Nvidia Ada Lovelace - GeForce RTX 40x0

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by EL NINO CFC, Sep 23, 2022.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Los primjer jer je to neko tijesno kuciste. Kartice nisu toliko ni velike, veca je ova moja R9 290 bila u 2012 kad sam je kupio. Kartice su u prosjeku tada bile mnogo manje.

    Neko ko ima 2500 EUR za ove kartice ima i za kuciste.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Još koji dan i kartice će biti eksterni uredjaji sa sopstvenim napajanjem i hladjenjem.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Plašim se ja da ti nisi vidio kolika je 4090. 4090 je 4cm viša od te tvoje plus ima taj kabl. Sva kucista imaju problem da se zatvore a da kabl ne diraju.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Znaci, strix je masivna (obe su 4090):

    [​IMG]

    10min, pogledaj koliko su kruti kablovi i koliko je lohotan konektor:



    Ima u specifikacijama koliko se mora udaljiti od konektopra da se kablovi pristojo savijul. Nema tog kucista koje moze ispoštovati.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene je plitko kućište, jedva sam ga zatvarao od kabla i nikad problem.
    Svejedno meni je jako čudno da ljudi masovno kupuju ovaj monstrum radi igranja igara.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jasno da je custom 4090 mnogo veca od moje 290. Nego je ova Tri-X 290 bila ogromna u 2012 (ili 2013?) kad je izasla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Imaju vec eGPU, kako je krenulo to ce postati standard :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Da su napravili konektor sa lock mehanizmom sa druge strane tj. odozgo da se vidi kad je "uleglo" i da je konektor na adapteru pod uglom od 90 ne bi slušali ovu sapunicu na internetu. Čitam samo nekih 0.5% korisnika od 130k ima problem što je minorno i imaju dva proizvodjaca/vrste tog adaptera, jedan je dobar drugi ne.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Topili su se konektori od oba proizvodjaca. Problem je sto ljudi ne gurnu konektor do kraja, a zahtjeva vise snage nego standardni 8pin pcie. Preporuka je da se to uradi prije montiranja kartice u kuciste.

    Sami konektori su losije izrade, brzo se trose ali nisu stvarni uzrok problema. Dobra stvar je sto je prihvacena reklamacija svih kartica, oko 50 komada , iako je korisnicka greska.

    U svakom slucaju trebali bi napraviti redizajn konektora.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    NAILS likes this.
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Ciganija, isti branding a performanse slabije 20%, regulatornu agenciju boli ona stvarka sto ce laici nasjesti. Danas se sve moze izmajmunisati, u tech svijetu pogotovo. Od fiaska sa gtx 970 i 1060 3gb nisu se još naučili pameti, bijeda. Nije im prošlo sa "4080" pa moraju negdje, kao da ne mogu si pomoći.
     
    Last edited: Dec 4, 2022
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam koji im je djavo, nikom ne treba nista bolje od RTX4080 za gaming.

    Prave te bijesne kartice a istovremenu nemaju ni novi displayport standard.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne treba nikome bolje ni od 3080 al eto. Ovo cudo gore su trebali izbaciti sa vodenim hladjenjem, a ne pet kila zeljeza da visi na pcie slotu.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    4K RT, kako ne treba. Ja recimo, i na 165Hz monitoru prije biram 50-60FPS DLSS-off nego 150 FPS sa DLSS. Ne znam kakav je 3.0 ali meni DLSS ne sjeda.
     
    Zer0 likes this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato sto imas Freesync, da nemas sipak bi igrao na 50-60 fps a ne na DLSS Quality.
     
  17. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Sta sad 50-60 zakljucanih fps-a ne valja? Sta ima...
     
    Neraa likes this.
  18. p4ja

    p4ja Komšija

    Dobar, ti? :)
     
    Zer0 likes this.
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Znas da dobro i lose ne postoji, samo ga misljenje takvim cini.
    Ima li jos stogod off-topic? :)
    Zezamo se malo, sta ima veze...
     
    p4ja likes this.
  20. Zer0

    Zer0 Aktivista

    P.S. kad covjek pogleda, zadnjih nekoliko clanova, svi se nakacili na 3000 seriju :)