Preporuka za novu konfu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Jul 14, 2020.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nisam ja toliko izbirljiv...sada mi je srce kompa i7 2600 :D
    Nije mi prioritet ni mijenjati nista,neka ovo radi jos ovako za surf a ako bi ispala neka dobra konfa da neko prodaje ,vidio bi da pazarim.
    Za ovu svoju starudiju sumnjam da mogu dobiti 200 KM :D


    btw. nabacio sam win 11 na laptop lenovo t61 ,ubacio ssd u njega pa cu malo se igrati sada da vidim kako radi win 11 na laptopu starom 15 godina :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zna li neko ima li kakva akcija trenutno dje za ovu memoriju? Kingston Fury 8GB Beast DDR5 5200MHz CL40 KF552C40BB-8
    Kontam kupiti jos 2x8GB ako izleti dje po povoljnoj cijeni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    dmr likes this.
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Super hvala!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma da imam vec preko olxa za 230+10KM postarina. Hvala u svakom slucaju.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ccc, pa kako funkcionisu onda radnje ako nemaju ni ram na stanju?
    Ja tako skoro u Genelecu da kupim usb zvucnike, najobicnije 30-40KM, pise na stranici ima na stanju. U radnji mi kazu ima ali u Mostaru, morao bi sacekati da dobace za Tuzlu.
    Isto tako sestricu kad smo sklapali PC, nisu imali m.2 ssd 512GB, morao kupiti na drugom mjestu pa njima donjeti da sklope.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Prodaja hardwarea za prodavnice nije bila nikad gora. Kriza, pad zainteresovanosti za PC a onda sve popularnija kupovina preko neta. Radnje nemaju nista.
     
    Reznor likes this.
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bilo na stanju onda kad je zalijepljen link, nego ti cekao, prodalo se. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moguce, znaci bila na stanju 1 dan :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Zna se desiti da odes u prodavniocu i narucis nesto sto nikada nije uveženo u firmu. Kada stigne tvoj uredjaj, neko ga zavede i stavi na stanje, ti kupis i nema vise.

    Cisto boostanje kataloga. Nista vise.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ma isto s Genelecom bilo kad smo ganjali Philips TV 58", bio onaj neki PUS6504 na akciji pise na stanju, mi otisli u radnju u Tuzli onu glavnu kazu nemamo mi pojma da smo imali taj artikl, nakon par pinganja eto vidi fakat ima, ali se mora cekati, na kraju izleti u Imelu, mi narucimo pouzecem, sve regularno ispalo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    tako je i mene imtec prije mjesec i po dana zavlacio za tv.

    javio se upitao da li ima na stanju tv, morao dva puta obavljati transakciju jer su oni zeznuli u radnji + cekao tv 10 dana, i sve govorili da ce doci, stici ce po hitnom postupku meni. Na kraju nista. Jos mi kazu, u ponedeljak kad sam otkazao narudzbu, zvao me postar u petak ali se ja nisam javio.

    a u medjuvremenu, kupiglobal mi poslao paket iz amerike i stigao ga preuzeti.

    zato im nikad vise nista necu uzeti, a mogli fino reci nemamo na stanju i vozda, uzeo bih nesto drugo vjerovatno, ako ne tad vjerovatno bih nesto uzeo drugo poslije.

    ja nemam vise volje kod nasih kupovati, ako mognem vani uzeti, uzmem sto mogu bez carine proci, ako neko vani putuje, onda taj neko mi donese i ja sam rahat.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Rade ljudi koji nisu strucni za tu vrstu prodaje i onda imamo razne probleme.Za svaki problem je krivac covjek iskljucivo.
    Jucer isao po salonima namjestaja,ganjam neke secije i udjo u jedan salon,zena koja radi tu,govori "more" i tako ponovi vise puta :D

    Vlasnicima radnji jedino bitno da pristanu na njihovu platu i uslove a to sto ne znaju raditi,to nikog ne zanima ocito.
     
    Reznor, Reventon and NAILS like this.
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Posto nisam nikada imao nvme ssd, rekoh bolje da pitam :) Maticna mi je asus Prime z690-9-p. Na sto trebam obratiti paznju kod kupovine nvme ssda, evo sta pise u podrsci za ovu maticnu.
    M.2_1 slot (Key M), type 2242/2260/2280/22110 (supports PCIe 4.0 x4 mode)
    Intel® Z690 Chipset**
    M.2_2 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 4.0 x4 mode)
    M.2_3 slot (Key M), type 2242/2260/2280/22110 (supports PCIe 4.0 x4 & SATA modes)
     
  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha znaci bilo koji, sta mu dodje ovo sto pise type 2242/2260/2280?
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    [​IMG]
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma