1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Samo GLOBAL ganjaj,da te ne bi glava kasnije bolila i da ne bi postao i ti pljuvac Xiaomija :D
    Ja licno promijenio 5-6 Xiaomi modela i svi su bili GLOBAL i bukvalno sam imao 2-3 buga ukupno na svim telefonima i to neka bezvezna,koji su kasnije i popravljeni.
    Ovi sa EU romovima kukaju na sve strane...ja citam i smjeskam se :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Na A53 5G je dobar AMOLED 120Hz ekran. Na onim slabijim A20 i to, je IPS. Ne bih ga mogao koristiti.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Razlika je mozda u bloatware u kojom brzinom pustaju apdejte.

    Ako dobijes eu, mozes flashati globar rom i rijesis se muke.

    A imas i xiaomi eu rom koji je najbolji, on ti dodje kao custom rom, baziran na kineskom miui koji ima najvise fičra.

    Ja sam na svom poco f3 koristio i ne bih nikad isao na stock miui pored tog xiaomi eu.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sad će 2023. a još se bakćete sa otključavanjem bootloadera, flešovanjem i custom romovima? Plačem.
     
    hurmash1ca and Vedo like this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa samo ko zeli da se igra i cacka oko toga,to i radi...nije da treba.
    Sto se tice toga da telefoni imaju neki problem na stock ROMu...nemaju...ali neko voli da se igra sa time.
    Ja sam do sada samo jedan Xiaomi bio otkljucao bootloader ali nisam nista mijenjao,jer nemam potrebe.

    To bi radio ako telefon ima neki problem a drugi ROM bi to rijesio ali do sada nisam imao takav model.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa i ti bi da imaš Xiaomi treba to natjerati da radi

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    hurmash1ca and Neo Bahamut Zero like this.
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    naravno. ciljano sam isao na ovaj telefon jer sam zelio custom rom na telefonu. I za sljedeci cu gledati da ima dobru podrsku xda communitya.

    to sto ste vi postali pio mio, nezainteresovani da isprobavate neke nove stvari, vasa stvar.
     
    zippoo, SpookyMoO and NaLe! like this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]
     
    Reventon likes this.
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne želim više iz političkih razloga uzimati kinesko, samo tajvansko :D

    Ali izgleda kod nas naći Zenphone a da nije neka lokalna radnja tog istog prošvercovala dosta teže nego što sam mislio...
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa i ja sam isti.Vazda to radim jer volim da se igram.Doduse sad ovaj poco svoj nisam flashao nema potrebe na stock radi odlicno.Mada mi fali root za neke aplikacije koje sam prije koristio ali za sada ostajem na stock.

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel neko instalirao novi MIUI 14? Meni stigao, V.14.0.1.0.TKFEUXM, 3.7GB.
    Sa sadasnjim MIUI 13 nemam problema, valjda i ovaj update bude ok.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Instalirao ima 15ak dana...sve je identicno kao MIUI13,skoro i nema promjena...mozda malo ugladjenije animacije.
    Bugova nema nikakvih da sam primjetio,sve radi.
    Sve u svemu...mozes uraditi update a i ne moras,nema nijedna novost da je wow...malo izmjenjen font i smanjene ikonice.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni super radi na 12T, produzio mi bateriju i sekundu je sve nekako fluidnije, ali mi je malo bugovao viber pa je isao factory reset. Kod sestre na 11T i kod par drugih osoba sa 11T, ima problem sa svjetlom. Smanji osvjetljenje nista ne vidis sa ili bez automatskog kontrolisanja. Vjerovatno bi to popravio factory reset.

    https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/10z381c/miui_14_brightness_bugged/

    E vratili su onaj zoom in wallpaper bullshit. Na 13-ci se nekako mogao ugsiti, sada nema pomoci.
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    Na Poco F3 global izgleda još nema miui 14 mada sam preskočio 13ku jer se nije bas proslavila na F3 čitajući poco i xiaomi forum.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja imam 11T i nisam primjetio taj bug sa automatskim osvjetljenjem.
    I nisam radio factory reset...nego samo presao sa Miui 13 i android 12 na miui 14 i android 13.
    Ja sam primjetio jedino na zakljucanom ekranu,ako pokrenem neki video ili multimediu preko edge-a,da mi na zakljucanom ekranu prozorcic multimedije bude sav bijel ili se jako slabo vide komande za pauzu ili play.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Potreban mi je telefon u rangu 200-300km otp.

    Da je fluidan i da je ekran sto veci jer ide starijoj osobi.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Redmi 10C 4/64GB model bi se trebao uklopiti u taj budzet.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Redmi note 10 ili note 11 su bolji izbor od ovog 10c.
    To je low buget varijanta i nije neka sreca po kvalitetu.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zar Note 11 nije skuplji od 300KM?

    A Redmi 10C ima isti procesor kao Note 11.

    Razlika je u ekranu, kod Note 11 je FHD amoled 6.4", dok je kod 10C HD LCD 6.7", mislim da je ima razlike i u prednjoj kameru, ostalo je isto.

    Redmi 10A je losija varijanta sa mediatek cipsetom.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Redmi 10C na papiru izgleda sasvim solidan ali ogroman telefon a plastican...iskrivi se ako ga krivo pogledas :D
    Drzao u ruci i kvaliteta tu nema sekunde,plus jos ogroman,nekakav nezgrapan a rezolucija 720p...ekran zrnast.Jedan sam vidio i odlijepio mu se display,tj izasao iz kucista...mogao si izvaditi display...ne znam sada tacno je li 10C ili 10A bio ali fizicki su identicni.
    Iskreno ne preporucujem ga ni za najstarije korisnike a ti eto kako hoces.
    Radije Note 10 sa AMOLED ekranom...ne mora biti nov,moze se naci polovan u odlicnom stanju sa svom opremom.