All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma DPF treba probušiti i ugasiti elektronski i mene nervira svakih 10 tak dana regeneraciju radi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne mozes biti pametan, jeste problem ali i cadjavci bez njega ugusise, pogotovo zimi.

    Proizvodjaci svakako racunaju vijek auta od 250k kilometara, da narod moze to ispratiti finansijski ne bi bilo problema, kad zacepi uzimas novije :D
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Da su makar dodali opciju kod regeneracije odbrojavanje koliko kilometara do regeneracije ili tipku da mozes pokrenuti regeneraciju kad znaš da ces duže voziti pa ok.

    Taman dođem pred kucu i vidim obrtaji veci regeneraciju radi i hajd baci krug da se zavrsi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma potrosnja od 10l je normalna jarane, jer meni sa Dobrinje do grada svaki dan tamo vamo je po bar 45min u jednom smijeru... nema tu pameti... A auto ostavljam u ponedjeljak kod majstora i bit ce kod njih do srijede/cetvrtka, pozabavit ce se oni njim dok ja budem na putu. Rijesit ce se valjda sve.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa koja ti je potrosnja na otvorenom, koja ti potrosnja pise na bordu kada auto stoji na sat??


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    neki dan do Zagreba i nazad, sve auto put osim od Zenice do Doboja, 6,8 prosjecna, nigdje ispod 140km/h se nije vozilo, najmanje... na magistrali oko 6 bude prosjecna, u leru ako ne rade dodatni potrosaci 0,8 do 1,1 ide zavisi jel hladan motor...

    Kad pokrene regeneraciju DPF-a u mjestu potrosnja skoci na cca 2,5l/h
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to je realno za 2.0
    Obično ljudi vole napisati da im auto troši kao u paljač.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo poredjenja radi kod mene na leru 0,5l/h. Najmanja na magistrali bude oko 4 litra. Meni to kod tebe zvuci previse.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ne znam, iskreno, meni nikad ni jedno auto nije trosilo 4l na otvorenom, a evo sta sam imao
    Fiesta 1,25 16V 75KS
    Mondeo MK2 1.8 16V 115KS
    Mondeo MK3 2.0 TDCI 136KS
    Mondeo MK4 2,0 TDCI 163KS (sad oko 190KS)

    Nikad mi ni jedan nije manje od 6 u prosjeku na otvorenom trosio (ovaj MK3 je znao oko 5 do Mostara npr, ali nazad se to kompenzuje :D) a po gradu svaki je bio oko 10l u prosjeku... zavisno jel vozim po guzvama, znao je i ovaj na 8l spasti kad sam na GO pa ne vozim po spicama, ali brate, kad ti vozis 1-2 45min, nema tog motora koji trosi 6 po gradu...

    A ovo u leru, svaki mondeo mi je isto trosio, od 0,8 do 1,1 bukvalno isto i na benzinu i na dizelu...

    I ovo je realna potrosnja, nije samo meni, sva raja moja ima tu negdje auta, svi su tu sa potrosnjom. Kod brata C250 W204 4matic, veselje kad ispod 10l potrosi :D kum ima istog mondea kao moj, sve isto samo karavan, njegoe rute po gradu su u manjim guzvama i 8-9 trosi, ali na otvorenom nam ista potrosnja... jebi ga... puno faktora utice na tu potrosnju, a i puno ljudi vole slagati :D pa kad mi dodje i kaze kod mene audi 3,0 TDI trosi 8 po gradu, a prvi rodjak ima takvog kaze nema boga ispod 11 :D skontas ko laze :D
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zato te i ne pitam za grad vec za najmanju na magistrali do 80km/h i u leru. A nije ni meni nikad nijedno auto ovoliko trosilo :) kad se sjetim u vectri benzincu kad je na otvorenom prosjek 6 litara to je veselje bilo :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovaj moj mislim da magistrale oko 6 trosi, bas taj trip do Zagreba, nasuo pun u Sarajevu, u Doboju na Ina dopunio opet do vrha, prosjek bio 6,3l/100km... a imas auto put Sarajevo Zenica... Al iskreno, jebaji ga, na otvorenom mi nikad nije bilo bitno koliko trosi, jer to su putovanja u glavnom gdje se potrosnja i ne gleda, ili ako idem poslom, refundiraju mi... jebaji ga.. Grad me malo nervira, i to sto su guzve u glavnom zbog debila, gdje neku noc mi zena govori gdje ti juris, a ja idem 60km/h i slalom izmedju auta, jer debili voze po 40km/h glavnom, i onda svaki semafor njihov i tako prave guzve....
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma pitam za potrosnju da se utvrdi da nije prezasicena smjesa :) ali ako je to njegova normalna potrosnja i ako ti kod jarana isto trosi onda nije to :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    @Qler
    Prevelika je ro potrosnja kod tebe bez obzira na uslove,ne kazem da u tim uslovima moze manje nego jednostavno previse cađi se proizvede sto DPF ne moze da akumulira i regenerise.

    U takvim uslovima nijedan DPF nema sansi da zivi i radi normalno.

    Ja sam presao skoro 90k km od kako sam kupio Mondea. Ne znam ni da radi regeneracije. Auto se vozi svakako al nemam te sarajevske špice i ne gmižem u saobracaju mic po mic nikad.

    Evo 1200km zadnji rezervoar. 300km auto put 300km gradska i ostalo magistrala. 10ak dana voznje.

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zaboravljate automatik kod njega, na stranu sve zezanje sa kulerom ali 7-7,5L kombinovane je normala za to auto sa tim motorom i mjenjacem.

    A jos kaze da je cesto u velikoj guzvi, ne moze biti povoljno ni po prosjek potrosnje ni po stanje dpf-a.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma Dino, vjeruj mi da nije prevelika. To je realna za ove uslove. Evo ti ja iz kuce izadjem oko 7 ujutro, nekih 15 do 8 sam na Marindvoru, jos idem preko Vraca, ne idem glavnom, jer je manja guzva.. Nazad oko 17h izadjem, na dobrinji sam 17:30 17:45 kako kad... to je 8km u jednom pravcu otprilike, tih 30-45 minuta... Svaki dan tako. Sto XTRage kaze, u prosjeku sam odlican :D i da, automatik je, PowerShift :D
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opet ovaj i neki uslovi na 80kmh. Koga briga na magistrali u idealnim uslovima, tvoje mali procenat vožnje.

    Ja auto koristim isključivo da odem do Sarajeva ili Mostara ili negdje dalje. Dakle 90% otvorena ostatak grad samo da izađem iz njega ili kada zaglavim u Sarajevu u gužvi i opet 6,,8 prosijek, u zadnje vrijeme par kratkih relacija od po 10-15km i odmah 7.1.

    U pravu si, u Sarajevu je kultura u saobraćaju najgora koju sam ikad vidio, sprdaju se onim ljudima u kružnom toku što je tek napravljen u Tesliću a oni ga ne znaju koristiti.
    Prošli put mi se lik uvaljuje i kad ga nisam htio pustiti otvara prozor i pljuje mi auto :)

    Ne bih gore živio jedino da mi život ovisi o tome.
    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    NIsi me dobro skontao,nije tebi prevelika al jest DPF-u,ne mozes ti u dva mjeseca izac na autoput u dovest dpf u OK stanje a svaki ga dan ubijas špicama.
     
    Qler likes this.
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije ovdje rijec o generalnoj potrosnji auta nego o uticaju potrosnje na stanje i regeneracije DPF-a
     
    Haker and dmr like this.
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zato ja zelim benzinca, jebi mu mater, nek trosi, opet mi je manja briga za voziti od dizela. Al najgore sto nema benzinaca... Imam neku kredu za stolariju 2god rok otplate i kontao sam kad to sredim dici kredu za auto, i iskreno F10 528i FL mi je najprivlacnija opcija. Prije FL je jos bolja opcija, jer je 6ak, dok je ovaj 2.0 biturbo, ali ce vec biti bas star.... Al sa tim 2,8 redni sestak, atmosferac, nema problema. Sipaj i vozi. Kad nemas da naspes nek stoji, skupi 50KM i vozi... ovako sad ako je neko vece sranje, mogu imati 500KM u dzepu mogu ga jebati...
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kada već ne možeš bez auta kupiš neku 1.0 corsu da imaš za po gradu i do posla.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk