Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma posluzice onda tebe ovaj Redmi Note 11 sasvim ok, barem 3 godine, a poslije cim pocne zezati ima dobru podrsku na XDA, pa ces moci custom rom nabaciti i jos vise izvuci iz telefona.
     
    alensa likes this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja moram zeni mijenjati telefon, sad ima P30 koji je stvarno super, ali iz nekog razloga selfie kamera je pravo mutna postala. Sreca ona nije instagramusa :) pa je koristi jednom u po godine, ali sad bila na team building i sve slike kao kroz maglu da je slikala. Sad njen uslov je da joj nesto opet dugo traje, i da ima pristojnu kameru. Kontam S21 FE da joj ganjam, to bi mozda bilo najbolje? Xiaomi se meni ne svidjaju, njihov SW me nervira pravo..
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    A52 ili A52s je tenk,baterija odlična,vodootporan,dobar ekran,fluidan sistem... Nema greške,samo ne znam koliko je lako nabaviti nov sa obzirom da je već na tržištu a53 koji nije uopće bolji od prethodnika...
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vjerovatno jer preko kamere ima 2 milimetra raznih krema kao i kod svake zene :D
     
    dino73n and Stevie_Ray like this.
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nije, prvo, ne sminka se toliko, drugo, cistio sam, nema cime nisam... ne znam koji mu je...
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Na maminom telefonu se odlijepio display sam od sebe i poceo touch zezati.Display fino izasao iz okvira skoro cijeli a telefon nije ni padao ni nista.Cudno mi to pravo bilo.
    Ali haman da su macke se igrale sa telefonom i svojim kandzama to izvlacile,dok je mati bila vani ili spavala i shebale su display.
    Mora ici drugi,ne moze se popraviti...pocne bugovati i ono ne registruje touch pa onda odjednom registruje sam od sebe.Display 130 KM

    Ne znam kako bi se drugo display sam od sebe odlijepio i jos da se shebe...kontam da nisu noktima ostetile flat kabal.
    Pa ako imate macke,da znate da i telefon moze biti igracka :D

    Ali opet ne mogu biti ljut na svoje macane :D
     
  7. ---

    --- Aktivista

    Zamolio bih za preporuku za Android telefon.

    - Maksimalan budzet 700KM.

    - Veliki IPS ekran mi je jedna od kljucnih stavki (najezim se kad vidim burn-in, imao sam 4 AMOLED-a i nema sanse da se opet zeznem).

    - Pored "svakodnevnih" stvari telefon uglavnom koristim za streaming (YT, Netflix, IPTV). Igre ne igram.

    - Ne bih da se drndam sa custom ROM-ovima, volio bih stabilnost i pouzdanost out-of-the-box.

    - Kao i svakome, bitna mi je baterija sa sto jacom autonomijom i sto brze punjenje.

    Od opcija dostupnih kod nas trenutno mi je favorit Poco X3 Pro ali malo me odbija to sto sam procitao da dosta ljudi ima problem sa random restartovanjem i jos tako nekim djecijim bolestima.

    Hvala unaprijed.
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Pogledaj i Mi 10T ili 10T Pro da li ti odgovaraju po specifikacijama.

    Koristim oko dvije godine Mi 10T i radi stabilno i fluidno.
     
    Last edited: Dec 21, 2022
  9. ---

    --- Aktivista

    Hvala. Obje verzije izgledaju super ali koliko vidim nema ih vise nabaviti kod nas.
     
    Last edited: Dec 21, 2022
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Svi su presli na amoled, tako da ces tesko naci nesto novo sa lcd.
    Evo ja sto ti mogu reci iz licnog iskustva, Redmi Note 10 Pro i Samsung A52s 5g su oba na amoledu i nikakvih problema.
    Supruga ima Poco X3 NFC sa lcd ekranom, isto nikakvih problema ali boje su dosta hladne i izgledaju nekako isprane spram druga dva.

    Imas Redmi Note 10 5G i Note 11S 5G sa ips lcd.
     
    Last edited: Dec 21, 2022
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvarno, burn in je moguć ali baš tako da se pojavljuje na tri različita uređaja?
    Kod mene lično nikada.

    Samsung a50 serija je dobar izbor s obzirom da ti treba veliki ekran.
    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nije samo to, vec se i slabije vidi na suncu od amoleda, imao sam do skoro taj Poco X3 NFC kao testni telefon
    Takodjer nisam odavno vidio burn-in ni na jednom novijem telefonu, koristio Samsunge A50, A51, A52, evo sad imam OnePlus 9 5G od firme, upaljen ekran po citav dan skoro.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako neces OLED, onda moras uzeti stari telefon. Probaj naci redmi note 8 pro. Odlicna telefon i dans. Ja jedino imam burn in na J5 2016 jer se koristi evo skoro 7 godina. A OLED i nije cemu bio u to doba na jeftinim telefonima.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imao je Xiaomi donedavno dosta IPS 120Hz modela u tom nekom "midrange" segmentu.

    Npr. Poco X3 Pro.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ispeglan je oled sad. ja imam poco f3 od izlaska i nikakvih problema, a izbjegavao sam ga iz slicnih razloga.

    jedino ako ti je vec stalo, pogledaj neke nokijine telefone, furali su oni doskora IPS.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ima modela i sa IPS ekranom...recimo ako je SD chipset i 5G verzija,onda je cesto display LCD a ako je 4G verzija chipseta,onda je OLED :D
    Kod samsunga isto imas iz A serije koliko hoces sa LCDom...samo da pise 5G verzija i 90% je LCD
    Xiaomi isto tako.

    A sto se oleda tice...evo i ja gulim OLED od marta ove godine,tamna tema,automatsko osvjetljenje i ni traga od burna.Isto sam bio malo skeptican,pisao sam o tome i ovdje.
    Na svijetloj temi,konstantno ako se koriste 2-3 iste aplikacije ili previse tipka,otvorena tastatura a osvjetljenje na max,moze se pojaviti burn.
    Takodjer kod novih telefona,ukinite ispod dole onu liniju kao kod iphonea ako koristite geste,ta linija dole ce dovesti do burna 1000% ,takvih telefona gledam svaki dan.
    Koristite geste ali bez te crtice...ja to odmah ugasim u opcijama.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam burnim od oled imao samo na lumia 950, sve prije I poslije, nikad problema...
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja opali u pogresnoj tebi. :)
    Preko 10god koriatim amoled i nikad nisam dozivio burn in.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sve suprotno radim. Nemam mi ništa mrže od dark teme i još trebam gledati koliki je brightness.
    Za sada ga nema nikako.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    Kratko pitanje, fokus je na kameri i bateriji.

    Galaxy S21 FE ili iPhone 11?