All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo je pravi auto, ko još Japanca kupuje radi dizela. Ako baš ne vozi samo po gradu na otvorenoj sigurno može spustiti na 7 litara, a sada razlika u cijeni benzina i dizela je takva da ti dođe na isto.
    Da nemam prečih stvari ovo bih odmah uzeo, da je bogdo bilo ovako nešto kada sam ja kupovao

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ako ce potrositi 9/10 litara grada, to je smijesno...
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jeste dobro auto sigurno, samo zavisi koliko ko prelazi i u kojim uslovima.
    5-10k godisnje i 90% otvorene, odlicno.
    20-25k godisnje i vecina grad i autoput, manje odlicno.

    11-12 sigurno.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovaj merc izgleda grozno sa ovim farovima i osvjetljenjem unutra.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    NAILS likes this.
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kol'ko je prešla :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Kilometraza nema vise nikakvu ulogu. Svi su na piku izmedju 220-250K evo zadnjih 10 godina.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    NAILS likes this.
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mercedes pravi cunerizam i papanikolau

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Jel nuzno los motor ili je skup za odrzavati/vozati? Ili sve zajedno? Ako je pouizdan a skup, meni je to ok. Samo mislim da je veci belaj taj mjenjac.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos je multitronic.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije bez razloga jeftin, niko nema dobre rijeci za multitronic.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima ili nema on je prešao pola miliona, odradio svoje. Drugo što je nama dobar onaj koji može milion bez zamjene ulja po mogućnosti.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve je stvar odrzavanja, moze preci milion da bude bolji od nekog sa 300k.
    Mada nisam znao da je taj mjenjac los. Znam za dsg u 1.6 tdi da se brzo potrose lamele, al na ovom bi trebalo da je kvalitetnije uradjeno.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja imam takav A4 jako slican kao sa gornjeg linka, ista boja, ista oprema, samo je 2011 godina, 2.0 je, nije automatik, ali zato ima jos panoramu i potpuno crnu unutrasnjost, limited edition sto bi se reklo
    To je bilo prije ove situacije, prodavac trazio 16.800 i na kraju ga dobijem za 16.300
     
    NAILS likes this.
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Slican ali zbog kombinacije motor/mjenjac skroz razlicit :D
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Govorim za opremu, dosta su ih goli ko lipa, posebno godista prije 2010, crveni/monohromatski display za dashboard i multimediju, bez kontrola oko mjenjaca i volana, nema led farova, nema daylight, obicna sjedista, manuelna klima, ukratko nema nista :D
    Razlika u cijeni nije velika, ali ako bi neko naknadno ugradjivao nadavao bi se para :)

    Evo primjera ovih sa "socijala" opremom

    https://www.olx.ba/artikal/50464724/audi-a4-b8-extra-stanje-svi-servisi-uradjeni/

    https://www.olx.ba/artikal/49347098/audi-a4-bijeli-karavan/
     
    Last edited: Nov 11, 2022
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema auta koje nije preslo pola mil da je unutar 20k budjeta. Mozda neki francuz iz 2017te. Da uzmem passata ili golfa, situacija je jos gora. Taj audi po tom pitanju nije nista poseban.

    Volio bih zbog toga uzeti manuelnog benzinca, ali stvarno ih nema. Lažem, ima e87: https://www.olx.ba/artikal/50460250/bmw-120i/
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moj je presao navodnih 230.000, no u Inter Auto kad su uradili utvrdjivanje porijekla i servisa nadju da je 2019 radi programa zamjene uradjen servis na 280.000, tako da je sigurno imao 330.000 vise, i to tek uvezen bio iz Svicarske, bez tablica, ali su nasli vremena da mu izvade dodatnu opremu poput dizalice i vrate kilometrazu.
    Nasa posla.

    Ja razmisljam uzeti iduce auto nekog SUV japanca, moze i benzinjara, nek trosi koliko god. Mozda Mitsubishi Outlander ili Subaru Forester, ako nadjem ko ce ga odrzavati.
    Zasad nemam problema nekih s A4 s obzirom na kilometrazu i sumnjivo porijeklo, ipak uradio sam preventivno veliki i mali servis da sam miran.
     
    NAILS likes this.