All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imam u gepeku OBD kabal sa HS MS switch, imam i forscan, ali sam sa sluzbenim MacBook... pa evo sad cu sa jaranom on ce donijeti svoj Windows snimit cemo forscan i vidjeti sta je. Sto sam googlao, i sto sam primjetio da mi cesto radi DPF renegeraciju, moze biti da on zajebava... ako nista, nosit ga na ciscenje kad se vratim, ako staticka regeneracija preko FroScan ne pomogne... Al, dok vidimo da li ce on izbaciti kakav konkretan problem....
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nece ciscenje pomoci ako ne nadjes uzrok.
    To meni smrdi na prebogatu smjesu od ćuniranja.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma i ja sam pomislio na to, ali ne vidim sto bi se sad javilo preko 1500km kasnije... isao do Zagreba i nazad, isao po planinama, nema gdje ga nisam vozio, i u Jablanici u gradu, bez gasanja, normala vozio, upali se... Dok sam se spustao iz onog tunela prema gradu...
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kada ga spojiš na komp vidi kakva je smjesa na telemetriji...

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eh, kad bi znao referentne vrijednosti... ne znaci mi da gledam kakva je smjesa kad ne znam sta je normalno.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To je sad zajebancija ako stvarno nema ispisana nikakva greska.

    Vidi razliku pritiska na dpf-u, i temperaturu izduva, oboje u leru i u voznji, uputit ce te barem donekle.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne vide loši kinezi sve greske. Dok ne spoji postenu dijagnostiku nista. A meni Forscan radi i na Mac-u. Ona ista ista aplikacija sto sam na iPhonu instalirao radi i na Mac-u.

    Forscan Lite. $5-6 bila.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    moze li mu delphi to ocitat?
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Exhaust temperature too low for particulate filter


    Taj error forscan daje
     
  10. Walter

    Walter Novi član


    vjerovatno je DPF prezasićen. Možeš li provjeriti saturaciju ?
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zavisi koja je verzija. Ako je mladji moze


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    2016 meni radi ok, al mogu i ovu zadnju dostupnu nabacit sebi pa mu ocitat
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne treba mladji od tog. Mondeo je 2011/12 kolkko sam upratio


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bio sam na dobrom tragu.

    Koliko imas kilometara ?
    Mozda je slucajno nakon ćuna ali vece su sanse da je povezano.

    Ja bi prvo isao sa liqui moly dpf aditivom, on smanjuje potrebnu temperaturu za duplo.

    Ali svakako moras utvrditi uzrok, ovdje ima fina lista za forda:
    https://www.cats2u.co.uk/content/19-ford-euro-5-dpf-fitting-guide
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije neka sreca, imam ga kao rezervu kad naidje neko random auto, mozda bi pomogao u ovom slucaju ali cesto zna izbaciti “unknown error”.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mondeo 2012, I već neko vrijeme sam primjetio da češće radi regen dpf-a, i to puno prije remapa. Izgleda otišao taj neki grijač šta li. Piše 85% zasićenost... U ponedjeljak ide u servis da se rješava...
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Hvala svima :)
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Valjda nece biti puno posla.
    Prije par godina smo forsirali regeneraciju na jednom Transitu, narucivali novi taj fuel vaporizer, nije pomoglo, nisu ga onda ni majstori mogli rijesiti i otisao u dijelove sa 230k na satu.
    Ali da ne strasim :D
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cuj otisao u djelove jer ga nisu mogli rijesiti "majstori"

    Pa da su bili majstori rijesili bi ga.

    Qlerov ford ima delphi injektore koji nisu bas ono vrhunac savrsenstva a ne tako davno imao je i puknuto crijevo interQlera :)

    Savrsena kombinacija za prljanje dpf-a

    Ja bih tu prvo izvadio injektore i promjenio bakarne podloske i eventualno ocistio vrhove injektora ako ima garezi na njima a bude cesto. Masinsko pranje dpfa nije lose ali ako se ne otkloni uzrok koji je doveo do zacepljanja dzaba si krecio.

    Onda ta potrosnja goriva od 10ak litara svakako nije normalna tako da je i to zacepljenje jedno od posljedica. Puno nafte jednako puno dima i cađi i eto tu gdje jesi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma nema u evropi racunice da ti igraju majstori oko auta danima, na brzinu napucaju 2-3k eura samo na rukama, a Transit bio ko na sihirima, za tipa 30km nakon mehanickog ciscenja opet zacepi.

    Isplatnije ga bilo baciti nego nastavljati igranku.