Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa kada je veci pritisak skine svu prasinu a kada usisavas,uvlaci u sebe i po rebrima ostane prasine uvijek.
    Usisavao sam x puta a i puhao...nego pitam iz razloga da nece tamo protjerati prasinu unutar konzole i sta shebati...mada bi iz daljine puhao.
    Vidjeti cu kada je otvorim kakvo je stanje i cime je najbolje ocistiti .
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo danas sam ocistio hladnjak ali nije bilo toliko zacepljeno.Na jeenom dijelu se samo formirao jastucic od prljavstine.
    Skidanje poklopca,zastite je lagano ali jedva sam i izbacio i ubacio zastitni lim,izgleda mora uci u neki zlijeb a napojna od ps4 se ne pomjera,malo skroz.
    Sve u svemu,upqlio sam ga i vidim radi ali nisam igrao nista.
    Valjda se nece vise pojavljivati da nestaje slika,jer mi to odmah baca na graficki cip.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    neka si ga ocistio
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Tek ćeš sa promjenom paste osjetiti razliku u buci/grijanju, al eto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ne radio ja to sada...svakako ne igram nesto pretjerano a ako se problem nastavi,onda mozda uradim.
    Nije on sada bucan.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    samo kad budes otvarao, dobro pripazi na ovaj konektor od napajanja na maticnoj. jako su osjetljivi, i dok budes vadio kabal, lako se moze desiti da iscupas citav konektor sa pinovima sa maticne

    [​IMG]

    ne pitaj kako znam, a mozes i na internetu provjeriti vise o ovome. najbolje je da koristis ona tanka klijesta za vadjenje ovog kabla.
     
    zippoo likes this.
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Za one koji prvi put uzimaju PS+, ima 50% popusta na sve tirove pretplate. Za one koji nosu novi korisnici moze se otvoriti novi racun i tamo kupiti i samo sebi staviti onda taj racun kao primarni na konzoli.[​IMG]
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Eh da se moze sada kupiti a aktivirati slijedece godine...to bi bio deal
     
  9. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ako imaš aktivnu pretplatu i kupiš ovo sada, pretplata ti se produžava za 1 godinu, bez obzira na postojeću.
     
  10. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Pardon nisam pročitao ovo malim slovima. Zaboravi šta sam napisao.
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ekipa, da li ce raditi ako uzmem postojeci disk iz ps4 ( 500gb ) i samo uradim clone na 1tb ssd?Ili moram ipak regularno install sistem na novo?

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 18, 2023
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možeš 'klonirati' disk jedino sa drugom konzolom.
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kako mislis sa dr konzolom?Mislio sam ono da izvadim disk, povezem sa pc preko usb i standard clone odradim.Zar to nije moguce?

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije moguće. Kopiraj full recovery update na FAT32 stick i sve ispočetka.
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma citam po netu da moze zato sam i pitao.Jbg nista.Narucio sa amazona ssd 1tb pa sam kontao da ubacim.Mogu li igre nekako i save fajlove naknadno prebaciti?

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Trebalo bi da moze, probaj sa Acronis True Image.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam odakle da ne može. [​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa nasao sam to.Ali po forumima tvrde sa zbog nacina particionisanja i enkripcije diska zavrsis sa diskom koji ima isto gb kao i izvorni.Navodno se moze naknadno uraditi resize particije tj expanzija na pravu velicinu nakon kloniranja.Ali je dosta ljudi prijavilo greske na ps4 sistemu nakon toga ili da kloniranje jednostavno uspije ali kada stave disk da javlja error.Uradio sam backup na hdd koji imam viska od 500gb pa cu lad dodje ssd ici na novo format pa onda samo restore ps4 uraditi sa konzole i povuci podatke sa backupa.

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  19. Loki

    Loki Komšija

    Nisam se barkao sa konzolama od PS2 i veze nemam kako sada funkcionise sve sa PSN accountom i igrama na medijima. Izletila mi je povoljno polovna PS4 PRO pa imam par pitanja, da ne googlam bezveze ako neko moze da mi napise...

    Plejka je factory resetovana, ja sam u Njemackoj i trebam napraviit novi PSN account.

    - Da li je pametno da pravim Njemacki account ili bolje da pravim neki drugi? Da li je uopste dozvoljeno i pametno praviti neki drugi (preko VPN-a ili sta vec)?
    - Ako kupujem koristene igre na discovima, mogu ih bez problema igrati bez obzira sto je neko igrao na svojoj plejci koristeci svoj account? Ne veze se disc igra za account?
    - Neka dobra stranica za povoljne PS4 igre (polovne ili nove)?
    - Mogu li se igre kupovati digitalno sa drugih stranica (osim PSN) kao kodovi ili se uvijek prodaju kao "account sa igrom"?
    - Neka bitna napomena ili savjet pored ovih mojih pitanja?

    Hvalaaaaa! :)
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema potrebe za vpn. Kreiraš račun, staviš US regiju neku generičnu adresu i to je to. Mada ne znam sada kakva je situacija euro/dolar isplati li se uopšte.

    Što se tiče ostalog igre kupuješ sa PS store najnormalnije ili nađeš neki jeftin gift code na netu i onda tako kupiš na store I to je to, vrlo jednostavno radi sve to

    Polovne Igre nisu vezene za account, možeš ih instalirati bez problema

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Loki likes this.