel pokriva nizi rang za PC gaming.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije lose za pocetak, za par mjeseci kad ispeglaju drajvere bit ce ovo odlicno.



     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sto neko rece u komentarima konacno imamo RGB na gpu trzistu :D hehe
     
    iPlay likes this.
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Misliš par godina, ako toliko dugo budu u utrci za dGPU i ne smotaju kablove ranije zbog loše prodaje. Nije svako budala da beta testira hardware pogotovo ne u mid rangeu gdje je bitan perf/$

    6650xt jede A770 ko od sale za isto ili manje para, a pogotovo 6700xt za 50$ više.
     
    Last edited: Oct 6, 2022
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mnogi su do prije par godina bili beta testeri za AMD, sjetit ce se mnogi i ovdje na forumu. Kupovala se nvidia samo zbog losih drajvera amd-a.
    Evo ja sam na RX 580 imao problema sa drajverima, podesavanjem venta itd.

    Arc je itekako konkurentan sto se hardwera tice kad uzmes u obzir da im je prvi put. I to je dobro jer druga dva tima ce sada morati prilagoditi cijene zbog Intela.
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    I dalje su problemi isti, imam ovu jednu RX 570 koju sam si donio na posao jer više se nisam mogao zajebavati s njihovim rušenjem, resetovanjem postavki, black screen of death, bučna...

    Uzeo 1070 koja je majnala, perfektno radi na 60C. Sad ganjam neku dirt-cheap 3060 ili jače :D
     
    aNaToMiC ! and Vedo like this.
  9. chenta

    chenta Aktivista

    Malo benchmarka, prosjecan fps u 17 testiranih igri, max. settings


    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 7, 2022
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja opet kazem da nije lose, sjecam se gorih situacija kod AMD i Nvidia kartica.

    Na LTT su testirali razne igre, ujedno i direkno usporedba sa RTX 3060. Jedino Forza Horizon 5 crasha, a na BF 5 je slab fps. Ostalo je sasvim ok za prvu generaciju.
     
  11. chenta

    chenta Aktivista

    FH5 crasha svakako, prestao sam igrati zbog toga
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    RT performanse na nivou 6800-tke, to niko ne spominje da AMD ne izgleda loše u tom segmentu.