Igre 2022

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Dec 6, 2021.

Tags:
  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Spor je MM i na warzone2. Matchmaker je kita žešća, traži vazda nepostojeće servere od 10-30ms i dangubi vrijeme umjesto da zapamti lokaciju nakon par puta i odmah traži 40ms servere ili da te ubaci u practice lobby kao wz1. Tickrate je lošiji sto ima vise igrača najvjerovatnije 5-10hz dok je pun server prvih minutu dvije, kasnije skalira sa manjim brojem igrača, max do 20-24hz mislim, sto je odron i isto se ponaša kao wz1. Mid game je ghost town i camp fest, mapa prevelika za 150igraca, komotno moze stati 250.
     
    Last edited: Dec 17, 2022
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Meni su u MW2 Invasion i TDM modovi top. DMZ isto nije loš ali ako imaš dobar tim sa sobom, ako ne u većini slučajeva si donji.

    btw. Ima i nas kojima gunplay nikad nije legao u BF1 i BFV.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Plague Tale Requiem, kakva fenomenalna igra.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    30fps, fuj, to je grehota podrzat
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako 30 ide bar 80 fpsa :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    80-100 na mojoj masini, 1440p DLSS Quality.

    Na XSX je 30 i jednostavno neigrivo postalo. Navikao sam se na 4k60 na konzoli, a 80+ fps na freesync monitoru je jos jedan level iznad lockanih 60fps na konzoli.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ima na konzolama i 40/120 mod koji je puno bolji od 30/60 moda.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni taj dlss bas usere sliku, gdje god moze bez njeg bolje je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Misljenja sam da su nove konzole prilicno brzo pregazene sa novim igrama.
    Ako ne izbace nove verzije sa boljim hardwerom bit ce problem i tih 30fps za godinu-dvije.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na čemu baziraš to mišljenje?
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako? tek krenuli izbacivati iz supporta proslu generaciju konzola
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve je stvar optimizacije, do sada su sve igre prvenstveno napravljene za prošlu generaciju. Kada skontaš koliko je sada jači hardware igre će biti značajno bolje u to nema sumnje.

    Sad što su konzole krenule PC putem pa izdavač izbaci polu gotov proizvod i onda čekaš par mjeseci zakrpa da igra bude funkcionalna je druga stvar.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zato sto se bez smanjivanja rezolucije i kvalitete slike nove igre na njima vuku kao prebijene macke.
    Npr Forza Horizon 5 na series X 4K je 30 fps, na series S je 1080p 30 fps.
    NFS Unbound je na sX 4K 60 fps na papiru, u stvarnosti nerijetko padne na 40 fps.
     
    Last edited: Dec 19, 2022
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni ne smeta ali mozda zato sto sam ranije bio primoran koristit FSR. Al koristim iskljucivo Quality preset, vece performanse nego native a opet dobro izgleda.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sa druge strane imaš metro Exodus 4k 60 sa ray tracing isto tako resident evil village i ovaj novi high on life koji izgledaju odlično.

    Ja mislim da devloperi nisu uložili velike resurse u cross gen naslove za nove konzole.

    BTW NFS je stabilnih 60 ne znam odakle ti tih 40fps

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja uvijek prije biram 70 fpsa bez dlssa nego 90fpsa sa.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Razlika je puno veca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    lupio sam, ali nek je i 100+ sa dlss grozno izgleda :). Jedina igra gdje drzim dlss je portal rtx, jer jedino sa dlss mogu izvuc preko 60 fpsa :D
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Review na Digital Foundry. PS5 koristi 1944p rezu kao 4K. Sve je to jos ok, ali kazem za buduce igre nekako nisam optimistican da ce trajati kao prosla serija konzola bas zbog forsiranja 4K. I sada imas igara gdje se tu i tamo smanje detalji ali ih motion blur relativno dobro zamaskira.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa imaš PS4 pro gdje se počela forsirati 4k reza a konzola višestruko slabija od ps5. PS4 i Xbox su imali slab CPU za standarde 2014. pa opet je na njima izašla igra poput RDR 2 i mnoge druge koje izgledaju odlično.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk