Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Isao bih na Xbox One modele zbog bolje podrske na PC-u, u odnosu na Ds4.

    Eh sad, novog u Tuzli je malo teze naci. U prodavnicama tipa Genelec, Neutrino, TecnoMag i Imtec nemaju u ponudi.

    Nasao sam na olx Series X nov sa garancijom oko 150KM mada je firma meni nepoznata, cekam da mi jave.
    https://www.olx.ba/artikal/45347897/microsoft-xbox-series-x-wireless-controller-black/

    Ovaj XB One bih mogao dobiti za 60KM, nema baterije doduse. Ima jos jedan crveni u ponudi, mozda bih oba mogao dobiti za 100KM.
    https://www.olx.ba/artikal/49667837/xbox-dzojstik/

    Od ostalih, jedino sto sam nasao da donekle valja je Speedlink Rait, oko 50KM nov. Ima Usb-C konektor pa kontam da je noviji model.
    https://www.olx.ba/artikal/44025599/game-pad-speedlink-rait-gamepad-wireless-for-pc-ps3/

    https://www.speedlink.com/RAIT-Gamepad-kabellos-fuer-PC-PS3-Switch-OLED-rubber-schwarz/SL-650110-BK
     
    Last edited: Sep 16, 2022
  2. chenta

    chenta Aktivista

    Ta druga opcija je meni sasvim ok jos ako mozes testirati prije kupovine.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @chenta
    Uzeo sam ovaj iz druge opcije samo crveni model koji je dosta manje koristen. Sve super, samo sto je slab domet, metar max. Spajam ga preko integrisanog BT na maticnoj, a kuciste je ispod stola.
    Da li da uzmem drugi usb BT adapteri ili se moze nekako povezati na wifi od PC-a?
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Treba ti xbox wifi dongle ako hoćes bolji domet i vibraciju, mislim da je i audio lošiji preko BT.
     
  5. chenta

    chenta Aktivista

    Imas li ikakvu antenu od BT spojenu nazad na plocu..? Ne znam ide li ikakva antena uz tu plocu. Probaj to, ako nista onda adapter.
     
  6. chenta

    chenta Aktivista

    @igor.g
    ima li taj dongle igdje po nekoj normalnoj cijeni? ovo sto vidim dodje ko pola kontrolera.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vibracija radi samo sto je slab domet. A glupo mi je to sto treba iskljucivo microsoftov xbox wifi dongle koji je 50KM, ne moze tplinkov usb wifi adapter koju vec imam u pc-u.
    Skontat cu nesto jbg.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Teško ga je naći zasebno, jeftinije dodje kad uzimaš combo.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ima li neko ovaj xbox series s?

    Brine me ovaj 1440p na 4k tv-u..

    Moze li se uzeti ovaj game pass kod nas ?
     
    Last edited: Oct 21, 2022
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma kakav 1440p, to je 1080p konzola.

    Isto kao sto ni PS5 ni Series X nisu 4k konzole.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    imam ja, al jos nisam zaigrao na 4k tv.u za sad samo na 1080p monitoru

    planiram uskoro tv uzeti, pa igrati samo ove titlove gdje se mogu zavaliti i lagano udarati. fps skroz otpada na dzojstiku.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam ja Series S, meni je top konzola, GamePass plaćaš na mjesečnoj osnovi preko turskog accounta.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @EL NINO CFC @Neo Bahamut Zero

    Znaci BiH kao regija nije podrzana i ne moze se direktno kupovati, vec mora ici alternativa na druge regije ?

    Jesi probao Series S na 4k igrati? Kakva je kvaliteta?
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja placam GamePass na svom accountu, kupio sam trial i onda produzio, a konzola je na 58" Philipsovom 4k TV-u


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Spojen je na Sony 4K sa VRR-om, sve radi kako treba i izgleda jako dobro, pogotovo kad uzmeš u obzir cijenu same konzole. AutoHDR za starije naslove je genijalna stvar.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako game pass radi. Plaćaš mjesečno i igraš igre koje oni imaju u ponudi?

    Gledam ovaj X ima za 800km, to je bagatela u odnosu na ps5 i njihove cijene igara i PS plusa

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Tako je


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo gledam šta ima igara, ovo je puno bolje od onog jada što Sony ponudi dvoje tri igre.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Neo Bahamut Zero kako ide preko Turske. Preko PC-a napravim račun na turski game pass I onda se konektujem sa njim na konzolu? Kako kupujem igre, isto preko PC-a?

    Ima li series X mana, malo sam progutao, čini se pouzdana konzola.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedine mane su po meni nedostatak USB-C i WiFi 6. Za punu brzinu moram kabal spojit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk