Need for Speed (NFS) - Official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by frenki_23, Sep 21, 2008.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Još bolji je bio High Stakes (sve staze NFS III + nesto kao dodatni DLC):
    Evo remaster od Intro
     
    Ajdin87 likes this.
  2. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ovo je bio vrhunac NFS grafike tada:

     
    edgsi and Ajdin87 like this.
  3. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ide onda nocas High Stakes, zapravo mislim da imam originalni cd Road Challenge (europski release na mislim).

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    evo trailer za unbound


    ovo na 1:15 me malo podsjeca na tkz speed breaker iz nfs mw 2005, kad si mogao usporiti vrijeme. mozda to vrate u ovom novom. zgodna stvarcica, ali nisam to nikad plaho koristio.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    valjda ce se ovi djeciji efekti moci iskljuciti, a bit ce sigurno i mod kao za Heat
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Heat skoro do djaba, 3.5 eur
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Kako sam samo zaboravio koliko je zeznuta High Stakes, jos ostecenja auta uvedena. 4-5 staza odvezao, nijednu nisam pobijedio, u istoj klasi auta.



    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Grafički najveće promjene je donio NFS Underground.
     
    Ajdin87 likes this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da directx 8 je bas uveo poboljsanja znacajno vidljiva u odnosu na directx 7. Sve je pocelo da se sjaji :D
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  11. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Samo cekam da vidim ponasanje automobila i da li ce biti key mapping.
    Bas sam se iznervirao kada sam nakon kupovine NFS Heat primijetio da ne mozes mijenjati Gamepad kontrole. To je bilo nevjerovatno da neko napravi igru 2020 g. i ne ubaci tu opciju.
    Ja igram sa manualnim mijenjem brzina i default tipke na gamepadu koje fiksirane nisu mi nikako odgovarale.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kakvo ponasanje ocekujes? ovo je mrtva arkada.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Manuelno saltanje u NFS haha
     
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ha..ha...haha...hahaha

    Vjerovatno igraš sa uključenim trenerom i jednom rukom, na gas tipki.

    Da, ne treba manuelno šaltanje, ni kočnica, samo se zabiješ u zavoju u ogradu i nastaviš voziti bez gubitka brzine. Srećom pa su te ograde uklonili u novijim dijelovima pa su one zavoj bankine prozirne i proletiš kroz njih.

    Trebali su samo ubaciti tipku za gas i to je to.
     
    Last edited: Oct 12, 2022
  15. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Pa odigraj starije naslove pa ceš shvatiti na šta mislim.

    Uredu, arkada je, ali da sam primoran svaki novi dio da igram kao drift show (a po prvim kratkim isječcima nisu to promijenili).
    Ubace u igru Ferrari, Lamborgini Supercar klasu pa ih voziš kao da učestvuješ u Drift World Championship.

    Pa neka naprave onda igru na temu zimske olimpijske igre i spust skijama i snowboardom tamo to ima smisla.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Brate imaju igre za to sto ti trazis, ali to nije NFS, niti je ikad bio, mozda NFS Shift kad su pokusali neki realizam.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma NFS ima svoje cari, nekad je dobro sto znas da se mozes zabiti u zid i prestici ostale :)
     
  18. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ne razumijem samo tvoju potrebu da meni govoriš šta sam ja trebao da igram i kako sam ja trebao da igram.
    Iznio sam svoje mišljenje o igri a ti svoje mišljenje o mom načinu igranja i to na uvredljiv način.
    Promašio si temu.
    Uredu shvatio sam, tebi se ovakav NFS sviđa kakav jeste, drago mi je, ali ja se sjećam NFSa iz nekih drugih vremena kada je za mene djelovao kao polusimulacija (ili sam bio previše dijete i nespretan) i bio je mnogo igriviji i meni interesantniji nego ovo nešto što sada prave.
    Igrao sam ja i prave arkade kao Roll Cage (?!) i bile su igrivije od ovog NFS-a sada.
    Pa za Boga miloga ova igra je bila fantastična i nadmašila bi 3 prethodne generacije NFS-a za današnje standarde ali je izašla 10 godina prerano:
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ti si neki mnogo uvredljiv lik
     
  20. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Nisam samo sam previše star i nemam više živaca da dozvolim sebi da me neko vrijeđa na podmukao način.
    To je odlika naroda našeg podneblja "U šali pa privali!" a to je ono zbog čega ne napredujemo ni u čemu i uvijek su drugi krivi.
    Uvijek mislimo da smo pametniji od drugih i uzimamo sebi za pravo da pametujemo na uvredljiv način uz osmijeh.
    Umorio sam se od toga, zaista nemam živaca da se na to smijem i klimam glavom i da uz to još ispadnem ja glup jer onaj ko te tako vrijeđa opet iza leđa kaže "Ja debila!". Poznato zvuči. Zar ne?

    Ali, nije to tema ove rubrike pa bih se ovdje zaustavio.