Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ove imaju ANC.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam Razer Tiamat 7.1, i isto, ne bi ih nikome preporucio...
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Razer je sranje.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Razer je odavno brand za djecu.Sta god sam kupio od njih razocarao sam se.Ima par godina i ne pratim uopste sta izbacuju.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Inace pljujete po Logitech i Razeru a ja sa oba brenda imam dugo godina samo pozitivna iskustva. Razer Chroma v2 iz 2016. i dan danas radi ko singerica. Poderale se ear pads jedino i ljetos sa aliexpressa narucio nove par dolara.
    Prije par mjeseci uzeh Sony wh-1000xm3 zvuk uopste nije puno bolji od razera iako je ANC odlican.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nazalost,ali ja najlosija iskustva imam sa Logitech i Razer.Logitech zvucnici i mis defekt.Mis iz kutije dvoklik,a zvucnici nakon par mjeseci bass prno.

    Razer slusalice nisam nikada imao i nisam adekvatan bilo sta da govorim,ali par miseva starijih modela poput Lachesis i tastature BlackWidow 2014 nakon par mjeseci defekti switcheva.

    Zadnji moj Razer proizvod je Deathadder Elite koji sam kupio prije 4 godine i jedini nije imao defekt,ali nikada gori mis nisam drzao u ruci.Pucketa,skljoca,a znojenje je posebna prica i nakon par minuta mis sav mokar od znoja.

    Da smo nacisto nisam imao dobro iskustvo ni sa SteelSeries,Asus i HyperX periferijom.
     
    Last edited: Feb 4, 2022
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    I ja sam imao problem sa misom Razer Deathadder ,dvoklik isto...
    A imam evo i godinama Razer Lycosa tastaturu...ona radi odlicno godinama...osim sto vise nije fizicki u nekom stanju,guma se na pola tipki izlizala...sreca znam napamet gdje su slova :D
    Zadnje 3-4 godine koristim mis Redragon Centrophorus...placen 20 i koju KM sa neta...nikada ni najmanji problem sa misom od kako ga koristim.

    Mnogi zvucni brendovi su totalno skrsili kvalitet i vise to nije kao prije.
     
    Picoooka likes this.
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Koristio x godina Lachesis, pre pre prezadovoljan bio sa njim, otisli micro switchevi nakon par godina, tu je mis i dalje, da se zamijene oni, bio bi kao nov.

    Nakon njega za prosli BF uzmem Logi G203, super zadovoljan, pogotovo za cijenu od cca 35 KM.

    Logitech G35 sluske, kupio nekad kad i Lachesis, sigurno je to bilo prije 10 godina, mijenjao samo jednom pads od par dolara, a nema sta se sa njima nije radilo i sutalo po podu, nikad im nista. Tad uzeo i podlogu Razer, doduse hard, ko nova dan danas.

    Prije toga koristio malo Logi G330, dao ih drugu, on ih koristio dok ih nije polomio.

    Drug prije godinu uzeo combo neki Razer, mis i sluske isto zadovoljan.

    U posljednje vrijeme cesto koristim Logi G733 i Logi Pro mis, i bas sam prezadovoljan sa njima.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ispadne na kraju samo pitanje koliko je ko pehonja i sta potkaci .. ja sam npr narucio preko Pere ovaj Cougar set i mis je bio definitivno najbolji koji sam ikada koristio,ali tastatura nakon 3-4 mjeseca na tri switcha fasovala dvoklik i multicklick.Kada otkucam jednu od te tri problemtaicne tipke desi se da upise duplo,troduplo ili cak urijetko i 5-6 pa i vise slova.

    https://cougargaming.com/products/mice/revenger/
    https://cougargaming.com/products/keyboards/attackx3_rgb/

    Za tastaturu naravno nije uvazena reklamacija jer tako to obicno bude preko OLX shopova pa sam je prodao prijatelju za 70km,a platio je 265km :)

    Po nasim servisima sam imao najvise rekalamacija i to u CT-u,ali bar je za sve uvazeno i dobio sam zamjenu za svaki mis i tastaturu,a tastature su imale slican problem kao i cougar sa duplanjem slova sto se ispostavilo kao cest problem kod novijih mehanickih cherry mx tastatura.Jedna je bila Asus Claymore,a druga HyperX Elite RGB.

    Misevi su bili Logitech G403 Prodigy EER2 Wired dvoklik iz kutije nov,a SteelSeries Rival 600 i Asus Gladius na oba nakon par mjeseci se odlijepili rubber sides.

    Trenutno koristim oko dvije godine Asus Chakram Wireless i nema problema nikakvih .. napokon sam se smirio s misem :cool:
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Probao sam nekoliko Logitech slusalica, posebno iz G serije i mogu reci da su najlosije po kvaliteti zvuka. Da na njima pise ACME, imalo bi logike. Licno sam imao G230 ili koje su vec bile.. dva puta. Obe su crkle u roku od sedmicu dvije. NA prvim je distorzija bila odmah nakon 2 dana igranja i zamjeni oservis bez diskusije. Sa drugim modelom mi se nije dalo zezati. Pa ih dao ocu. Isti problem samo druga strana bila .Osim sto je zvuk nekvalitetan, octo ima i tehničkih problema. Nakon mozda godine ih probam i obe strane su imale toliku distorziju da su bile beskorisne. Nije otac sigurno gejmao ili slusao drum n base.

    Imao sma dva para sony slusalica, i sad imam neke wireless od 150KM. I mogu reci da sam razocaran. Nekak osam, po defaultu, kontao da sony pravi kvalitetne slusalice zbog walkman serije i onih starih slsualica koje su bile beton sto su dolazila uz W telefone. Muzičke linije su bile top. Ali jok, mozes gledati dnevik s njima i to je to.

    Od ovih PC slusalica garantujem da su steelseries najkvalitetnije po pitanju zvuka. Izrada im je traljava ali kvalitet zvuka je najbolji koje sam probao (pc komponente i to). Pogotovo ona H serija, H3, 9 ili kako se vec zovu. Sada imam siberia v2 iluminator i kada se podesi EQ kako treba, range drivera je odlican. Kvaliteta nije neka sreca. Pads se raspali da sam ih iz kuce morao izbaciti, sve crno ostaje po stanu pa moram druge kupiti. I lijepe se iz nekog razlika sto je bullshit. Nije da se montiraju.

    Ali OPUS X su najbolje PC slusalice sto sam imao. To vjerovatno vise govori o stanju na trzistu i koliko smeca ima. Kvaliteta izrade, funkcionalnost i zvuk. A pricam o BT slusalicama. Izbjegavao sam Razer cijelo vrijeme jer su skupi i precjenjeni ali sto se slusalica tice, najveca mi je zamjerka boja i to je to. Nisu ni bijele rjesenje jer dodju bijeli pads dok na ovim zelenim je crni. Ali sve ostalo mi je za desetku u odnosu koliko kostaju. Mene su izasle 240M sa fiskalnim. Modza moze i jeftinije.

    Obicno su PC komponente odron sto se tice zvuka iz nekog razloga. Genericko NEO kucno kino staro 20 godina koje je tada bilo 300KM, pojede sve ove zvucnike do 500KM. Jednostavno su odron.

    Logitech mi je po deaqultu preko deset godina sto se periferije tice. Pogotovo wireless oprema. Ali slusalice trba zaobici.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imam Logitech g430 one plave slušalice, nisu loše, ali k780 tastatura i mx master 2s miš, te z-2300 zvučnici su mi vrh :)

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nakon sigurno 4 high end Logitech G-series slusalice danas prelazim na Steelseries. Logitech sam "fanboy" i prije svega gotivim njihov support, ali izmedju ostalog i kvalitetu proizvoda. Ali sluske nikad nisu bile wow. Ne znam da li ima nekakvo podsavanje koje ja eto promasim pa svi ostali ingame cuju korake a ja nista ili je jednostavno do Logitecha.

    Isto tako koje god sam do sada imao nakon par mjeseci plastika pocne skripati, ali ono lagani ignore i uzivaj u proizvodu.

    Prelazim na SteelSeries Arctis Pro Wireless, navodno jedne od boljih wireless slusalica na trzistu. Probao sam iz iste familje 9(x) i leze mi lijepo na glavi. Vidim gore i Nails napisa da su kvalitetne (barem sto se zvuka tice). Vidjecemo.
     
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Last edited: May 17, 2022
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zena moja ima ove, ona kaze da je zadovoljna, u gradskom prezovu slusa podcaste muziku i to. Jedino njoj kaze kosa nekad zapne pa krene da ispadne slusalica. Mislm da ti taj problem neces imati :)
     
    iPlay likes this.
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Raja, pitanje. Imam Beats Studio Buds sluške i uredno ih spojim na PC preko TP Link-ovog Bluetooth 5.0 USB Adaptera. Muzika, YouTube, mikrofon, video call... zvuk top sve uredu. Spajanje sa mobitelom također sve top.
    Međutim, kada uđem u neku od igara, isto kao da se prebaci na Mono sound i zvuk je osjetno lošiji i bass-a skoro da nema. Pretpostavljam da je neka glupost u pitanju, ali ne znam kako da je riješim. Neko ideju?
     
    Last edited: Sep 9, 2022
  16. bojler

    bojler Aktivista

    Pozdrav, zna li ko ima li gdje da se nabavi samo USB hub za hyperx cloud 2 headset?
    [​IMG]
     
  17. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    bojler likes this.
  18. bojler

    bojler Aktivista

    Drug evo našao sam tvoj post na search baru. Ja baš danas naručio ove Hyperx Alpha S, nadam se da su ok. Imao sam cloud 2 i crko je kabal, tolko me naživciralo da se kabal ne može promjeniti već se moraju nove slušalice kupovati zbog toga. 100% sam siguran da je do kabla jer on se skroz "skorio" tvrd, i prekidale mi slušalice, malo sam dirao kabal na jednom mjestu i onda dođe zvuk i tako sam se patio da su u jednom trenutku skroz prestale da rade. Zanimljiva činjenica tog kvara cloud 2 je kada pustim nešto skroz glasno 100% i još kad boostam na audacitiju zvuk da se skroz tiho jedva čuje zvuk. Jednostavno odustao sam, sreća da nisam kupio samo onaj hub jer mislio sam da je do njega, ali našao sam od mobitela neke slušalice i normala rade znači hub ispravan, tu sam zamalo zijanio 60-ak km bezveze. Na kraju odustanem od cloud 2 i naručim sebi alpha s.
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @bojler

    Ja ih koristim jos uvijek i prezadovoljan sam,ali naravno idalje bez usb zvucne 7.1 jer imam internu zvucnu kartu koja je top.Mislim da si napravio odlican izbor i tesko da bi za tu lovu nasao neke bolje.

    Imam i onu prvu verziju Alpha slusalica kojima treba zamijeniti headband,ali moraju se otvoriti i odlemiti zice da bi se zamijenio,a ja nikada u zivotu nista nisam lemio i nikako da naletim na nekoga ko bi mi odradio :D



    Obavezno naruci ovu zastitu za headband .. ja sam narucio dva komada.

    https://www.aliexpress.com/item/1005001476704786.html?spm=a2g0o.detail.0.0.4d594745KvkEjA&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.291025.0&scm_id=1007.13339.291025.0&scm-url=1007.13339.291025.0&pvid=f2e87ea0-83e2-48c0-8957-2fb072da38b5&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.291025.0,pvid:f2e87ea0-83e2-48c0-8957-2fb072da38b5,tpp_buckets:668#2846#8113#1998&pdp_ext_f={"sku_id":"12000016276649643","sceneId":"3339"}&pdp_npi=2@dis!USD!6.39!4.98!!!!!@2101f6b816660725335791791e8c43!12000016276649643!rec

    Evo kako to izgleda na mojim :

    https://imgur.com/a/a0kQBZj
     
    Last edited: Oct 18, 2022
    bojler likes this.
  20. bojler

    bojler Aktivista

    @Picoooka
    Dobra stvar pravo ta zaštita, ali nisam nikad kupovao tako iz vana, volio bi da ima na piku, odma bi naručio. Na cloud 2 mi se također to znalo rasipati mada ne toliko strašno kao na videu jer nije mi kosa mnogo oštra, ali eto s vremenom krene taj materijal da otpada.