All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad ga tale sasijece onda postaje realniji :D
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Pa ne mogu da vjerujem, 350k mu auto preslo i satro 2 ,5 litra haha, jel vi trolate ili ste fakat ozbiljni?
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    kojih 350, ta skoda je presla jos najmanje 150-200k preko te vrijednosti
    sto se potrosnje tice zao mi zamajca na tim obrtajima i prosjecnoj brzini
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Obicni je zamajac pa nece tako lako krepati, nece tale da ima plivajuci, dpf i gume mimo 205/55/16 :D
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Može nizbrdo i 0.
    Odrasli ljudi gluposti objavljuju.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa imaju ove skode plivajuci zamajac.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Iz fabrike da ali do te kilometraze je neko ubacio obicni 99%.
    A ako nije tale ce :D
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jok, ovo je origi kilometraža. Jedan vlasnik.

    Naravno da može nizbrdo. (Niz dolinu Bosne)
    Ovo je potrošnja za čitavu dionicu sa gužvom na cesti.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moras mjerit prosjek u oba pravca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mjerio, ovaj 1.9 pravi prosjek od 3.5 do 4 max otvoreno na magistralama. Također, ne trosi mnogo po gradu. Pravio sam ja otvoreno i sa 2.0 HDi prosjek ispod 4.0l otvoreno. Ali je generalno trosio 6.5 do 7.5l.
    1.9 troši dva litra manje u prosjeku kombinovano.
    Ipak je ovo auto prevalilo 350k. Skoro je mijenjano orginalno kvačilo sa plivajućim.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne kontam stvarno šta je to vrijedno snimanja. Pa kod mene je benzin, eto slika sa puta kada sam išao u Srbiju, još sam Romaniju prešao, kada je samo ravno može i manje.

    Uzimate te uzorke od sića kilometara u idealnim uslovima.
    [​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dizela od 350 konja mozes u takvim nemjerodavnim uslovima spustiti na 4 litre, a u stvarnosti ce trositi 8-9.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ovo Hakerovo trosi 2 litra vise a ide 2x slabije :D
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    ma nerealna je ta potrosnja, presao sam preko 90000 sa 1.9tdi i daleko to bilo od tog tvog prosjeka, ne kazem da se ne moze ali takva voznja je meni prava patnja
    otvorena na more 4.5 prosjek bio, upadalo se i u guzve i sve
    gradska tesko da je islo ispod 8.5, blize 9 bilo, gradska po sarajevu u najvecim spicama, predjes npr 10-15km za 45-75 minuta, meni je rad klime must have, uvijek je ukljucena

    sad 1.6di 81kw bluemotion, potrosnja je slicna, dosta ekonomican na otvorenoj, ali prava je patnja vozit auto peglajuci da umjesto 5-6litara potrosi 3.5-4, ne tvrdim da ne moze ali meni je pravo kilavo vozit auto na 1200-1300rpm, evo prosjek na 30000 7.9, 80% voznja po sarajevu kraca od 5kilometara
     
    Reventon likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Istina je da su smiješne ove potrošnje,pravio sam i ja na dionici Travnik-Gračanica cca 140km pređenih prosjek od 3,2L/100km sa ovim autom,sa golfom je to bilo 3,5L/100km na istoj dionici,ali to su idealni uslovi kad ja želim da oborim i cijelo vrijeme sam u tome. Skoro išao Gračanica-Mostar bez ikakvih razmišljanja koliko će trošit,znači kradem onih 10 preko ograničenja,cijeli autoput od Zenice do Smucke,pa Bradina,Ivan i stigao dole na 4,2L/100km i to je realna potrošnja,malo se dole vozao loko i vratio se na 4,4 kući...
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja jos ne mogu da vjerujem da Tale vozi 1.9 i to Skodu.
    I *ebo vas prosjek, turbine cete zacepiti. Daj meni da ga provozam da vidis dvocifren prosjek :D
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    pricaj ti to nekom drugom, 6KM na 100km znaci :D
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Al kad ode turbina, sve sto si ustedio valja dati na reparaciju.

    Izadji na otvoreno, stisni Octaviu na 4 hiljade i gledaj u retrovizor pomracenje sunca.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije ga uopste bilo :D
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Od tvog nije 2x slabije ali difinitivno mi je krivo što nisam kupio nekog benzinaca sa preko 2l zapremine. Ali jebiga kad ih kod nas nema na oglasima.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk